Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
Лазар Младенов е чесен човек ако рекол дека нешто ке се реши значи стварно ке се реши.Останува да почекаме и да видиме.
Daj boze ne ima dosta so potvrdite no dali ke zavisi se od nego dase nadevame .[DOUBLEPOST=1465938071][/DOUBLEPOST]
Лазар Младенов е чесен човек ако рекол дека нешто ке се реши значи стварно ке се реши.Останува да почекаме и да видиме.
Daj boze ne ima dosta so potvrdite no dali ke zavisi se od nego dase nadevame .Dosega mislam nikoj nema pominato so potvrda ako ima nekoj nekame demantira.
 
Член од
7 јуни 2016
Мислења
73
Поени од реакции
104
Значи се залага човекот .. битно е што се прават напори .Веке крајно време е да се изменат овие строги закони , или барем да не дават проиход со потврда а потоа да ги зафркнуваат луѓето.
 
A

andrea85

Гостин
ДО @Walkman

Не знам што се случило да го напуштиш форумов но многу некоректно од тебе да ја избришеш ФБ страницата која јас лично ја креирав и беше извор на информации на многу сегашничленови и потенцијални секако. Ти кој толку се залагаше за сите даваше информации со еден потег фрли се во вода. ЈАс можев да си ја диригирам и управувам или некој друг. Затоа не не бива нас македонскиот народ, гледаш , сепак егоизмот и себичноста преовладуваат па на крај си го покажува секој правото лице.Срамота!
За тие што ме прашуваат во инбокс зошто не може да ја лајкнат страницата ете го одговорот
. Како и да е во скоро време ке креират друга и јас лично ке споделувам без да дадам право на било кој друг.[DOUBLEPOST=1465974366][/DOUBLEPOST]
KOJ GI ZNAE JA KOA ZAKAZUVAV INTERVJU DZANDARITE MI VIKAAA AAA MN SE CEKA GODINA DVE I TOJ NA SALTER MI VIKA MNOGU SE CEKA KE CEKAS LI ILI NE MI MIRISAAA KAKO DA SAKAAT NESO POD RAKA[DOUBLEPOST=1465915448][/DOUBLEPOST]
KOJ GI ZNAE JA KOA ZAKAZUVAV INTERVJU DZANDARITE MI VIKAAA AAA MN SE CEKA GODINA DVE I TOJ NA SALTER MI VIKA MNOGU SE CEKA KE CEKAS LI ILI NE MI MIRISAAA KAKO DA SAKAAT NESO POD RAKA
Посредникот ми вели не се чепкај ке те затворат :)
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
ДО @Walkman

Не знам што се случило да го напуштиш форумов но многу некоректно од тебе да ја избришеш ФБ страницата која јас лично ја креирав и беше извор на информации на многу сегашничленови и потенцијални секако. Ти кој толку се залагаше за сите даваше информации со еден потег фрли се во вода. ЈАс можев да си ја диригирам и управувам или некој друг. Затоа не не бива нас македонскиот народ, гледаш , сепак егоизмот и себичноста преовладуваат па на крај си го покажува секој правото лице.Срамота!
За тие што ме прашуваат во инбокс зошто не може да ја лајкнат страницата ете го одговорот
. Како и да е во скоро време ке креират друга и јас лично ке споделувам без да дадам право на било кој друг.[DOUBLEPOST=1465974366][/DOUBLEPOST]
Посредникот ми вели не се чепкај ке те затворат :)
Eh Andrea toa e zal so makedoncheto!!!
Walkman izgleda sfati deka negovoto MBP ne se zalaga bas kako Lazar od BKKS i se razocara pa napusti se. Mada malku e siptomaticna seta ovaa negova reakcija na iznenadno napustanje?!?! Cudna!
Ili mozebi ocekuva tuka site PAK da go molime da se vrati ????
Sindrom Igor Dzambazov :) A za FB stranicata krajno drsko od negova strana sto ja izbrisal. Pa nebese samo negova....
Inaku posrednikot i mene taka mi rece...ne se zakacaj so mito i slicno, Ako imas jak covek POSLE intervju da ti ja ubrza postapkata, nisto drugi ne praj!
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Ова го пиша Лазар Младенов на неговиот фејсбук:
брат АЛАЛ да ти е,,ова е радосна вест,,,,,,,,денјат започва,,,,,,,,с'с хубава вест..,.,..[DOUBLEPOST=1465978241][/DOUBLEPOST]
KOJ GI ZNAE JA KOA ZAKAZUVAV INTERVJU DZANDARITE MI VIKAAA AAA MN SE CEKA GODINA DVE I TOJ NA SALTER MI VIKA MNOGU SE CEKA KE CEKAS LI ILI NE MI MIRISAAA KAKO DA SAKAAT NESO POD RAKA[DOUBLEPOST=1465915448][/DOUBLEPOST]
KOJ GI ZNAE JA KOA ZAKAZUVAV INTERVJU DZANDARITE MI VIKAAA AAA MN SE CEKA GODINA DVE I TOJ NA SALTER MI VIKA MNOGU SE CEKA KE CEKAS LI ILI NE MI MIRISAAA KAKO DA SAKAAT NESO POD RAKA
зошто да не нека проба,,,,тоа е европски систем...негледам ништо лошо во тоа,,,сака сака да ти заврши работа ако не ДОВИЖДАНЕ....
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Дали може на бугарските чиновници да им понудам 50еур под рака да ми закажат интервју поскоро
Oti ne odis preku ambasada?[DOUBLEPOST=1465979826][/DOUBLEPOST]
Normalno deka toa kje go napise, ako nisto drugo mora biznisot da si go odrzava, inace kje mu propadne.
Se duri odbivaat so potvrdi, ne veruvajte mnogu na Lazar Mladenov, da ne izleze kako Petar Kolev, prevarantot.
A ти што сакаш?Да ти извади стенограм или видео запис за да верваш што се случило на средбата!?Треба да почекаме да видиме дали некој ке добие указ со потврда од после нивната средба и дали прекунатите ке ги вратат во процедура.Некој ако го знај бројчето на @Walkman нека проверва од време на време дали е вратен во процедура.Или како се викаше членот што имаше некаква врска со мухамединци и го прекратија(имаше орден и потврда поднесено)?
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
ДО @Walkman

Не знам што се случило да го напуштиш форумов но многу некоректно од тебе да ја избришеш ФБ страницата која јас лично ја креирав и беше извор на информации на многу сегашничленови и потенцијални секако. Ти кој толку се залагаше за сите даваше информации со еден потег фрли се во вода. ЈАс можев да си ја диригирам и управувам или некој друг. Затоа не не бива нас македонскиот народ, гледаш , сепак егоизмот и себичноста преовладуваат па на крај си го покажува секој правото лице.Срамота!
За тие што ме прашуваат во инбокс зошто не може да ја лајкнат страницата ете го одговорот
. Како и да е во скоро време ке креират друга и јас лично ке споделувам без да дадам право на било кој друг.[DOUBLEPOST=1465974366][/DOUBLEPOST]
Посредникот ми вели не се чепкај ке те затворат :)
се надевам дека нема засекогаш да живеам помеѓу вакви типови на луѓе. Имав предобро мислење за Walkman, ама како и секогаш, овде во оваа земја сите за кои имав добро мислење ме разочарале. Едно е да си бркаш работа и да не идеш на форумов, твое право, никако не ме засега мене. Ама да ја брише страната на фб...тоа е крајно, крајно безобразно. Чиста срамота.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
се надевам дека нема засекогаш да живеам помеѓу вакви типови на луѓе. Имав предобро мислење за Walkman, ама како и секогаш, овде во оваа земја сите за кои имав добро мислење ме разочарале. Едно е да си бркаш работа и да не идеш на форумов, твое право, никако не ме засега мене. Ама да ја брише страната на фб...тоа е крајно, крајно безобразно. Чиста срамота.
Vie luge ne razbirate deka revolucijata uspea i nema potreba poveke od aktivnosti.Se ceka samo da di gi zemime pasosite i da begame :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Najmudro bi bilo da pocekame da vidime dali nekoj kje pomine so BKK potvrdite od kaj Lazar Mladenov, vaka sega se e gola i cista spekulacija, nie nemame materijal da zboruvame dali tie potvrdi pominuvaat ili ne, dosegasnite iskustva zboruvaat deka tie potvrdi NE pominaa, i seuste ne pominuvaat, a dali vo idnina kje pominat, Lazar Mladenov vika DA(zosto zarabotuva od tie potvrdi i logicno e da rece da, ne e imbecil pa da rece ne i da mu propadne biznisot), MP i Dabc pravat napori "kao demek" ama konkreten slucaj deka pominale nemame, taka da se pagja vo voda, ova se cisti spekulacii......
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Najmudro bi bilo da pocekame da vidime dali nekoj kje pomine so BKK potvrdite od kaj Lazar Mladenov, vaka sega se e gola i cista spekulacija, nie nemame materijal da zboruvame dali tie potvrdi pominuvaat ili ne, dosegasnite iskustva zboruvaat deka tie potvrdi NE pominaa, i seuste ne pominuvaat, a dali vo idnina kje pominat, Lazar Mladenov vika DA, MP i Dabc pravat napori "kao demek" ama konkreten slucaj deka pominale nemame, taka da se pagja vo voda, ova se cisti spekulacii......
Ne ni ostana nisto drugo osven da cekame i da se nadevame na najdobro.Ajde gospod golem ke bidi.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
ДО @Walkman

Не знам што се случило да го напуштиш форумов но многу некоректно од тебе да ја избришеш ФБ страницата која јас лично ја креирав и беше извор на информации на многу сегашничленови и потенцијални секако. Ти кој толку се залагаше за сите даваше информации со еден потег фрли се во вода. ЈАс можев да си ја диригирам и управувам или некој друг. Затоа не не бива нас македонскиот народ, гледаш , сепак егоизмот и себичноста преовладуваат па на крај си го покажува секој правото лице.Срамота!
За тие што ме прашуваат во инбокс зошто не може да ја лајкнат страницата ете го одговорот
. Како и да е во скоро време ке креират друга и јас лично ке споделувам без да дадам право на било кој друг.[DOUBLEPOST=1465974366][/DOUBLEPOST]
Посредникот ми вели не се чепкај ке те затворат :)

Ако е така тогаш е некоректно,никој нема право на такво нешто.Никој не мора со да го напушти форумов со кревање прашина,или да бара од админ да го избрише.Само одјави се или не се вклучувај во дискусии,Извини брат те подржував максимално,но ако си го направил ова не е чесно.Или бар кази зошто.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ako nisto nebidi so potvrdite biznisot propagja na LAZAR MLADENOV.[DOUBLEPOST=1465936812][/DOUBLEPOST]
Ako nisto nebidi so potvrdite biznisot propagja na LAZAR MLADENOV.
Sigurno Bugarija ne nosi zakoni za da go zadovoli Lazar Mladenov.Toa sto toj,Marinela i od albanija zdryzenijata dobile privilegija, e politika i pravo na DABC bidejki vo zakonot jasno stoi za organizaciite i deka istite se pod nadleznost na DABC.Mladenov samo se izboril za negovoto da bide priznato od DABC.Jas mislam deka ko mozese pred 2012 da davat na zimi majka ukazi ,pa zosto da ne davat so potvrda koja vlece podatoci od SVETSKI priznat trud.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom