Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

D

Darko_ufo

Гостин
ако другата страна го правела истото не значи дека сега власта треба да го прави истото и крши законите,ами да дејствува уставно а прекршителите и прекројувачите на законите да ги спроведи в чорка............вака само се признава вина и се бара оправдување за стореното и допрва што ќе стори власта
Ако другата страна го правела истото, ДПМНЕ немале да помирисаат власт без да се вклучи Меѓународната Заедница. Не можеш ти да имаш фер и демократски избори во вакви услови и ваква вкоренетост во секој сегмент од општеството.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
110
Поени од реакции
80
Иначе педофилот не гледа дали децата се на член на Вмро или Сдсм
 
B

Bafra

Гостин
Пази сценарио :
НЕКОЈ сака да ги смени црвените кмери ама неможе нели поради мнозинството на народот (ова мнозинство сомнително е )
Со законов плавите шлемови се охрабруваат да прават малверзации на изборите што следат и најпосле да дојдат до власт :zloo:
:pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Ама тоа не е битно бе Бруте. Тие се ништо, кај сакаат нека бидат, демократија сме, кој ги ебе. Кога одиш да протестираш, за тебе одиш. Тоа е манифестација на став. Мене не ме интересира дека Милчин ласицата ќе бил таму. Ја одам затоа шо Уставен ми го силува Уставот. Толку е едноставно.
И марш или нешто на толеранцијата е ок настан тогаш. Ете, јасно е дека ние и Албанците, христијани, муслимани, атеисти, мораме да живееме заедно. Ако е ок да се оди на настан што го организира Владимир Милчин, што е проблемот да се оди на настан што го организира Јасмин Реџепи?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
Ако другата страна го правела истото, ДПМНЕ немале да помирисаат власт без да се вклучи Меѓународната Заедница. Не можеш ти да имаш фер и демократски избори во вакви услови и ваква вкоренетост во секој сегмент од општеството.
другата страна остави на улица 40% невработени кои бараа промени, или си малолетен или ти е кратко памтењето[DOUBLEPOST=1458137661][/DOUBLEPOST]
Страмота е да правиш споредби со 2006 или 2004 или 2000. 10,15... години поминаја од тогаш. Страмота е 10 години да си на власт, и уште опозицијата да биде крива за лошите политики на фамилијата.
тоа е политика на продавање празна слама али ете се палат некои и на тоа(најшутите и најбудалите)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
другата страна остави на улица 40% невработени кои бараа промени, или си малолетен или ти е кратко памтењето[DOUBLEPOST=1458137661][/DOUBLEPOST]
тоа е политика на продавање празна слама али ете се палат некои и на тоа(најшутите и најбудалите)
Нешто да ми кажеш у 1930 година, дедоти не ти има кажувано тој комунистот со точакот шо му стапнал на нога ?
Страмота е човече 10 години да си на власт и уште опозицијата да биде крива за лошите политики на фамилијата.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Зошто? И зошто во моментов е правилна одлуката на Уставен, а во некој друг неопределен момент у иднина, не би била правилна? Каква ти е таа "во моментов" логика?



И ти прифаќаш да бидеш заморче во, еве нека е и тоа, такви надмудрувања меѓу чадори и пирамиди? И тоа со уставниот документ шо е лицето на твојата држава.



Ама тоа не е битно бе Бруте. Тие се ништо, кај сакаат нека бидат, демократија сме, кој ги ебе. Кога одиш да протестираш, за тебе одиш. Тоа е манифестација на став. Мене не ме интересира дека Милчин ласицата ќе бил таму. Ја одам затоа шо Уставен ми го силува Уставот. Толку е едноставно.
Заради политичката ситуација. Спремен сум на жртви макар биле третирани патетично како губење на демократија која ниту постоела ниту ќе постои.
Како сум јас заморче? Јас си ја гледам својата работа а нивните заебанции не ме засегаат. Уставот не е лице на мојата држава. Сменет е и силуван во 2001 под принуда однадвор.
Не сум бил на протест многу одамна и мислам дека не би одел и во иднина. Ставот си го манифестирам на други начини и немам потреба да се мешам со луѓе само за да им помогнам да се дограбат до некоја позиција. Не сакам да учествувам во тоа. Се знае кој оди на протест во денешно време. Тој што мисли дека ќе има некаков ќар и луѓе со вишок време. Зарем џабе ли се тие оркестрирани урлања на социјалните мрежи и по медиумите - ајде луѓе сега мораме сите заедно да излеземе а у сад ил никад а повиците доаѓаат од манипулатори и луѓе кои чекаат позиции. Резигниран сум и глупи ми се играрииве. Дај уште една тура избори да гласаме и после ако останат ситиве актери нема гласање веќе.
 
D

Darko_ufo

Гостин
другата страна остави на улица 40% невработени кои бараа промени, или си малолетен или ти е кратко памтењето[DOUBLEPOST=1458137661][/DOUBLEPOST]
тоа е политика на продавање празна слама али ете се палат некои и на тоа(најшутите и најбудалите)
Изгледа многу гледаш Сител.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
343.000 спорни гласачи

:shok2:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
И марш или нешто на толеранцијата е ок настан тогаш. Ете, јасно е дека ние и Албанците, христијани, муслимани, атеисти, мораме да живееме заедно. Ако е ок да се оди на настан што го организира Владимир Милчин, што е проблемот да се оди на настан што го организира Јасмин Реџепи?
Kaква врска има ова со тоа што си цитирал? Кој спомна дефиниции за што е ок а што не е? Од кај го извади примеров? На кого му е јасно дека треба да има маршови или шотијазнам?

Заради политичката ситуација. Спремен сум на жртви макар биле третирани патетично како губење на демократија која ниту постоела ниту ќе постои.
Ти си спремен на жртви заради политичката ситуација. Машала. А пееш тука у постови наназад за Веруши и злоупотреби во минатото. Сега кога си ставен на тест, си спремен на жртви за да се врати истата положба од најлошите и најцрните моменти у понова историја. Тоа ли налага политичката ситуација?

Како сум јас заморче? Јас си ја гледам својата работа а нивните заебанции не ме засегаат. Уставот не е лице на мојата држава. Сменет е и силуван во 2001 под принуда однадвор.
Уставот не е лицето на твојата држава, заебанции на едните и другите не те засегаат, а 20% од постовите на темава се твои. Мене не ме засегаше спинот за убиениот старец во Маково, па на таа тема имам 4 трол постови, со песнички. Ти овде беседиш, Бруте, за нешто што не те засега.

Не сум бил на протест многу одамна и мислам дека не би одел и во иднина. Ставот си го манифестирам на други начини и немам потреба да се мешам со луѓе само за да им помогнам да се дограбат до некоја позиција. Не сакам да учествувам во тоа. Се знае кој оди на протест во денешно време. Тој што мисли дека ќе има некаков ќар и луѓе со вишок време.
Па не те прашав ја дали би одел на протести. Гајле ми е дали ќе одиш. Те прашав каков ти е ставот. Викаш дека не те засега, а овде манифестираш особена "засегнатост". Матиш нешто за неопходност од таква одлука заради актуелната ни политичка ситуација. Бране го матеше тоа еднаш, Заев го матеше. Нели е тоа игра меѓу чадори и пирамиди? Нели е покажување мускули, надмудрување? Сега наеднаш имаме опасна актуелна политичка ситуација од која ни зависи опстанокот!
Таму сте сега и ти со постовиве на форумов, и тие со Стевчо и ДПМНЕ на контрапротести и тие орлите внатре во Уставен. Заедно со Бране, рака под рака. Ти викаш дека Бране е во право, ти викаш дека Заев е чист и ти викаш дека треба да се врати тоа време на кадија претседател, заради актуелна политичка ситуација.

Резигниран сум и глупи ми се играрииве.
Резигниран бил. :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Kaква врска има ова со тоа што си цитирал? Кој спомна дефиниции за што е ок а што не е? Од кај го извади примеров? На кого му е јасно дека треба да има маршови или шотијазнам?
Тие нас не можат да не истребат. Ние нив исто. На крај останува дека мораме да се толерираме. Таа толеранција е многу поклучна за благосостојбата на општеството од сите можни устави и нивно почитување. Ако бидеш неодговорен за тоа, скроз е небитно дали си одговорен кога е Уставот во прашање.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Kaква врска има ова со тоа што си цитирал? Кој спомна дефиниции за што е ок а што не е? Од кај го извади примеров? На кого му е јасно дека треба да има маршови или шотијазнам?



Ти си спремен на жртви заради политичката ситуација. Машала. А пееш тука у постови наназад за Веруши и злоупотреби во минатото. Сега кога си ставен на тест, си спремен на жртви за да се врати истата положба од најлошите и најцрните моменти у понова историја. Тоа ли налага политичката ситуација?



Уставот не е лицето на твојата држава, заебанции на едните и другите не те засегаат, а 20% од постовите на темава се твои. Мене не ме засегаше спинот за убиениот старец во Маково, па на таа тема имам 4 трол постови, со песнички. Ти овде беседиш, Бруте, за нешто што не те засега.



Па не те прашав ја дали би одел на протести. Гајле ми е дали ќе одиш. Те прашав каков ти е ставот. Викаш дека не те засега, а овде манифестираш особена "засегнатост". Матиш нешто за неопходност од таква одлука заради актуелната ни политичка ситуација. Бране го матеше тоа еднаш, Заев го матеше. Нели е тоа игра меѓу чадори и пирамиди? Нели е покажување мускули, надмудрување? Сега наеднаш имаме опасна актуелна политичка ситуација од која ни зависи опстанокот!
Таму сте сега и ти со постовиве на форумов, и тие со Стевчо и ДПМНЕ на контрапротести и тие орлите внатре во Уставен. Заедно со Бране, рака под рака. Ти викаш дека Бране е во право, ти викаш дека Заев е чист и ти викаш дека треба да се врати тоа време на кадија претседател, заради актуелна политичка ситуација.



Резигниран бил. :D
Еве да не те мачам, кога реков не сум засегнат мислев директно засегнат во смисла ми зависи животот од тоа. овде си коментирам на форумот и си разменувам мислења со други луѓе. Ти протестирај ако мислиш дека тоа е поефектно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom