Работа во Германија

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
јас имав искуство со него....дај кажи закој огласи станува збор
Имам понуда за одгледување печурки во Германија со ЕУ пасош , се работи 40 сати во неделата , со платен смештај интернет струја вода . Храна за време на работа . Работата е во текот на цела годинаа се оди во групи од 3ца на секој 3 месеци значи сезонски . Следната група е од 1ви април . Ако има заинтересирани нека пишат за побрзо средвање. Наплаќам 100 евра за посредување при давањето на договорот, ништо унапред. САМО со БГ пасош .[DOUBLEPOST=1457802336][/DOUBLEPOST]
Имам понуда за одгледување печурки во Германија со ЕУ пасош , се работи 40 сати во неделата , со платен смештај интернет струја вода . Храна за време на работа . Работата е во текот на цела годинаа се оди во групи од 3ца на секој 3 месеци значи сезонски . Следната група е од 1ви април . Ако има заинтересирани нека пишат за побрзо средвање. Наплаќам 100 евра за посредување при давањето на договорот, ништо унапред. САМО со БГ пасош .
И да заборавив главното , платата е фиксна и изнесува 1100 евра чисти во кеш со веќе платен смештај .
 
Член од
26 декември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
66
јас имав искуство со него....дај кажи закој огласи станува збор
Za berenje na ovosje sezonski, smestuvanje plateno, od 50 do 60evra dnevnica, oglasot go vidov na pazar 3.Inace za Germanija se raboti, i kakvo iskustvo imase ti, se li bese taka kako sto vika
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Имам понуда за одгледување печурки во Германија со ЕУ пасош , се работи 40 сати во неделата , со платен смештај интернет струја вода . Храна за време на работа . Работата е во текот на цела годинаа се оди во групи од 3ца на секој 3 месеци значи сезонски . Следната група е од 1ви април . Ако има заинтересирани нека пишат за побрзо средвање. Наплаќам 100 евра за посредување при давањето на договорот, ништо унапред. САМО со БГ пасош .[DOUBLEPOST=1457802336][/DOUBLEPOST]
И да заборавив главното , платата е фиксна и изнесува 1100 евра чисти во кеш со веќе платен смештај .
Како да те контктираме?

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Уште една понуда за во Германија-Дортмунд со МК документи до работна дозвола. На кратко се барат квалификувани кројачи и монтери со – алуминиум и стаклена волна (ладна изолација со армафлеx) се работи во термоцентрала.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
32
Поени од реакции
38
Дечки знае ли некој колку е платата за заварувачи во германија или возачи со Ц категорија ?
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Дечки знае ли некој колку е платата за заварувачи во германија или возачи со Ц категорија ?
Еден другар ми кажа дека негов братучед ќе одел во Германија да работи како заварувач за плата од 1500 евра, а кирија за стан од фирма ќе му плаќале. Тој ќе си плаќал сметки за струја, парно, вода, телефон и останато.
Сега не прашав другарот неговиот братучед како нашол работа преку кој посредник и дали извадил Бг пасош.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еден ист опис на работни понуди објавен од некој си Дарко и тоа на повеќе од 6 огласи со различен наслов, краен рок за пријавување и почеток со работа. Може и со МКД пасош аха сигурно, ама ич не е преварант. :icon_lol:
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Еден ист опис на работни понуди објавен од некој си Дарко и тоа на повеќе од 6 огласи со различен наслов, краен рок за пријавување и почеток со работа. Може и со МКД пасош аха сигурно, ама ич не е преварант. :icon_lol:
Тоа со пасошот сигурно не е лага,но тоа со бројките 100%
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Здраво дечки, аплицирав за работа во Германија. Па ми вратија на огласот дека можам да работам во Call Center. Со Македонски пасош сум. Е сега со оглед на тоа дека тие ќе направат работна виза имам едно прашање. Јас сум верена, но сеуште сум со моето презиме. Дали вереникот ќе добие документи и тој ако се регистираме откако ќе ми дадат дозвола за работа? Или пак подобро е уште сега овде да се регистираме? која опција е подобра. Благодарам.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Здраво дечки, аплицирав за работа во Германија. Па ми вратија на огласот дека можам да работам во Call Center. Со Македонски пасош сум. Е сега со оглед на тоа дека тие ќе направат работна виза имам едно прашање. Јас сум верена, но сеуште сум со моето презиме. Дали вереникот ќе добие документи и тој ако се регистираме откако ќе ми дадат дозвола за работа? Или пак подобро е уште сега овде да се регистираме? која опција е подобра. Благодарам.
Земај табли од матично сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom