ОНЕ и ВИП се споија

Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
види како ти е поставено да бара мрежа, автоматски или мануелно. пробај мануелно, види кои мрежи ќе ти ги најде.
пробав и со едното и со другото, не сака ништо живо...


Дали со сим во телефонот и обично рестартирање на истиот немаш мрежа? Сличен проблем имав и јас, телефонот е Азуми земен од ОНЕ со картица од истиот оператор. Се среди самото, како и јас не знам.:confused::nesumjas:
симот е во телефон, сигналот (цртичките) за мрежа се на макс но не ја препознава сим картичката и не може да се приклучи на операторот никако...

и на крај педерското, само од себе се среди ете дури го пишував ова!!! :busi:

jebem ti One-VIP ti jebem

п.с.
прашував за продолжување на договор... па меѓу редови ми кажаа да не продолжувам засега бидејќи се лоши понудите... и да почекам некој месец сами ќе ме побарале да ми дадат поповолна понуда....

мафијаши
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
пробав и со едното и со другото, не сака ништо живо...




симот е во телефон, сигналот (цртичките) за мрежа се на макс но не ја препознава сим картичката и не може да се приклучи на операторот никако...

и на крај педерското, само од себе се среди ете дури го пишував ова!!! :busi:

jebem ti One-VIP ti jebem

п.с.
прашував за продолжување на договор... па меѓу редови ми кажаа да не продолжувам засега бидејќи се лоши понудите... и да почекам некој месец сами ќе ме побарале да ми дадат поповолна понуда....

мафијаши
Апашана невидена се, имам уште година од договорот, ама уште сега се думам да му ја летнам на тее*але, бар мрежа и 4Г ќе имам посаглам.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.417
Поени од реакции
3.774
Znaci sega osven nas i drugi operatori( Lyca Mobile ) ke ja upotrebuvaat ova uzasna mreza i uste poveke ke ja katastrofiraat
Tocno taka : )[DOUBLEPOST=1466283302][/DOUBLEPOST]
пробав и со едното и со другото, не сака ништо живо...




симот е во телефон, сигналот (цртичките) за мрежа се на макс но не ја препознава сим картичката и не може да се приклучи на операторот никако...

и на крај педерското, само од себе се среди ете дури го пишував ова!!! :busi:

jebem ti One-VIP ti jebem

п.с.
прашував за продолжување на договор... па меѓу редови ми кажаа да не продолжувам засега бидејќи се лоши понудите... и да почекам некој месец сами ќе ме побарале да ми дадат поповолна понуда....

мафијаши
Kako be tie ti kazaa-deka ponudite ne cinat sega ,pake ti javat .(koga ke ima podobri tarifi)..... lele......ova e strasno ona spojuvajnevo veke preminuva kon idiotizam i od tie sto dozvolija da se spojat KZK i od Aek .!
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
да, вработен во Оне/Вип ми го кажа тоа... што е и реално, ако ги погледнам сегашните понуди во споредба со тоа што беше порано...
така да, во следните 2-3 месеци додека не ми истечи договорот и после тоа некој месец со сигурност нема да продолжам...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.096
Поени од реакции
6.735
да, вработен во Оне/Вип ми го кажа тоа... што е и реално, ако ги погледнам сегашните понуди во споредба со тоа што беше порано...
така да, во следните 2-3 месеци додека не ми истечи договорот и после тоа некој месец со сигурност нема да продолжам...
кај ќе одиш бе пиле во овој дуопол ??? па многу претплатници и корисници на тимобајл заминаа на друг оператор затоа што ги КРАДЕА и уценуваа на безвезни договори и услуги,не дека беа задоволни па бегаа од тимобајл :sramezliv:

додека не влези трет реален мобилен оператор со понуди да привлечи корисници како со цени така и со услуга НАЈЕБАЛИ СМО треба да ни е јасно
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
овие од т-мобајл бегаа на оне и вип, сега пак ќе бегаат назад кон т-мобајл. после две години пак назад на вип.
како пинг понг топчиња ги играат корисниците. Јас мислам дека биле ние т-мобајл или вип, иста банда на крај го собира кајмакот.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
A da si zememe pripejd, stotce mesecno and Fuck them all! I taka internet wifi router, razgovori meh onaka... Sms ic... Za sto ustvari plakjas postpaid?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.762
Поени од реакции
6.710
И сега чаре? Наскоро треба да се преселувам, што да земам за тв и интернет? Се мислев вип комбо 4 со една мобилна линија, Ѕ, најефтината. Иди околу 1250 ден. Ми е страв да не излезе некоја роденденска понуда во август/септември па да испаднам заебан. Од локалниот кабелски оператор ми е страв поради нестабилната мрежа, поради коja стално кога дува/грми/врни итн...нема интернет а некогаш и заедно во пакет, нема и тв.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
И сега чаре? Наскоро треба да се преселувам, што да земам за тв и интернет? Се мислев вип комбо 4 со една мобилна линија, Ѕ, најефтината. Иди околу 1250 ден. Ми е страв да не излезе некоја роденденска понуда во август/септември па да испаднам заебан. Од локалниот кабелски оператор ми е страв поради нестабилната мрежа, поради коja стално кога дува/грми/врни итн...нема интернет а некогаш и заедно во пакет, нема и тв.
100% ke ima rodendenska ponuda kon krajot na Avgust
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.681
Поени од реакции
11.907
И сега чаре? Наскоро треба да се преселувам, што да земам за тв и интернет? Се мислев вип комбо 4 со една мобилна линија, Ѕ, најефтината. Иди околу 1250 ден. Ми е страв да не излезе некоја роденденска понуда во август/септември па да испаднам заебан. Од локалниот кабелски оператор ми е страв поради нестабилната мрежа, поради коja стално кога дува/грми/врни итн...нема интернет а некогаш и заедно во пакет, нема и тв.
Оптика му е чарето, оптика од Македонски Телеком.

Провери дали има пристап до оптичката мрежа на Македонски Телеком на улицата на која ќе се преселуваш и ако има, ставај 3 Max Optic Start или 3 Max Optic Comfort пакет.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Toa sto nudat telekom 30-40 mbps samo imeto mu e optika
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.762
Поени од реакции
6.710
А цена, дупло поефтино a?
Провери дали има пристап до оптичката мрежа на Македонски Телеком на улицата на која ќе се преселуваш и ако има, ставај 3 Max Optic Start или 3 Max Optic Comfort пакет.
А цена, дупло поскапо a?
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.681
Поени од реакции
11.907
А цена, дупло поскапо a?
Со Македонски Телеком добиваш квалитет, кој за жал е многу скап, но сепак е без конкуренција, особено не конкуренција од Вип, барем кога станува збор за квалитетот на ТВ услугата на Македонски Телеком наспроти квалитетот на ТВ услугата на Вип.

Кабелскиот Интернет на Вип е стабилен, или подобро кажано, беше стабилен - се до спојувањето на Вип, Оне и Близо, по што започнаа бројни поплаки за лошиот квалитет на кабелскиот Интернет на Вип. Оптичкиот Интернет на Македонски Телеком од друга страна, е загарантирано стабилен со еднаква брзина на симнување и на качување податоци преку Интернет.

За фиксната телефонија воопшто нема ни да коментирам, а уште помалку па за мобилната телефонија.

Ако улицата на која се преселуваш нема пристап до оптичката мрежа на Македонски Телеком, компромис може да ти биде 2 Max пакет од Македонски Телеком, заедно со кабелски Интернет од Вип.

Какви и да ти се плановите, отпиши ги телевизиските услуги на Вип, едноставно третирај ги како да не постојат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom