Иницијатива за закон за забрана на финансирање на невладини организации, од НАДВОРЕШНИ спонзори

Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Opaque :D

Али затоа не ги гледам нив. Можам само за себе да зборам :D
http://www.fosm.mk/CMS/Files/Documents/fosm-godisen-izvestaj-2014.pdf

Eve ti transparentnost od "sorosoidite".

Bujrum daj mi transparentnost od financiranjeto na Shitel i Anal 5 i za Skopje 2014.[DOUBLEPOST=1460898559][/DOUBLEPOST]
http://www.fosm.mk/CMS/Files/Documents/fosm-godisen-izvestaj-2014.pdf

Eve ti transparentnost od "sorosoidite".

Bujrum daj mi transparentnost od financiranjeto na Shitel i Anal 5 i za Skopje 2014.
Don't worry... I'll wait :D
 
Последно уредено:
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Никако не смее да се критикува власта, сите невладини организации треба само хвалоспеви да упатуваат кон истата.
А у ствари , невладините организации треба со тоа да се занимаваат ? Хвалоспеви или критики ? Затоа и многу луге се против нивното дејствување , оти ја имаат промашено поентата !
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Sekoja nevladina si ima svoja glavna cel, toa obicno go pishuva vo osnovachkiot akt. Nikade ne vika deka ne smeat da podrzat protesti protiv vladini merki ili protesti za podrska na vlasta. Primer: neka si postoi GDOM, si se druzat lugjeto, pravat sendvich-sobiranki i toa e ubavo. Samo malce mi e smeshno koga pola i poishe od prisutnite ne znaat za shto protestiraat, protiv kogo protestiraat...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А другиве демек знаат? Опремени со пиво, марихуана, јајца и секири излезени во борба за демократија и слобода.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
7.602
Sekoja nevladina si ima svoja glavna cel, toa obicno go pishuva vo osnovachkiot akt. Nikade ne vika deka ne smeat da podrzat protesti protiv vladini merki ili protesti za podrska na vlasta. Primer: neka si postoi GDOM, si se druzat lugjeto, pravat sendvich-sobiranki i toa e ubavo. Samo malce mi e smeshno koga pola i poishe od prisutnite ne znaat za shto protestiraat, protiv kogo protestiraat...
И најважно од каде се финансираат , кои се нивните извори .[DOUBLEPOST=1460913105][/DOUBLEPOST]Сега ја читам темава , овде Шкорпион и Ванлок журка си правеле . :vozbud:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
CNN не е битен фактор. Одамна. Другиве се плус локални телевизии.
Епа шо имаш против Сиенен чим не е битен фактор?

Ау пак со нив колку сме информирани што да ти причам. Нека се гаси секое такво ѓубре .Сервиси за вести и временска прогноза сами ќе си се развиваат без Сорос и Катар .
Инаку се дојде до тоа дереџе да секој кој има грам здрав разум ги избегнува телевизиите .
:pos::pos::pos:
Кои телевизии се во сопственост на Сорос?

Напротив, токму Арапите НЕ СМЕЕМЕ - да ги оставиме на страна. Секако не заради некаква ХРТ, уште помалку заради си-ен-ен и Гласот на ’мурика (кои не се многу подобри од Арапите).
Види и мене ме нервира тоа арапското лого никакво што им е кога ќе го видам, ама запад-блиски исток мислам дека е сосема друга дискусија, затоа викам тие настрана.
Прво да нагласам дека јас лично не ги подржувам ни власта ни опозицијата, мое мислење е дека и двете се најлошто нешто што и се случило на Македонија во последниов половина век.
Тоа кажано и ставено на страна, еве малку капс-лок текст за да има повеќе шанси да разбереш колку ништо не разбираш:
ДА, ДОМАШНИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ ПРАВАТ ПРОПАГАНДА. НО ТОА Е ДОМАШНА ПРОПАГАНДА ЕБАТЕ, ПРОПАГАНДА ОД ПАРТИИ КОИ НАРОДОТ ОВДЕ ГИ ГЛАСАЛ!

Прави разлика: Колку и да се за никаде и власта и опозицијата, тие се претставници на народот. Народот гласал за нив. Не ти се допаѓа тоа? Ебате, излези и гласај, направи нова партија, претстави подобра програма... Но во секој случај, какви такви, изгласаните политичари се (на жалост) единствените овластени претставници на народот и спроведувачи на државните интереси.
Претставници на Македонскиот Народ, НЕ се ’мурканците, НЕ се ЕУ клептократите, и најмалку се тоа Арапите/Вахабистите/радикалните муслимани.

Ете затоа нивната пропаганда, ЦЕЛАТА СТРАНСКА ПРОПАГАНДА, треба да биде забранета. уште поважно, треба да се забранат СИТЕ нивни НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ - со кои тие овде легално внесуваат пари и регрутираат и контролираат цела една Петта Колона предавници.
Параноја much? Чини некој друг освен нас на планетава Земја? Смешно ми е, не знам од кај да почнам да ти реплицирам....кога веќе се затера за С.Кореја, ај појди и кажи им нив: - абе оваа пропагандава што ви ја вршат, домашна е,уживајте, топ е, сто пати подобра од странската....купувајте севернокорејски производи :pos:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Епа шо имаш против Сиенен чим не е битен фактор?
Имам затоа што муабетот беше зошто да не се емитувал. Ако прави спин на стории и настани, не гледам поента да се емитува, по логиката дека и владините и опозициските натсроени медиуми, локални, исто така тоа го прават и требало да се скратат од пренос.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Имам затоа што муабетот беше зошто да не се емитувал. Ако прави спин на стории и настани, не гледам поента да се емитува, по логиката дека и владините и опозициските натсроени медиуми, локални, исто така тоа го прават и требало да се скратат од пренос.
Другар ти Ванлок почна со муабетите за неемитување на телевизии. Гледаш колку е апсурдно?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Другар ти Ванлок почна со муабетите за неемитување на телевизии. Гледаш колку е апсурдно?
Не е абсурд, затоа што беше аргумент. Ако се скрати таа и таа телевизиија, ќе треба онаа и онаа исто така. Ерго - нема потреба од кратење на телевизии (локални де). Имаме про-владини, имаме и про-опозициски. Тие што се паметни следат и едни и други телевизии и прават некое НЗС. Си-Ен-Ен и Ал Џезаира нема потреба да бидат емитувани овде.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.771
Поени од реакции
30.447
Параноја much? Чини некој друг освен нас на планетава Земја? Смешно ми е, не знам од кај да почнам да ти реплицирам....кога веќе се затера за С.Кореја, ај појди и кажи им нив: - абе оваа пропагандава што ви ја вршат, домашна е,уживајте, топ е, сто пати подобра од странската....купувајте севернокорејски производи :pos:
Аман, кој кажа дека пропагандата генерално е добра?
Тоа што го кажувам е дека пропагандата постои, го сакале ние тоа или не. Но ако не е можно да
спречиш пропаганда од домашните политички партии, ЕБАНО МОЖНО Е ДА СПРЕЧИШ ПРОПАГАНДА ОД СТРАНСКИТЕ СТРАЊА, ЕТЕ КАКО АЛ ЏЕЗЕИРА!!!

И што си се фатил за С.К.? Зошто не ја спомнеш Русија? Кина? И тие се дел од државите кои забранија финансирање на невладини организации, од НАДВОРЕШНИ спонзори.


Другар ти Ванлок почна со муабетите за неемитување на телевизии. Гледаш колку е апсурдно?
Ако веќе зборуваш за апсурдност, има ли поапсурдно од тоа да се залагаш за вахабистичко-арапска пропаганда во сопствената држава? :cautious:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Тагот е селективен, некогаш работи, некогаш не, не е дека си игнориран намерно. Одговорот е дека не работам за Сител, Канал 5 и други, па да можам да ти дадам било какви информации (под закрила на некоја си анонимност). Тоа што тие немаат исто така отворен извештај, пак иде во аргумент на Ванлок - он кажа дека сите телевизии што добиваат пари од страна а не целосно од џеп на сопственикот, треба да бидат мета на иницијативава, затоа што некој веќе го постави тоа прашање наназад и едногласни бевме дека треба и тие да се чешлаат. Проблемот е пак - Сорос, како побитен, затоа е фокусот на опозициски портали и медиуми, како и таканаречени невладини организации кои дејствуваат во пракса како анти-владини.

Не, туку ова е глуп одговор на паметно прашање. Испаѓа сега дека ти искевираш да одговориш.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.771
Поени од реакции
30.447
Не, туку ова е глуп одговор на паметно прашање. Испаѓа сега дека ти искевираш да одговориш.
Изгледа не го познаваш тролов?
Шќиптар кој моментално престојува на Арабискот Полуостров. Место од каде што се финасира Вахабизмот во Македонија, и од каде се финансираат неброени џамии низ целата територија на државата. О да, дури и во источниот дел - прашај ги неколкуте дузини Цигани од Крива Паланка од каде им пари да градат огромна џамија.

Самиот факт каде е ликов, и што нам овде ни доаѓа од таму каде е тој, плус неговата активност на ваквите теми - го прави совршено изгледен кандидат за иредентист и агент. Се надевам дека некој од МВР ќе налета на овие страници (можеме и да помогнеме ако треба).


Така да - не го храни тролот. Научил да балансира на границата меѓу казна и толерирање, па засега нема последици. Ќе те провоцира со еднореченични постови (повеќе и веднаш ќе се види колку е неук). Нема да добиеш ништо конструктивно од него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom