Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Ne vnesuvas tocno, vo poleto molba treba da ti e12xx/2015 aj seti se koja god,. podnesuvase/zakazuvase za intervju vo MP koga ti zakazaa datum, koja godina bese toa, 2015 ili 2016?
Fala ti, sega konecno uspeav. Znaci na kartonceto ima eden broj kaj www.mjs.bg - 12XX/2016. Toj broj ne treba da se vnesuva. Vo grafata podole ima uste eden cetvorocifren broj, i data koga e podnesena molbata za intervju. Toj broj / godinata, i pinot treba da se vnesat. :aplauz:.
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
So kakov dokument za poteklo si?[DOUBLEPOST=1459260967][/DOUBLEPOST]
isto sto dokument odnese?
Со свидетелство за матура на дедо ми издадена во Скопје 1941 каде пишува блгарин и со диплома од офицерска школа во Софија,ама происход добив на база на првиот документ
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
396
Поени од реакции
212
Zdravo za da izvadam potvrda od klubot od strumica za pradedo mi sto dokument treba da im odnesam
izvod ot tebe od tatkoti i dedoti i pradedoti (ako e ziv ili e mrtov(posmrtnica) gi nosis tamu i tia ke gi zemat i ke ti dadat list da ides na notar da gi zaveris i pak kaj niv i ke ti dadat potvrda i posle ja nosis potvrdata vo dabc i cekas 2 meseci da ti odobrat na drugar mi taka bese
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Isto drugar isto :( ne mi e jasno kako ovie bile na intervju normvri a smenet im e statusot.
neka im e so srejka na site stoa neka ne te cudi mozemi se so pojaki dokumenti i jas ceka od kiznaj koga brat sepak ako e receno da bide ke bide pozz NEKA VI E SO SREJKA NA SITE I STO POSKORO DO PASOS
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Cestitki do site za dobien pozitiven napredok vo procedurata ! Od vasata radost, 'maja' neka gi fati i site drugi sto cekaat dobri vesti :)
trpenie spasenie kaj site ke bide dobro se nadevam ali sepak mi e milo sto procitav dobri vesti inace na foruvov se sirese samo negativna energija ali kako i da e posle dozdo soncce doajga pozz i uste ednas SO SREJKA NA SITE POZZ[DOUBLEPOST=1459326736][/DOUBLEPOST]imam edno prasajne do site na forumov dokolku znae nekoj neka pomogni nanajdov covek sto ke mi zavrsel rabota za poteklo i tnt ali go prasav kakvo sto poteklo toj mi odgovori ne e bitno tebe ti e bitno poteklo baska od koga ke go dobijam potekloto ke naplatel mi bese mislata otkako ke go dobija potekloto dali ke moze nekoj da mi pomogne imam dostaveno dopolnitelni dokumenti od prv bratuced vejke 1g i 4 meseci a na intervju bev vo 2013g sto e sledno sto treba da storam jas i dali se ceka uste dolgo vreme ve zamoluvam za mislejne VI BLAGODARAM ODNAPRED POZZ
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
trpenie spasenie kaj site ke bide dobro se nadevam ali sepak mi e milo sto procitav dobri vesti inace na foruvov se sirese samo negativna energija ali kako i da e posle dozdo soncce doajga pozz i uste ednas SO SREJKA NA SITE POZZ[DOUBLEPOST=1459326736][/DOUBLEPOST]imam edno prasajne do site na forumov dokolku znae nekoj neka pomogni nanajdov covek sto ke mi zavrsel rabota za poteklo i tnt ali go prasav kakvo sto poteklo toj mi odgovori ne e bitno tebe ti e bitno poteklo baska od koga ke go dobijam potekloto ke naplatel mi bese mislata otkako ke go dobija potekloto dali ke moze nekoj da mi pomogne imam dostaveno dopolnitelni dokumenti od prv bratuced vejke 1g i 4 meseci a na intervju bev vo 2013g sto e sledno sto treba da storam jas i dali se ceka uste dolgo vreme ve zamoluvam za mislejne VI BLAGODARAM ODNAPRED POZZ
Ne si igraj igracki, decko! Kako na rodjen brat ti kazuvam. Imas dokument sto e priznat, imas dovolno dolg period-vreme na cekanje od koga si podnel dopolnitelni dokumenti. Samiot gore rece, trpenie, spasenie. Imas uste nekoj mesec i ce zemes drzavjanstvo.

Samiot si svedok, kako i site nie deka pozitiven napredok od vcera objaveni ovde informacii se samo predmeti so debelo poteklo so podneseni original dokumenti od babi i dedovci i voglavnom se predmeti od 2015, i spored sega kako glasi zakonot, pominuvaat zatoa sto gi zadovoluvaat baranjata na istiot.
Realnosta se postavuva kako prasanje -Sto e so site onie slucai od 2012, 2013, 2014, 2015 pa i 2016 koi sto imaat podneseno dopolnitelni dokumenti i novite koi sto apliciraat samo so bg deklaracija? Vo DABC se dobiva proizhod, toa na site gore-dole ni e jasno. A ponatamu...? Realnosta ne sekogas odslikuva negativnost. Naprotiv. Realnosta ja odslikuva faktickata sostojba na koja ama bas nikoj, ni od gornite, nitu od dolnite i okolnite, nema odgovor.
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
voen dokument od arhivot i ne go dostaviv orginalot, tuku samo proishodot od dabc.
преку амбасад ли одиш или софија....инаку среќно[DOUBLEPOST=1459331863][/DOUBLEPOST]
Isto drugar isto :( ne mi e jasno kako ovie bile na intervju normvri a smenet im e statusot.
лелеле,,,,,,,,значи нема правила/ред,,,значи треба да ти игра малку и среќата,,,чекај,,што друго,,трпение спасение
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
преку амбасад ли одиш или софија....инаку среќно[DOUBLEPOST=1459331863][/DOUBLEPOST]
лелеле,,,,,,,,значи нема правила/ред,,,значи треба да ти игра малку и среќата,,,чекај,,што друго,,трпение спасение
Pa vaka da treba srekja ama spored mene mislam deka treba i pojak dokument, seuste nekako ko da mi se vodat po staro, mojot pradedo sluzel vojska 2 god. i bil zamenik komesar vo bugarskoto komesarstvo, sto znam dali ova igra uloga zosto gledam i na drugite od 2016 posle mene sto bea na intervju im se promenil statusot.

Inace sum preku Sofija :)
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Ne si igraj igracki, decko! Kako na rodjen brat ti kazuvam. Imas dokument sto e priznat, imas dovolno dolg period-vreme na cekanje od koga si podnel dopolnitelni dokumenti. Samiot gore rece, trpenie, spasenie. Imas uste nekoj mesec i ce zemes drzavjanstvo.

Samiot si svedok, kako i site nie deka pozitiven napredok od vcera objaveni ovde informacii se samo predmeti so debelo poteklo so podneseni original dokumenti od babi i dedovci i voglavnom se predmeti od 2015, i spored sega kako glasi zakonot, pominuvaat zatoa sto gi zadovoluvaat baranjata na istiot.
Realnosta se postavuva kako prasanje -Sto e so site onie slucai od 2012, 2013, 2014, 2015 pa i 2016 koi sto imaat podneseno dopolnitelni dokumenti i novite koi sto apliciraat samo so bg deklaracija? Vo DABC se dobiva proizhod, toa na site gore-dole ni e jasno. A ponatamu...? Realnosta ne sekogas odslikuva negativnost. Naprotiv. Realnosta ja odslikuva faktickata sostojba na koja ama bas nikoj, ni od gornite, nitu od dolnite i okolnite, nema odgovor.
mene mn me zbunuvase i posrednikot koga gi podnesov dokumentite za dopolnitelna prverka samiot mi vikase malku se ako najdis nesto dr odma dostavuvaj zaradi moja sigurnost baska malku se razocarav kako i mn dr sto go cekame toj zako da se izglasa a seuste kako sto znam ne e izglasan i tuka mi se pomesaja rabotite i zatoa celo vreme barav resenie od deno koga gi podadov do deneska za srejka kajdov ali i tvojot post me natera da razmislam poubavo sepak fala za ubavoto mislejne pozz i ti posakkuvam srejka pozz
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Pa vaka da treba srekja ama spored mene mislam deka treba i pojak dokument, seuste nekako ko da mi se vodat po staro, mojot pradedo sluzel vojska 2 god. i bil zamenik komesar vo bugarskoto komesarstvo, sto znam dali ova igra uloga zosto gledam i na drugite od 2016 posle mene sto bea na intervju im se promenil statusot.

Inace sum preku Sofija :)
Pojak dokument od roditel so bugarsko dravjanstvo mislam deka nema :) btw ne mi se brza mnogu se nadevam deka do april 2017 ke dobijam pasos :)[DOUBLEPOST=1459337105][/DOUBLEPOST]
neka im e so srejka na site stoa neka ne te cudi mozemi se so pojaki dokumenti i jas ceka od kiznaj koga brat sepak ako e receno da bide ke bide pozz NEKA VI E SO SREJKA NA SITE I STO POSKORO DO PASOS
Apsolutno neka im e so sreka inace za dokument imam roditel so bugarski pasos, taka da neznam sto pojak dokumet treba. Ke bide, do krajov na godinava ke zememe drzavjanstvo 100%
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom