Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.007
Поени од реакции
31.990
Тоа со долгот и клептократи ама баш никаква врска нема. Ако некој има надворешен долг не значи дека државата (или некој во државата) краде. Треба да ти цртам?
Чекај малку, па нели твоите колеги тука на темава многукратко го покажуваа македонскиот долг како показател за недомаќинско работење на власта (што е вистина)?

Како тоа за Македонија мaкедонскиот долг е показател за корупција или барем недомаќинскот работење... Но извонредно поголем ’муркански долг од 20 ТРИЛИОНИ долари не е показател на трулостана ’мурика?

И ај пошто тебе повеќе те бива со броевите, ти нудам да изброиш до 20 трилиони, долар по долар - и кога (ако) ќе завршиш, јас ќе ти препишам се што поседувам, од недвижности до автомобил, лични предмети и заштеди. Бива ли? ;)


Велиш кај нас едните клептократи со другите да се сменеле. Овие последниве клептократи над клептократите кои во свет ни се виделе ни ќе се видат е друг муабет. Имаа последниве време од 10 години да осудат некој таков, ама изгледа за да си го покријат сопствениот задник, не осудија никого. И ова треба да ти цртам?
Ало Хјустон, имаме проблем со комуникацијата. Ти не читаш изгледа што ти пишувам, туку тоа што сакаш да го прочиташ.
Јас токму обратно ти кажувам, клепткрати не треба воопшто да има на власт! Скраја да е едните да се заменат со други, за што всушност одработуваат корисните идиоти (како тебе).

Токму такви корисни идиоти како тебе ги донесоа ДПМНЕ на власт. Како е можно после толку ебење да не ви иде памет, мене не ми е јасно. Мора да ви се допаѓа, или навистина не знам кое друго објаснување е воопшто можно.

Ете и сам пишуваш дека ниеден клептрократ не е осуден за криминал и не лежел затвор (минус ретардирано глупиот Љубе, и циганот Амди, кои не се бројат).

Што ти објаснува тоа Ајнштајн?
Дека кога ќе донесеш новите клептократи на власт, стариве ќе одговараат за било што? ЈО или паралелното и неуставно СЈО ќе ги обвини и осуди?? ;)

Таа главата ти служи ли за било што друго освен можеби за носење на шапка и наочари за сонце?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Е ова е моментот кај шо треба да успорите.. кафе нешто, цигарче пауза... и така.
За да не забега скрос "он-топик" дискусијата шо ја водите.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Чекај малку, па нели твоите колеги тука на темава многукратко го покажуваа македонскиот долг како показател за недомаќинско работење на власта (што е вистина)?

Како тоа за Македонија мaкедонскиот долг е показател за корупција или барем недомаќинскот работење... Но извонредно поголем ’муркански долг од 20 ТРИЛИОНИ долари не е показател на трулостана ’мурика?

И ај пошто тебе повеќе те бива со броевите, ти нудам да изброиш до 20 трилиони, долар по долар - и кога (ако) ќе завршиш, јас ќе ти препишам се што поседувам, од недвижности до автомобил, лични предмети и заштеди. Бива ли? ;)
Ало Тексас. Видовме дека си неписмен. 20,000 милијарди се 20 трилиони а не 20 милијарди милијарди.
Јас не сум моите колеги. До тука е дојдено со огради и 2 милиона евра (колку ли би чинел цел мост), споменици кои чинат 2, 3 милионии, а објективно коштаат десет пати помалку.... и да не редам што се друго. Глеј ја ти ЕУ кај што сакаме да влеземе, 30 трилиони. За “мурика“ ме заболе.......
Глеј си ги ти корисните идиоти, од ваквите полуписмени ко тебе сме кај што сме.


Ало Хјустон, имаме проблем со комуникацијата. Ти не читаш изгледа што ти пишувам, туку тоа што сакаш да го прочиташ.
Јас токму обратно ти кажувам, клепткрати не треба воопшто да има на власт! Скраја да е едните да се заменат со други, за што всушност одработуваат корисните идиоти (како тебе).

Токму такви корисни идиоти како тебе ги донесоа ДПМНЕ на власт. Како е можно после толку ебење да не ви иде памет, мене не ми е јасно. Мора да ви се допаѓа, или навистина не знам кое друго објаснување е воопшто можно.

Ете и сам пишуваш дека ниеден клептрократ не е осуден за криминал и не лежел затвор (минус ретардирано глупиот Љубе, и циганот Амди, кои не се бројат).

Што ти објаснува тоа Ајнштајн?
Дека кога ќе донесеш новите клептократи на власт, стариве ќе одговараат за било што? ЈО или паралелното и неуставно СЈО ќе ги обвини и осуди?? ;)

Таа главата ти служи ли за било што друго освен можеби за носење на шапка и наочари за сонце?
Грешка си, таквите ко тебе ги донеле ДПМНЕ на власт. Затоа ти се СЈО трн во око. Неуставни се и претседател и парламент и се останато ти за СЈО мрчиш. Доста со Гwујо реторика, уклучи твојот мозок, од него и Иванов (не Ѕинго од Ѕингоград) се виде.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.007
Поени од реакции
31.990
Грешка си, таквите ко тебе ги донеле ДПМНЕ на власт. Затоа ти се СЈО трн во око. Неуставни се и претседател и парламент и се останато ти за СЈО мрчиш. Доста со Гwујо реторика, уклучи твојот мозок, од него и Иванов (не Ѕинго од Ѕингоград) се виде.
Во објаснувањето под никот, м-то да го замениш со Б! :)

Ни Специјално Јавно Обвинителство, ни Специјално Специјално Јавно Обвинителство, ни Специјално Специјално Специјално Јавно Обвинителство.... Ни Сx20 TРИЛИОНИ ;) - Јавно Обвинителство НЕМА НИШТО ДА СМЕНИ.
Освен што можеби ќе донесе нови клептрократи за кои сТранците после пар години ќе ни формираат нови паралелни и неуставни и квазидржавни органи, за уште повеќе да не направат мајмуни и слуги.


Типичен случај. Ја му кажувам дека и двете страни СЕ КЛЕПТОКРАТИ и дека воопшто не треба да има клептократи на власт. А тој кутриот веднаш се запени да ги брани своите клептократи, демек тие биле „подобри“ клептократи. Ти прокува мозочето а? Фршти водена пара низ уши, нос, уста (и други телесни отвори). :D
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Во објаснувањето под никот, м-то да го замениш со Б! :)

Ни Специјално Јавно Обвинителство, ни Специјално Специјално Јавно Обвинителство, ни Специјално Специјално Специјално Јавно Обвинителство.... Ни Сx20 TРИЛИОНИ ;) - Јавно Обвинителство НЕМА НИШТО ДА СМЕНИ.
Освен што можеби ќе донесе нови клептрократи за кои сТранците после пар години ќе ни формираат нови паралелни и неуставни и квазидржавни органи, за уште повеќе да не направат мајмуни и слуги.


Типичен случај. Ја му кажувам дека и двете страни СЕ КЛЕПТОКРАТИ и дека воопшто не треба да има клептократи на власт. А тој кутриот веднаш се запени да ги брани своите клептократи, демек тие биле „подобри“ клептократи. Ти прокува мозочето а? Фршти водена пара низ уши, нос, уста (и други телесни отвори). :D
Ниту мислиш ниту велиш дека се клептократи и едно и друго. Демек неутрален, а постовите ти велат нешто друго. Неутрален си ко неутронска бомба. Не си ти крив, тој е капацитетот на ОК на ДПМНЕ. Евентуално да ги копирате моронине Шанац и Прндов од ГЗДОМ.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.543
Поени од реакции
36.509
Почна да се смирува атмосфера и сеа со апсењата ќе ја загреат пак.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Левица е копија на западните левичарски организации. Провоцираат реакција од властите за да може да пиштат дека биле репресирани. Еден совет, собирајте се, протестирајте ама не правете инциденти и никој нема да ве "репресира".
Или во стил на ставрогин - па кој кур протестирате со кршење и оштетување објекти бе дебили едни да ви ебам сестри и мајки? Сега може да боите уплатници од по 400-500 евра казни да платите што сте оштетувале мајке ви га набијем. Доста плачете ко пичици и или прифатете да бидете казнети или одете во илегала, да ви го натопорам и ебам се женско на квака што ви се фатило дома.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
stojance.angelov/post
ОБИД ЗА МОЕ АПСЕЊЕ ИЛИ НЕ???
По некоја случајност и јас бев повикан денес во 12.00 да се јавам во ПС Беко со образложение дека има некаква поплака против мене. Не сакам да верувам дека и мене ми го подготвуваат истото сценарио како на проф. д-р. Здравко Савески од Левица но за секој случај не отидов. Ако веќе решиле да ме апсат, нека се помачат малку.
Грујо!!! Џабе ти е се. Еден ќе уапсиш, десет нови ќе дојдат. Како и да е, како и да правиш, готов си. Затоа вечерва, и да врне и да вее и бура да коси, сите на протест, масовно!!!
(Во 14.30 ќе одржам прес конференција пред Споменикот на бранителите во Жена Парк).
 
W

wicked_1

Гостин
Ниту мислиш ниту велиш дека се клептократи и едно и друго. Демек неутрален, а постовите ти велат нешто друго. Неутрален си ко неутронска бомба. Не си ти крив, тој е капацитетот ма ОК на ДПМНЕ. Евентуално да ги копирате моронине Шанац и Прндов од ГЗДОМ.
Про боно заговарач на теории е, не си свесен колку јутуб клипови има изгледано. Жива комедија.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.240
Поени од реакции
8.630
stojance.angelov/post
ОБИД ЗА МОЕ АПСЕЊЕ ИЛИ НЕ???
По некоја случајност и јас бев повикан денес во 12.00 да се јавам во ПС Беко со образложение дека има некаква поплака против мене. Не сакам да верувам дека и мене ми го подготвуваат истото сценарио како на проф. д-р. Здравко Савески од Левица но за секој случај не отидов. Ако веќе решиле да ме апсат, нека се помачат малку.
Грујо!!! Џабе ти е се. Еден ќе уапсиш, десет нови ќе дојдат. Како и да е, како и да правиш, готов си. Затоа вечерва, и да врне и да вее и бура да коси, сите на протест, масовно!!!
(Во 14.30 ќе одржам прес конференција пред Споменикот на бранителите во Жена Парк).
не ми е јасно зошто Стојанче го бара Грујо, нели Оливер е министер ?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Про боно заговарач на теории е, не си свесен колку јутуб клипови има изгледано. Жива комедија.
Се гледа.... 1 трилион не знае колку е :pos: ова некоја ново-врховистичка математика.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
не ми е јасно зошто Стојанче го бара Грујо, нели Оливер е министер ?
Во обвинителството Чaвков доставил куп снимки со барање лицата кои правеле насилство на протестите да бидат притворени.

Тој веќе се закани во интервју за Канал 5 дека се снимало се што се случувало на протестите.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Министерот (т.е. заменик) се заканувал а овие што фрлаат боја корнат кршат тие се жртви?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom