Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.344
Какво лудило :vozbud:

Ако имаше дилеми ова е официјално печатот и заверката на крајот на и тој мал траг на правна држава што постоел и нова Белорусија во Европа.
После ова нема смисла постоењето на судство, закони, устав или каков и да е друг правен инструмент.

Битно Хорхе си обезбеди место во историјата.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Oва одамна сакаше да го направи преседнико, само му требаше тро појќе време да научи да го изговори зборот “аболиција“

а страна тоа, мислам дека ќе имаме најинтересен историски период, замислете деца за 15-20 години кога ќе учат на школо за доаѓањето на барокот во Македонија, за аболиции, странски служби....
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Ропак.
Ќе предизвика судири меѓу сопствениот народ. Пичкаимматерина......
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Site sakame izbori.Ama fer i regularni. A, narodot ako bese zad vas i ste 100% sigurni vo pobeda ke gi prifatevte.i tie 135 000 ili kolku bea tocno za
terenska doproverka i ke IMASE IZBRI NA 5ti. toa tie + 7/8 rabotni dena za proverka,zosto se odfrleni od start? KOJ SE PLASHI DA GI DOPROVERI?
40 000 vrata ne otvorija na Dik od proverka i ti mene mi kazuvas za izbori kako ne ti e stram? Koja opozicija vo SVETOV vo vakvi uslovi bi izlegla na izbori, toa zaprashajse.
Имам два стана и две куќи празни и кој сакаш да ти отвори.
Ве сметав за глупи ама ни во негорци нема место за вас
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Некој правник да објасни, дали е можно да се прогласи аболиција за идни случаи, односно за кривични пријави кои сеуште не се поднесени?
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Некој правник да објасни, дали е можно да се прогласи аболиција за идни случаи, односно за кривични пријави кои сеуште не се поднесени?
Нема проблем за Хорхе, ке ја ископира аболицијата со бланко дата, и после секоја нова кривична само дата, потпис и печат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Некој правник да објасни, дали е можно да се прогласи аболиција за идни случаи, односно за кривични пријави кои сеуште не се поднесени?
Доколку има некои дилеми ќе ги разреши Уставниот Суд.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.344
Некој правник да објасни, дали е можно да се прогласи аболиција за идни случаи, односно за кривични пријави кои сеуште не се поднесени?
Зар е битно дали правно е можно или не можно тоа во оваа држава денес...

И да не е можно да се аболицираат идни кривични пријави, формално ќе ги аболицира кога ќе се поднесат.

Ова е всушност укинување на СЈО.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom