Денешните мажи...

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Не се нервирај. Класичен бот. Можам да ти се кладам дека сеа ќе истресе нешо на рамниште "Мачките немаат свест", ќе ти дојде да се прекрстиш и да рипнеш од балкон.
Не се нервирам јас со Вотче, баш ми е симпатичен. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Добро, знаеш за што е книгата иако ја немаш ни отворено.
Бар видеото изгледај го онака, пред да тресеш глупости.
Или више ако тресеш, студии, плиз.
Само немој и ти ко Агда, да ми цитираш студии у моја полза пошо не праиш основна разлика меѓу "платени" и "заработени".
Kako be me obvinuvas deka ne sum ja otvoril koga I sam kaza ne si ja procital. Prv rezultat.
A isto pravis so agda, prv rezultat u polza na tvojot argument.

Sekako deka nema da ja citam, otvoriv, vidov isto so toa sto si pisal. Rizikot I muabetite.
So toa se soglasuvam, pak povtoruvam.

Ti uleta u temata so fakti. Duri za nasava zemja.

Ako zborite za kadar se soglasuvam, za razlika u sposobnosta, se soglasuvam.
Ama za ist trud - ne se ednakvo platen. A u petok vecer JAS da ti go potvrdam netocniot post, ke treba da does da me castis pivo poso iskacam.
Pa u ponedelnik ke ti pastiram istrazuvanja so kredibilitet za nadvor I tuka za neednakvoto plakanje, za isti trud. Ne prvi rezultati na gugl.


Ke elaboriras?
Poradi egoto na mazite nema da uspee?
Poradi naggingot na zenite?

Ja eve vikam deka se dodeka ima dovolno, nema problem.
Ama jas sepak zboram za oformeni licnosti. :D
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Сеа сфаќам зашто у филмовите сите мажјаци ги сакаат сиромашните девојки.
И сигурно веќе имаш сватено зошто во сите филмови сиромашните девојки ги сакаат само богаташите!;)Не е ништо различно и во реалноста.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Kako be me obvinuvas deka ne sum ja otvoril koga I sam kaza ne si ja procital. Prv rezultat.
A isto pravis so agda, prv rezultat u polza na tvojot argument.

Sekako deka nema da ja citam, otvoriv, vidov isto so toa sto si pisal. Rizikot I muabetite.
So toa se soglasuvam, pak povtoruvam.

Ti uleta u temata so fakti. Duri za nasava zemja.

Ako zborite za kadar se soglasuvam, za razlika u sposobnosta, se soglasuvam.
Ama za ist trud - ne se ednakvo platen. A u petok vecer JAS da ti go potvrdam netocniot post, ke treba da does da me castis pivo poso iskacam.
Pa u ponedelnik ke ti pastiram istrazuvanja so kredibilitet za nadvor I tuka za neednakvoto plakanje, za isti trud. Ne prvi rezultati na gugl.




Ke elaboriras?
Poradi egoto na mazite nema da uspee?
Poradi naggingot na zenite?

Ja eve vikam deka se dodeka ima dovolno, nema problem.
Ama jas sepak zboram za oformeni licnosti. :D
Брат, јазици студираш, не знаеш да читаш.
Студијата што ја оставив се однесува на превземање ризици, и реков дека не ја ни читам затоа што од старт знам што има внатре.
Оставив 2 наслова на книги, прочитани, наравно. The myth of male power, конкретно, на неа те упатив, прочитај пред да лупеташ.
Ја сфаќам дека немате Економија на филолошки, али, Логика изборен ви беше?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
1:27 e првиот битен момент (do you know how dry pussies get when you say „social justice warrior“).

Добро, не е ова студија, се слагам. Неам студии при рака, за шо се извинувам максимално. :(
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Брат, јазици студираш, не знаеш да читаш.
Студијата што ја оставив се однесува на превземање ризици, и реков дека не ја ни читам затоа што од старт знам што има внатре.
Оставив 2 наслова на книги, прочитани, наравно. The myth of male power, конкретно, на неа те упатив, прочитај пред да лупеташ.
Ја сфаќам дека немате Економија на филолошки, али, Логика изборен ви беше?
posledna na praven sum :(
da gontuzite toj trudovo so vi predaval!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
1:27 e првиот битен момент.

Добро, не е ова студија, се слагам. Неам студии при рака, за шо се извинувам максимално. :(
Milo Yiannopoulos, такоџе ви го препорачувам. Прекрасно за гледање. Владее студии/статистики, цитира прописно и све тоа, него најјакиот момент е што е педер, што им ги врзува рацеве на феминисткиве, незнаат кај тераат. Го губат она главно ad hominem оружје "ШОВИНИС!".[DOUBLEPOST=1458936657][/DOUBLEPOST]
posledna na praven sum :(
da gontuzite toj trudovo so vi predaval!
Вот, не се брукај...
Еден член од Закон за работни односи ако си прочитал, си го сечам..
Иди мочај ги пичињава сеа, а утре врати се со студии, да ти се посмееме.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Milo Yiannopoulos, такоџе ви го препорачувам. Прекрасно за гледање. Владее студии/статистики, цитира прописно и све тоа, него најјакиот момент е што е педер, што им ги врзува рацеве на феминисткиве, незнаат кај тераат. Го губат она главно ad hominem оружје "ШОВИНИС!".[DOUBLEPOST=1458936657][/DOUBLEPOST]

Вот, не се брукај...
Еден член од Закон за работни односи ако си прочитал, си го сечам..
Иди мочај ги пичињава сеа, а утре врати се со студии, да ти се посмееме.
:ROFLMAO:
Terajte si temata ajde.
Ti so faktite. Stavro so zastarenite sfakanja. Agda so promaseni muabeti.

:masa:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не би ја препуштил бојата на мебелот на жена, доведува до ризик да го поминеш животот во дом којшто естетски нема да можеш да го смислиш, не е добро за нерви.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
А за чизмите на жената?
Исто се нејзин избор. Твое (во случајов не твое, така е зборот) е само да најдеш исти.
Не би ја препуштил бојата на мебелот на жена, доведува до ризик да го поминеш животот во дом којшто естетски нема да можеш да го смислиш, не е добро за нерви.
Тогаш ќе треба да ја оставиш и каде ќе одите на зимување да избере...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Исто се нејзин избор. Твое (во случајов не твое, така е зборот) е само да најдеш исти.

Тогаш ќе треба да ја оставиш и каде ќе одите на зимување да избере...
Боље тоа, зимувањето ќе трае 2-3 дена, мебелот 10-20 години минимум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom