Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
да јас сум, сакаш лична карта ? не замарај ајде, ако имаш нешто нормално пиши, јанко станко бркај си такви филмови со друг
Го прегоре глупометарот ти
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
СЈО е формирано за водење на процеси според прислушуваните материјали. .....СЈО поведе постапка за уништената опрема за прислушување.....Има ли СЈО ингеренции над овој случај? ...
Да му кажеше некој дека и самото прислушкување е кривично дело?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Site sakame izbori.Ama fer i regularni. A, narodot ako bese zad vas i ste 100% sigurni vo pobeda ke gi prifatevte.i tie 135 000 ili kolku bea tocno za
terenska doproverka toa tie + 7/8 rabotni dena. 40 000 vrata ne otvorija na Dik i ti mene mi kazuvas za izbori kako ne ti e stram? Koja opozicija vo SVETOV vo vakvi uslovi bi izlegle na izbori, toa zaprashajse.
Кој јас бре мафо, нели гледаш у недела дена ако пишам на темава, не седам ко тебе 24/7, едно време ти викаше зајо го командал бејли и европратеницине, ако им наредел да има избори бејли ќе дозволел, играл под палката на зајо...
што си се фатил ко слеп за стап бре, што ќе кажел зајо и дека е точно, мисли си сам бре, стварно ли веруаш у 500 000 фантоми ?
па еве и кај мене да ми дојдоа јас не би ги примил па нека проба да ме избрише од список, затоа што беа кај другар да провереле дал е фантом, ајде бе, он цел живот живее на една адреса, неговите вработени државно, имот на негово име и бил фантом и ајде помина све за да вчера пак му се јават, сопругата да се јавела во подрачна единица а веќе ја анкетираа еднаш...
абе не можам да сватам како ви перат мозок, ај кај вмро им даваат работа едно друго, ќе ги разбере човек што трчаат, ама вие бе што рипате на глупости..

вие не сте свесно да има незадоволство реално кај народот што ќе се случи, има да ги превртат институциите, се залажувате си терате глупи политики и вие и вмро, прво ќе ги стаите државните интереси а не криминалните партиски
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Mafo1 што е работава? Се фолираат?
Работна средба на владејачката коалиција: Изборите ќе се одржат на 5 јуни, програмата е подготвена
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Изборниот список и да го нема пак на гласачко место секој е свој господар. СДСМ со изборачкиот список бара финти за да не е Груевски премиер со вечно одложување на избори, а во меѓувреме Грујо да не е премиер, под вечна оставка. Треба да си глупав и при убедливи предности по анкети да им ја даваш власта на некои кои имаат мака да постигнат рејтинг.
Лажирање не може да има ако контролорите на СДСМ (и сите останати контролори и членови на комисии) не се сложиле на лажирање.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Коа ќе видиш, све му одговара на Груевски. Маестрално и феноменално, по кој знае кој пат.
Не, туку идиоти има за противници. Се плеткаа до момент додека не се самоубија.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
хаха што вреѓаш бре офлеле..., за инат твој пошто ја рушите државата ќе искочам јас на избори мафооо, вмро ќе го кружам еј, ооф ооф
дури и ќе допишам со пенкалце, ВМРО
ене го јуни каде е, само дај јави и кај катица да апси криминал, јас очекувам криминалци во затвор и избори.
CITARAJME I KOPIRAJMI KADE SUM NAPISAL DEKA ZAEV GO KOMANDA BEJLI I MEGJUNARODNA ZAEDNICA!
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
CITARAJME I KOPIRAJMI KADE SUM NAPISAL DEKA ZAEV GO KOMANDA BEJLI I MEGJUNARODNA ZAEDNICA!
ова со големи букви да не треба да се плашам ? :)
кој ќе бара сеа, полесно ми е да кажам дека не си кажал него да барам постови уназад месец дена...
у најлош случај може да го пишал некој друг од сдсм, ама беше напишано така 102,8% сум сигурен :D

Наа 5-ти јунии, судбината ќе ја земе Македонскиот народ во свој раце а , а, ? :sekcza:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
НАРОД НАРОД НАРОД НАРОД, дај бе престанете еднаш да се криете зад народот криминалци едни недоветни.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
мафооо, вмро ќе го кружам еј, ооф ооф
дури и ќе допишам со пенкалце, ВМРО
ене го јуни каде е.
Ти на 5ти јуни можеш само бројки на лото7 да кружиш, ако веќе имаш толкава желба за заокружување. Шваштензи?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.289
Поени од реакции
81.478
Не, туку идиоти има за противници. Се плеткаа до момент додека не се самоубија.
Идиоти се они, нема грешка.
Меѓутоа, и да си наместиш идиоти за противници треба да си снаодлив, итар и способен, како што и е господинот Груевски, нашиот премиер.
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Иванов објави аболиција за сите политичари и ќе потпише за прекин на сите истраги и процеси против политичари

12 April, 2016


Претседателот Ѓорге Иванов пред малку објави дека донел одлука да потпише аболиција за сите политичари против кои се води истрага, против кои е покренато обвинение, како и за еден политичар кој отслужува затворска казна.

Како што од кабинетот на Иванов јавува репортерот на Телма Мирко Трајановски, Претседателот не посочил за кои конкретни политичари станува збор. Иванов на прес конференцијата тврдел дека одлуката ја донел сам и не ги известил политичарите затоа што можеби некој од нив бил убеден во својата невиност и сакал да ја докажува во судска постапка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom