Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Pa dva pati zvonev ne mozev da se smiram. Prviot pat se javi edna gispoga i vika ne znam sto se slucuva zvoni za pola saat,ne bila tuka zenata sto mozela da proveri. Po vtor pat mi go kaza toa deka sum prekraten i deka se bara dokumenti po prva linia za dokaz na poteklo i pocna da se dere. A ti prestani da provociras i da bides vulgaren poso gledam se ponasas nekukturno prema site clenovi. Jas ne znam daliima na temava administratori pa da si ja dobies zasluzenata nagrada. Od moja strana si staven na ignore.[DOUBLEPOST=1462321778][/DOUBLEPOST]
Pa dva pati zvonev ne mozev da se smiram. Prviot pat se javi edna gispoga i vika ne znam sto se slucuva zvoni za pola saat,ne bila tuka zenata sto mozela da proveri. Po vtor pat mi go kaza toa deka sum prekraten i deka se bara dokumenti po prva linia za dokaz na poteklo i pocna da se dere. A ti prestani da provociras i da bides vulgaren poso gledam se ponasas nekukturno prema site clenovi. Jas ne znam daliima na temava administratori pa da si ja dobies zasluzenata nagrada. Od moja strana si staven na ignore.
Другарче, терај работа ајде. Се понашам кој како заслужил. За провокатори и сл да некултурен сум.
Позз
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Денескa слушнaв муaбет декa немaaт дoвoлнo луѓе вo ДАБЧ зaтoa јa кoчеле рaбoтaтa.чoсреднициве ќе бaрaле дa се врaбoтaт уште двa-трoјцa и дa сме плaќaле пo 5 левa зa бaрaње кoлку дa се вaделo зa пкaти зa нoвите врaбoтени
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2014
Мислења
187
Поени од реакции
195
ke moze nekoj da mi kaze na koj link da proveram do kade mi e stasano brojceto,pred 1 mesec bev na intervju...na ovaa strana sto mi e dadeno nonstop izleguva lipsvat danni...
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Jas smetam deka nekoi lica treba da bidat otstraneti od forymov, zatoa sto sirat dezinformacii i tie carshiski maabeti, strajkovi ona ova, istite organizatori neznaat ni oni sto se a ne da kazyvat voa sme onoa sme, luge svasta ejjjjj, abeee koga vaj del e bilo bugarija be eeeej, bugarija e bilo makedonija, vie ludi li ste za eden mocan pasos kje strajkuvale, ako davat arno ako ne paj arno, site znaeme zosto odime, za edna egzistencija, sram ve bilo, picki ste u dushata be ej, akl nemate so pishate, otvoram forumov da procitam nesho korisno ili da spodelam nesho korisno, a ne da listam stranici sto kje ste pravile, aramiiii[DOUBLEPOST=1462345506][/DOUBLEPOST]Jas smetam deka nekoi lica treba da bidat otstraneti od forymov, zatoa sto sirat dezinformacii i tie carshiski maabeti, strajkovi ona ova, istite organizatori neznaat ni oni sto se a ne da kazyvat voa sme onoa sme, luge svasta ejjjjj, abeee koga vaj del e bilo bugarija be eeeej, bugarija e bilo makedonija, vie ludi li ste za eden mocan pasos kje strajkuvale, ako davat arno ako ne paj arno, site znaeme zosto odime, za edna egzistencija, sram ve bilo, picki ste u dushata be ej, akl nemate so pishate, otvoram forumov da procitam nesho korisno ili da spodelam nesho korisno, a ne da listam stranici sto kje ste pravile, aramiiii
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Време е за протести, ама тешко дека ќе се оствари. Пишете маил до сите бугарски весници, петиција да им помогнеме и ние на тие што сакаат да ни помогнат во Бугарија.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Jas smetam deka nekoi lica treba da bidat otstraneti od forymov, zatoa sto sirat dezinformacii i tie carshiski maabeti, strajkovi ona ova, istite organizatori neznaat ni oni sto se a ne da kazyvat voa sme onoa sme, luge svasta ejjjjj, abeee koga vaj del e bilo bugarija be eeeej, bugarija e bilo makedonija, vie ludi li ste za eden mocan pasos kje strajkuvale, ako davat arno ako ne paj arno, site znaeme zosto odime, za edna egzistencija, sram ve bilo, picki ste u dushata be ej, akl nemate so pishate, otvoram forumov da procitam nesho korisno ili da spodelam nesho korisno, a ne da listam stranici sto kje ste pravile, aramiiii[DOUBLEPOST=1462345506][/DOUBLEPOST]Jas smetam deka nekoi lica treba da bidat otstraneti od forymov, zatoa sto sirat dezinformacii i tie carshiski maabeti, strajkovi ona ova, istite organizatori neznaat ni oni sto se a ne da kazyvat voa sme onoa sme, luge svasta ejjjjj, abeee koga vaj del e bilo bugarija be eeeej, bugarija e bilo makedonija, vie ludi li ste za eden mocan pasos kje strajkuvale, ako davat arno ako ne paj arno, site znaeme zosto odime, za edna egzistencija, sram ve bilo, picki ste u dushata be ej, akl nemate so pishate, otvoram forumov da procitam nesho korisno ili da spodelam nesho korisno, a ne da listam stranici sto kje ste pravile, aramiiii
Јас ќе се осеќам како што сакам, за себе збори си. Морал шири на друго место. И онака кога идеш на интервју се кажуваш дека си бугарин. Е тоа е лицемерие.
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Време е за протести, ама тешко дека ќе се оствари. Пишете маил до сите бугарски весници, петиција да им помогнеме и ние на тие што сакаат да ни помогнат во Бугарија.
За старт на протестите земи самозапалисе ако се осеќаш како прав бугарин.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
@asterix77 - баниран од тема 7 дена.

Овај пат не бришам мислења и не опоменувам, но следниот пат ќе бидат санкционирани сите провокации и обиди за оф-топик на темава.


Во однос на вашите барања, @Walkman и @Daniel_faca , иако бришењето на вашиот профил не ги опфатува и вашите пишани постови (тие остануваат во базата - вечно), сепак доколку инсистирате од разумни причини, ќе ве услужиме со бришење од листата на регистрирани членови.
Да напоменам дека во базата остануваат и вашите приватни податоци (email,IP,cookies...), се разбира тоа не се податоци од јавен карактер, но можат да бидат искористени од нашиот софтвер за детекција на дупли јузери, спамери, сеирџии, итн итн.
Моја препорака е да размислите пред да ми потврдите по ПП.

Благодарам, темата е отворена.
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2016
Мислења
16
Поени од реакции
7
Ima li nekoj iskustvo so nostrifikacija na makedonska diploma, vo Bugarija otkako e zemeno drzavjanstvoto?
Posrednikov mi kaza deka postoi i toa kako opcija i deka posle nostrifikacijata, imas diploma priznaena vo EU.
Mene ova mi e malce nelogicno, pa mi treba nekoj so vakvo iskustvo, ili barem mislenje :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom