Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Ludnica se komentira pa se brisaaat komentari..... nestooo nevideno ponekoi kako ovde samo da tepaat visokot vreme sto go imaat...... I za site clenovi ako tetkata na salter me LAZE ili ne sum ja razbrala ubavo a znam dostatacno blgrski I JAS VE VAS LAZAM
 
D

Daniel_faca

Гостин
Луѓе да се пофалеше некој дека му е уважена молбата со бкк декларација многу муабети имаше дека веќе имало извадено а нема глас од никого???
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Zdravo ovie novite statusi kako se menuvaat na primer jas sum vo dopolnitelna MP. Posle treba da pisuva finalen pregled pa odgovor za drzavjanstvo .dali znae nekoj.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Zdravo ovie novite statusi kako se menuvaat na primer jas sum vo dopolnitelna MP. Posle treba da pisuva finalen pregled pa odgovor za drzavjanstvo .dali znae nekoj.
Ako ti e od pomos kaj mene bese... dopolnitelna bez.MP ili MVR a potoa ceka se potpis od viceprezidenta pa potpis I prepiska vklucena vo toj I toj ukaz..
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
dali dozvola za prestoj vo eu drzava e ogranicena vremenski ako zenami e so bugarski pasos
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
dali dozvola za prestoj vo eu drzava e ogranicena vremenski ako zenami e so bugarski pasos[/
Ako edniot od sopruznicite ima bugarski ili drug pasos od EU na nego ne mu e ogranicen prestojot, a drugiot bracen partner treba da se prijavivo opstinata kade ziveat i da odnese vencanica. Vrz osnova na vencanicata mu izdavaat prestoj, a isto taka moze i da raboti. Vo Belgija izdavaat privremena licna karta.
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
31
Поени од реакции
31
Јас сум со потекло од татко ми, бројчето ми е 80*/2015 и веќе месец ипол ми стои: По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство .... колку време би требало да стои ова ?
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
36
Поени од реакции
47
nad 800/2015 imas brojce taka? i dali ti se smena statusot vo Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ili od obrazuvana odma vo По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство ?
Prvo vo prepiskata se namira, pa posle vo finalen razgled, pocetok na februari mi se smeni vo finalen.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
1 septemvri???????? :duel: pa toa e mnogu.... a tamu vo Sofia pa za intervju veke trrminite bile za Mart 2017.... se mislam dali ima moznost da se dadat dokumenti preku bugarskite ambasadi na primer vo Grcija vo Thessaloniki ili Atina posto tamu ne veruvam deka ke ima guzva osven bugarite sto ziveat tamu i sto menuvaat dokumenti
ДОБРО МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ НЕКОЈ ЗАШТО ИМА ТОЛКАСВА НАВАЛА????СМЕНИЈА НЕШТО ЗАКОН????ПУШТИЈА ЛИ КОНЕЧНО Е?????ИЛИ Е НЕКАКВА ПОЛИТИКА?????што ли е работава???????
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
ДОБРО МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ НЕКОЈ ЗАШТО ИМА ТОЛКАСВА НАВАЛА????СМЕНИЈА НЕШТО ЗАКОН????ПУШТИЈА ЛИ КОНЕЧНО Е?????ИЛИ Е НЕКАКВА ПОЛИТИКА?????што ли е работава???????
Odamna e olesneta procedurata zatoa ima tolku guzva
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Не знaм зoштo имa преписки oд рaзлични гoдини дaли oдaт пo ред или не.Вo секoј случaј нaјмaлку 6 месеци дoдекa се смени стaтусoт.Зa нaс е нaјбитнo дa пишувa мoлбaтa ви е увaженa сo пoлoжителнo
стaнoвиште oд сoветoт зa грaждaнствo.Чекaме и дa се нaдевaме другo не мoжеме[DOUBLEPOST=1458126737][/DOUBLEPOST]Се поголема гужва има и преку амбасада, вчера закажав за жена ми за происход термин 01.09.2016.
АМАН БЕ СЕГА И ЗА ПРОИСХОТ ТОЛКУ ЛИ СЕ ЧЕКА!!!1
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Odamna e olesneta procedurata zatoa ima tolku guzva
кога јас поднесував за происхот декември во софија навистина НЕМАШЕ ЖИВА ДУША беше среда и одвај сретнав 10 луге,значи оние што поднеле до тогаш фатиле само ред на чекање.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom