Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Eве поздрав од Лиле директорката.
Не знам од кое школо е , али културна, се гледа жена со карактер



И уште еден поздрав, исто културен. За Македонија се работи, ве молам.
ПС “ со своите жени“, бе....

 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Инаку сликиве ги вадам од http://prizma.birn.eu.com/мк/стории/блог-во-живо-аболиција-протестирам

Појма неам чиј е сајтов, а и реално многу ми е гајле чив и да е, да има пораки и од СДС и нив ќе ги стаам, ама ете ко за беља нема.


Знае некој кој е овој боби бој? :)

до сега лично знам барем 3 личности што се вработени од вмро и што МОРААТ да одат на протест... еве се докажува и на дело сега... ахххх беееееее


п.с и оваа лиле директорка мислам дека е плус уште една листата на луѓе што лично ги познавам....
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606


Знае некој кој е овој боби бој? :)

до сега лично знам барем 3 личности што се вработени од вмро и што МОРААТ да одат на протест... еве се докажува и на дело сега... ахххх беееееее


п.с и оваа лиле директорка мислам дека е плус уште една листата на луѓе што лично ги познавам....
ОВЦИ!
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
140
Поени од реакции
59


Знае некој кој е овој боби бој? :)

до сега лично знам барем 3 личности што се вработени од вмро и што МОРААТ да одат на протест... еве се докажува и на дело сега... ахххх беееееее


п.с и оваа лиле директорка мислам дека е плус уште една листата на луѓе што лично ги познавам....
Абе организирана работа, ко Јапонски воз се точни :cujte::kruna:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Од овој хаос најголема придобивка имаат шверцерите.... незнам ни дали остана кој да ја чува границата :pos:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
„Констатираме дека македонската опозиција повторно стана инструмент за распалување на внатрешно-политички конфликт, меѓу другото со надворешна поддршка, со цел да не дојде до одржување на предвремените избори на 5 јуни кои претставуваат единствен демократски и легитимен излез од долгата криза. Одржувањето на изборите беше договорено уште летото 2015 година, со активна помош од САД и ЕУ, и западните партнери мораат да ги почитуваат постигнатите договори и своите обврски што ги имаат преземено во тој контекст, се вели во соопштението лиферувано од амбасадата на Русија, пренесува МИА

Официјална Москва, преку амбасадата,изрази загриженост за, како што наведуваат, ескалирањето на состојбите во Република Македонија и апелира до сите страни за политички дијалог и смирување на тензиите.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Овие од пленумот пак на правен прекинуваат предавања со мегафони. Абе кој им нив курац бе ?!
Шо кур се замишљаат дека се они па да влагаат и да прекинуваат предавање бе ?

Може мојот став е дека преку образование ќе ми се отворат можности да се борам против секоја неправда. Шо кур бараат они да ми кажуваат ја што и како да правам, па и уште на професори ќе им кажуваат „ајде ајде професоре“.
Огромен ќеиф ќе ми се напраи ако ги збумбарат вечер, зошто уште од окупацијата на факултетите се курчеа и еве продолжуваат.
Па и револуционериве пак кај каракамишева идат да ја исмејувале, пази богати, ја решивте кризата со тоа шо ни покажавте нешто што сите го знаеме, дека е прост вршител на туѓи наредби...
А за оноа со спрејовите шо шприцале низ факултет, кај е обезбедувањето бе ?
Кај смеат да уништуваат јавен објект ?
 
S

silmarillion

Гостин
Јеботе директор што го влечат од дома за нос. Курац ипол им се праи по дома а не може раат да одмори попладне :)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

Future Jeffersоn2 hours ago
US paid thugs. Anyone who honestly thinks this has anything to do with a government wiretapping scandal is a fool. It is about the West still instigating war against all friends of Russia. Obama never learns.

Joss Fitzsimons2 hours ago
Another Maiden? Is Victoria Nuland in the crowd with her cookies?

Heinrich Himmler1 hour ago
Macedonia is the only country standing in the way of the invaders right now. They're interfering with the EU's plan, of course this happens.

ElBalkanero1 hour ago
I am from Macedonia ... RT, I am disappointed by your reports аbout the refugees on Macedonian-Greek border, and from this report. Macedonian people are brotherly, Orthodox people of the Russian people. This government is not a friend of Russia. They are criminals who stole billions in the last 10 years. Their views are pro-Russian or pro-Western depending on their interes at the moment...

Rabi Ben Lavi2 hours ago (edited)
If they want US and EU, then arrest them all and censor the media. Get out the water cannons and tear gas and they'll have the EU. What a bunch of idiots!

nick ous1 hour ago
Macedonia??All I see is vardaska....

Vasia Neokleous
31 minutes ago
US and EU, no matter what you will do, no matter how much you will try, YOU WILL NEVER SUCCEED!!!!!!!!!

staryjaszczur47 minutes ago
Here we go again. Foreign powers want to change the goverment that closed the border to the muslim settlers invading Europe.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Овие русиве кои патетики се, пак ги потпалуваат локалните русофили со нивните фантазии, пак муабетите за мајдани, турски потоци и гпупости како лани.

Капак и Хорхе со изјавите дека ќе ја бранел државата од странски непријатели.

ја се осеќам како да живеам во србија 99-та, вие не знам како се осеќате.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.290
Поени од реакции
81.478
Најсмешно е што Груевски го праат русофил.

Можам да наредам десет постапки од неговото владение кои јасно укажуваат дека не е русофил, туку доларофил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom