Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Абе ајде? Кое ти е ова размислување? Како тебе ова размислување те прави да бидеш подобар од сендвичарот кој мисли дека ако го критикуваш него одма си комуњар и соросоид? Зошто ако јас искритикувам потег на демонстрантите одма ме прави дпмне и нивни гласач?
Не се прави неутрален како Бетмен Дудлат,сам имаш напишано тука на форумов дека ги гласаш ВМРО.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Препораката за членство во ЕУ земјава веќе ја има изгубено, само прашање е кога тоа ќе биде соопштено, брифираат дипломатски извори. Ова е една од санкциите што ќе ја погодат земјава, а што индиректно ги најавува ЕУ преку неофицијални изјави дадени за странски медиуми. Официјално пак е молк, ниту од делагацијата на ЕУ во Скопје ниту од амбасадата на САД не даваат никаков одговори на прашањата поврзани со евентуалните санкции за земјава, како последица на непочитувањето на Договорот од Пржино.

Покрај губење на препораката , голем дел од политичарите ќе бидат на црни листи, а граѓаните ќе се соочат со укинување на визната либерализација и големи проблеми поради финансискиот колапс на земјава.

Ова воопшто на Дпмне не му значи, најважно е да има сендвичи со поквалитетен кашкавал.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Порано ВМРО знаеше како да задушит протест, движење..а сега како да сакат да ги раздвижит и така нервозните луѓе. :pos:

Што им текна да апсат денеска, кога можеа да почекаат.

Почнаа да се губат.
Или и ова е уште еден брилијантен потег на Грујо?

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ова е кога мислиш дека нападот е најдобра одбрана.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Препораката за членство во ЕУ земјава веќе ја има изгубено, само прашање е кога тоа ќе биде соопштено, брифираат дипломатски извори. Ова е една од санкциите што ќе ја погодат земјава, а што индиректно ги најавува ЕУ преку неофицијални изјави дадени за странски медиуми. Официјално пак е молк, ниту од делагацијата на ЕУ во Скопје ниту од амбасадата на САД не даваат никаков одговори на прашањата поврзани со евентуалните санкции за земјава, како последица на непочитувањето на Договорот од Пржино.

Покрај губење на препораката , голем дел од политичарите ќе бидат на црни листи, а граѓаните ќе се соочат со укинување на визната либерализација и големи проблеми поради финансискиот колапс на земјава.

Ова воопшто на Дпмне не му значи, најважно е да има сендвичи со поквалитетен кашкавал.
Ау, инаку веднаш ќе не примеа во Еу. Само што не не' примија.:)

Не можат да ја укинат визната либерализација без консензус во Еу, така шо ништо од тоа.

Најдобра работа ќе биде замрзнување на сметки во странство на политичари. И "комунистичките " сметки во банки во Грција ќе бидат блокирани.[DOUBLEPOST=1461594404][/DOUBLEPOST]
Порано ВМРО знаеше како да задушит протест, движење..а сега како да сакат да ги раздвижит и така нервозните луѓе. :pos:

Што им текна да апсат денеска, кога можеа да почекаат.

Почнаа да се губат.
Или и ова е уште еден брилијантен потег на Грујо?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Вмро не го раководи Мвр. Звиждеа против Зају од невладините и видовме денес што се случува.[DOUBLEPOST=1461594580][/DOUBLEPOST]
Spored koj clen od KZ e kaznivo frlanje boja na vladata, min.za pravda, baroknata karshi stara Zheleznichka?

@Милојко tochno, cel shlajm na dpmne izleguva na videlina. Inache sho prai Stoiljkovic, aren e?
Толку си научил од правото.

Туку зошто не протестирате цивилизирано, достоинствено и позитивно како Македонците од Гдом? Можеби и некој неутрален ќе ви се придружи.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.121
Туку зошто не протестирате цивилизирано, достоинствено и позитивно како Македонците од Гдом? Можеби и некој неутрален ќе ви се придружи.
Во ГДОМ нема Македонци.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Во ГДОМ нема Македонци.
Под Македонци мислам на лојални граѓани на РМ кои ја сакаат државата си. Тетка Мирка е полу Гркиња, ама е голема Македонка.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.961
Поени од реакции
11.608
GNOM bea onie koi koristea govor na omraza, ksenofobija itn itn?

Kazi mi bitushche, najdi go krivichnoto delo za frlanje boja na zgradi na institucii. :D ubavo beshe kazhqno na eden od protestite - "da bevme huligani kje letea molotovi kokteli, a ne baloncinja so boja".
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Левичари и борба :pos::pos: пичкин дим.Ги викат на разговор и одма :place::place:, а десничарите кога ги апсеа, носеа по затвори им лупаа казни, а беа напаѓани од хордата и на Кале и на Нерези, и на разно разни други протести, ништо не преговорија(мислам на десничарите да сум појасен).Ем револуционери да кршат, ем да не одат по станици, и да не плаќат казни.Ама добро, таа е таа левичарска логика :pos:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
katastrofa sme zal mi e za sive ovie napaleni faci podbucnati od soros i kanvas ako ste tolku silni kako sto demonstrirate so se kriete od izbori rezulatot vi e jasen ,sega spasot go gledate vo majden
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Od kaj izleze ovaj Kanvas, koj e?

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne deka mene mi e ubavo seuste ima ulicki vo koi lugeto capaat kal a grujo se rasfrla so lavovi bikovi i picajzli no za toa postojat izbori tamu se resava koj kolku ukral koj kolku napravil a ne na vakvi nasilnicki protesti i ako sega jas ete mozebi sum imal nekakva simpatija da smenam sega 100 % me ubedija deka vo zivot za niv nema da glasam makedonec sto mava na svojata policija za mene ne e makedonec tokmu toj e predavnik
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom