Нирвана или ГНР

A

Anck-Su-Namun

Гостин
не ме смеј ќе ти кажам само едно име IRON MAIDEN (може не е исти жанр ама пак не се најдобри гнр)

иначе нирвана се каде каде подобри и по ХЦ јееаааааа
еј ај не замарај... секој си има право на свое мислење за мене GUNS N' ROSES се најдобри и како нив нема да има!!!!!!!
А тебе ако ти се допаѓаат Iron Maiden пишувај колку сакаш во темата што е за нив
Овде е темава за ГНР или Нирвана колку што знам и не туку мешај овде Мејден...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ај бе па ти одма се наљути ја чекам некој да се стаи од моја страна во дебатава за ГНР ти се љутиш:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

Еве јас ќе се стаам на твоја страна јас сум за GNR - дефинитивно најбољи бенд.А за сите останати кои се против GNR голем поздрав и : Ако имате нешо против нас (гансите) стварно ми е жао :toe:.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
ГНР СЕ ЛИГУШИ ... УААА ГНР , УААА ГНР ... !!!

НИРВАНА РУЛЗ !
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Ај бе па ти одма се наљути ја чекам некој да се стаи од моја страна во дебатава за ГНР ти се љутиш:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

Aбе другар извини се разбира дека ќе се стаем на твоја страна пошто нема боли бенд од ГНР дефинитивно.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
И уште да спомнеме дека сите песни на ГНР ги има напраено Изи, а Слеш само се курца со солажи, коа веќе збориме за one man band. Ама невермајнд, поентата е дека не само што не си запознаен со Нирвана туку не си ни со ГНР.
Слеш се курца само со солажи?!?!?!?!?!?!
Брат абе ти знаеш што збориш?!!!??!?!?!?!
Изглеа не знаеш!!!
Као прво ти или другар ти твој burn84 не знам точно кој од вас двајца свиреше гитара и тоа 7 године алоооооо 7 године па за тија 7 године вие сигурно некоаш сте седнале да попраете муабет за свирењето гитара а?
Ти или тој кој вежбал гитара морал да заслуша малу да седне и да чуе што свири СЛЕШ (или некои други гитаристи ваљда не вежбал само нирвана) кои досетке и кои фразе ги става у песнете бе еј!!!!
Алооооооооооооооо седните да слушнете
Земи ги и Gnr и Slash's Snakepit и Velvet Revolver па ќе видиш тогај



И неможете да докажете дека курт бил поголем (и посаглам и подобар и што уште не) гитарист од СЛЕШ


ама толку сте заслепени од нирвана шо не можете да ги видите квалитетите на СЛЕШ
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Слеш се курца само со солажи?!?!?!?!?!?!
Брат абе ти знаеш што збориш?!!!??!?!?!?!
Изглеа не знаеш!!!
Као прво ти или другар ти твој burn84 не знам точно кој од вас двајца свиреше гитара и тоа 7 године алоооооо 7 године па за тија 7 године вие сигурно некоаш сте седнале да попраете муабет за свирењето гитара а?
Ти или тој кој вежбал гитара морал да заслуша малу да седне и да чуе што свири СЛЕШ (или некои други гитаристи ваљда не вежбал само нирвана) кои досетке и кои фразе ги става у песнете бе еј!!!!
Алооооооооооооооо седните да слушнете
Земи ги и Gnr и Slash's Snakepit и Velvet Revolver па ќе видиш тогај



И неможете да докажете дека курт бил поголем (и посаглам и подобар и што уште не) гитарист од СЛЕШ


ама толку сте заслепени од нирвана шо не можете да ги видите квалитетите на СЛЕШ
Јас се уште се чудам на луѓе што курт и слеш ги ставаат во иста реченица.
Али пошо си од Тетоо не ти се љутим...
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Уште не ми се верува дека има луѓе што axl го сметаа за талентиран пејач и текстописец. Антисолажите на Курт како што кажа Гижо се ироничен одговор на стеротипиното срање од солажи што сите го применуват во рокот.

Да 3 акорда се подобри од 10 минутно дрвење на тоа што некој научил земајќи приватни часови кај некој друг. Најдбрите песни во историјата на музиката воопшто во принцип се песни од 3 акорда. најголемите изуми во историјата се прости, математиката која што сите кењаат дека е тешка е многу проста и глупа наука а се смета за универзален јазик. Пеењето на axl е како птица се згмечени јајца(одвратно).

Свирел клавир јаки муда dave grohl свири клавир гитара мандолина бубњеви виолончело, флејта, усна хармоника итн........а да и курт свирел итара, бас, и бубњеви, додај го крис што покрај стандардните 3 знаел и хармоника (ако сте го гледале анплагдот).

Плус не биле заљубени сами во себе, не се сметаат за богови и секс симболи, биле максимално обични и пристапни до сите-можеби требаше да бидат снобови како гнр можеби така курт ќе беше жив-затоа што и така беа најголемиот бенд во светот во свое време и гнр за жал ги мразеа поради тоа.

Но луѓето сакаат искреност и во музиката и о пристапот кон неа а не лажење и глумење рок звезда како што го правеа тоа пиштолџиите.

Затоа нирвана и курт се вечни затоа се подобри затоа се бесмртни затоа што беа како секој еден од нас и не ги криеа свотие мани.
:sakas_ust :lud:


И еден поздрав до Steve Ray !!! Со тебе сум брат !!!:helou:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Слеш се курца само со солажи?!?!?!?!?!?!
Брат абе ти знаеш што збориш?!!!??!?!?!?!
Изглеа не знаеш!!!
Као прво ти или другар ти твој burn84 не знам точно кој од вас двајца свиреше гитара и тоа 7 године алоооооо 7 године па за тија 7 године вие сигурно некоаш сте седнале да попраете муабет за свирењето гитара а?
Ти или тој кој вежбал гитара морал да заслуша малу да седне и да чуе што свири СЛЕШ (или некои други гитаристи ваљда не вежбал само нирвана) кои досетке и кои фразе ги става у песнете бе еј!!!!
Алооооооооооооооо седните да слушнете
Земи ги и Gnr и Slash's Snakepit и Velvet Revolver па ќе видиш тогај



И неможете да докажете дека курт бил поголем (и посаглам и подобар и што уште не) гитарист од СЛЕШ


ама толку сте заслепени од нирвана шо не можете да ги видите квалитетите на СЛЕШ
Смири живци, ако гледаме музички и чисто технички има безброј бољи гитаристи од Слеш. Затоа не рипај од столче, седни убаво на гзот и послушај музика подалеку од ГНР и Слеш...

Надаље миљон пати спомнав, кажи ми што донел Слеш во музиката ново? Ова е само една тема од миљон кои што можат да се поврзат со Нирвана и ГНР, на која што прашувам веќе со месеци не добивам одговор на темава.

Ама ко прво, кажи ми во еден поголем пост зошто го сакаш Слеш, знаеш ли ти воопшто зошто се залетуваш по него? Колку бендови си слушал со тие твои 18 год и што ти е битно во музиката... зошто те влече еден стереотипен бенд ко ГНР, и ги правиш богови? Колку време слушаш рок и колку време во денот слушаш рок, и пред се колку пати во неделата откриваш по некој нов бенд...

Ајде бе луѓе дајте нешто конкретно кажете освен "Слеш е ваков онаков, знаел да свири со чмар, знаел да свири додека дрка...":pusk:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Смири живци, ако гледаме музички и чисто технички има безброј бољи гитаристи од Слеш. Затоа не рипај од столче, седни убаво на гзот и послушај музика подалеку од ГНР и Слеш...

Надаље миљон пати спомнав, кажи ми што донел Слеш во музиката ново? Ова е само една тема од миљон кои што можат да се поврзат со Нирвана и ГНР, на која што прашувам веќе со месеци не добивам одговор на темава.

Ама ко прво, кажи ми во еден поголем пост зошто го сакаш Слеш, знаеш ли ти воопшто зошто се залетуваш по него? Колку бендови си слушал со тие твои 18 год и што ти е битно во музиката... зошто те влече еден стереотипен бенд ко ГНР, и ги правиш богови? Колку време слушаш рок и колку време во денот слушаш рок, и пред се колку пати во неделата откриваш по некој нов бенд...

Ајде бе луѓе дајте нешто конкретно кажете освен "Слеш е ваков онаков, знаел да свири со чмар, знаел да свири додека дрка...":pusk:
јас многу добро знам дека има бољи гитарисити од слеш ама ти мене не можеш да ме убедиш и никој друг не може да ме убеди дека еден курт е подобар од него
ете тоа сакав да кажам
а за бољи гитаристи ги има на тон
а ја колку слушам музика на ден не е важно
а за слеш ќе ви постирам некој друг ден
ај сеа чао

поздрав
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
јас многу добро знам дека има бољи гитарисити од слеш ама ти мене не можеш да ме убедиш и никој друг не може да ме убеди дека еден курт е подобар од него
ете тоа сакав да кажам
а за бољи гитаристи ги има на тон
а ја колку слушам музика на ден не е важно
а за слеш ќе ви постирам некој друг ден
ај сеа чао

поздрав
Ова е за тебе реплика?

И ајде сега нека се појави Steve Ray и нека ми каже дека на мене и burn84 неможе никој да не убеди во спротивното. Тешко на ГНР со фанови како вас. :pos2:

ајде чао поздрав бегалице....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom