Нирвана или ГНР

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Еве нешто интересно. Не знам колку од вас знаат за препирките помеѓу Axl и Kurt/Courtney во 1992, на MTV Music Awards, ама еве уште нешто околу тоа, интервју со Dave Grohl:

Esquire Magazine: At last year's Esky Awards, Slash told us his most memorable awards show was the 1992 MTV Video Music Awards, when Nirvana and Guns N' Roses squared off backstage.

Dave Grohl: I remember that when Nevermind first came out, Axl Rose was a really big fan of us. Guns N' Roses was about to do this massive stadium tour with Metallica, and they wanted us to open. So Axl had been calling Kurt nonstop. One day we're walking through an airport and Kurt says, "Fuck. Axl Rose won't stop calling me." I think it represented something bigger. Nirvana didn't want to turn into Guns N' Roses. So Kurt started talking shit in interviews, and then Axl started talking back. It went back and forth like tenth-grade bullshit. Then we got to the awards and our trailers were all in the same one hundred yards. And Courtney was there, which never makes anything easier. So it didn't take much to blow up into a full-fiedged showdown. Kurt and Courtney were screaming at Axl. Axl screamed back. It was all just soap-opera bullshit. Krist, our bass player, almost got in a fistfight. I was just the drummer, so I shouted some loud, funny shit and hit the bar.

извор: http://www.esquire.com/features/qa/ESQ0406-ESQ04006ESKY_120_4

еве и една интересна слика ;):

 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Се знае бе дека Guns N' Roses се најдобри :smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Самиот факт дека ексл носи капа од нирвана кажува кој е кој.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
хаха тоа е од почит кон послабите
па треба и они да се порадуаа малу :smir:
:pos: да бе тоа е како мајкл џордан да облече дрес од винс картер за да се порадува малку, глупост.

Се знае секогаш полошите и послабите го прават тоа со надеж дека великаните некој ден и нив ќе ги препознаат:smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
хаха тоа е од почит кон послабите
па треба и они да се порадуаа малу :smir:
ха ха :bravo:.

За burn:

Демек ако носел капче или маица или што ти јас знам од Нирвана тоа ги прави Нирвана подобри?
Е да си жив брат ме изнасмеа :pos::pos::pos::pos::pos:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
:pos: да бе тоа е како мајкл џордан да облече дрес од винс картер за да се порадува малку, глупост.

Се знае секогаш полошите и послабите го прават тоа со надеж дека великаните некој ден и нив ќе ги препознаат:smir:
брат гнр не се полоши ни послаби од нирвана соочи се со реалноста :smir:
не туку измишљај правила :smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
брат гнр не се полоши ни послаби од нирвана соочи се со реалноста :smir:
не туку измишљај правила :smir:
Пишете нешто асално, затоа што нељубамд а реплицирам на вакви постови.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Пишете нешто асално, затоа што нељубамд а реплицирам на вакви постови.
а зашто ти не пишеш нешто асално? :smir:
ни јас не љубам да реплицирам на вакви постови
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
а зашто ти не пишеш нешто асално? :smir:
ни јас не љубам да реплицирам на вакви постови
Знам дека ги сакаш гнр и знам дека и милан ги сака гнр затоа и неговиот удел во песните на офсајд е про слешовски...ама тоа само по себе не значи дека го фатиле бог за муда туку само дека имаат публика...но во никој случај не ги прави подобар бенд
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Знам дека ги сакаш гнр и знам дека и милан ги сака гнр затоа и неговиот удел во песните на офсајд е про слешовски...ама тоа само по себе не значи дека го фатиле бог за муда туку само дека имаат публика...но во никој случај не ги прави подобар бенд
а ти знам дека го сакаш курт .. ама тоа само по себе не значи дека го фатил господ за муда (упс може и го фатил :)) и тоа не ги прави најдобар бенд бидејќи таа титула е веќе зафатена од гнр :smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Знам дека ги сакаш гнр и знам дека и милан ги сака гнр затоа и неговиот удел во песните на офсајд е про слешовски...ама тоа само по себе не значи дека го фатиле бог за муда туку само дека имаат публика...но во никој случај не ги прави подобар бенд

Е сега стварно претера.Ако имаш да кажеш нешто на темава која бај да веј ти си ја отворил кажи а ако немаш што да кажеш тогаш не мора капаче да ставаш на све.А приватен живот не мора на форум да мешаш имаш мсн пиши таму.И ако ти се Нирвана подобри нека ти бида. Готово крај на дискусија.
:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom