Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не сум влезен ја нигде, фриленсер сум. Само Грујо не дал доволно пара, иначе и на контра-протест ќе се отиде.


Све супер, само можеш у едно мислење, не мора да спамаш. :D
Да свртам телефон?
P.S. дали мислат дека со вакви изјави и создавање притисок треба некој да ги остави да се глупираат без контра протест?
-На крстови, на орли, на лавови и на какви се не измислици. За уво ќе ве влечеме и на клоци ќе ве истераме од оваа врата! Ова не е уставен суд, ова е у**ан суд!, изјави Димитриевски.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Да свртам телефон?
P.S. дали мислат дека со вакви изјави и создавање притисок треба некој да ги остави да се глупираат без контра протест?
-На крстови, на орли, на лавови и на какви се не измислици. За уво ќе ве влечеме и на клоци ќе ве истераме од оваа врата! Ова не е уставен суд, ова е у**ан суд!, изјави Димитриевски.
Одличен потег на СДСМ и Сорос да се привлече вниманието на ВМРО и да предизвика реакција во вид на ниско интелегнтниот Стефчо.:toe:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
На исто место е, мислам дека има основ да се бара протестот што не е пријавен да биде дислоциран.
Исто беше и лани. СДСМ остана со шатори пред Влада, непријавено. А ВМРО имаше најавено собир за утредента. Па не ги дислоцираа шаторџиите, ВМРО го префрли собирот пред Собрание. Нема што да се измислува топла вода, се знае дека комуњари обожаваат кампување пред институции. Среќа имаме повеќе, нека си изберат другиве нешто од тоа што е слободно.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Одличен потег на СДСМ и Сорос да се привлече вниманието на ВМРО и да предизвика реакција во вид на ниско интелегнтниот Стефчо.:toe:
Ефектите ќе ги видиме подоцна.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Заев мислам дека сега се радува како мало дете зашто има контра-протест, ова му дојде како кец на десетка... Се очекуваше ваква грешка од ДПМНЕ но не толку рано, после ова уште толку ќе се зацементира гласачкото тело на СДСМ и ќе привлече уште најмалку 4-5% од неопределените.

Штета а можеше победата на СДСМ да биде тесна, вака наеднаш премногу власт ќе падне во нивни раце.
Каква грешка? Јас на место на Груевски одамна ќе „распалев“ по медиуми, по митинзи за притисокот на СДСМ (и „експерти“) врз Уставниот Суд и ќе се заложев за одбрана на Уставниот Суд и независноста на судството. Напротив, СДСМ многу голема грешка прават со Уставниот Суд... ако е паметен Груевски, може многу да поентира на ова. За притисокот да се донесе неуставна одлука... Одлуката на Уставниот Суд е сосема согласно Уставот. Сеуште никој не ја побил правно.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Епилогот од овој контра протест е само уште поголем притисок врз ДПМНЕ од меѓународната ако ништо друго затворските казни од 5 години ќе си ги зацементираат на минимум 10. Иако јас лично не се ситам на некој да оди во затвор за ваков вид на криминали, сакам само замрзнување на сите сметки и одземање на целокупниот имот.[DOUBLEPOST=1458050143][/DOUBLEPOST]
Каква грешка? Јас на место на Груевски одамна ќе „распалев“ по медиуми, по митинзи за притисокот на СДСМ (и „експерти“) врз Уставниот Суд и ќе се заложев за одбрана на Уставниот Суд и независноста на судството. Напротив, СДСМ многу голема грешка прават со Уставниот Суд... ако е паметен Груевски, може многу да поентира на ова. За притисокот да се донесе неуставна одлука... Одлуката на Уставниот Суд е сосема согласно Уставот. Сеуште никој не ја побил правно.
Не треба на работите да гледаш навивачки односно која партија ја подржуваш ако погледнеш малку реално ќе видиш во какво тавче се пржи Никола, гледај ги само следствено работите една година уназад. Овој потег му го кине и последниот конец на кој се држи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А зошто е контрапротестот знае некој, се брани одлуката за Законот за помилување или нешто друго е во прашање?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А зошто е контрапротестот знае некој, се брани одлуката за Законот за помилување или нешто друго е во прашање?
Поддршка за институциите.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Епилогот од овој контра протест е само уште поголем притисок врз ДПМНЕ од меѓународната ако ништо друго затворските казни од 5 години ќе си ги зацементираат на минимум 10. Иако јас лично не се ситам на некој да оди во затвор за ваков вид на криминали, сакам само замрзнување на сите сметки и одземање на целокупниот имот.[DOUBLEPOST=1458050143][/DOUBLEPOST]
Не треба на работите да гледаш навивачки односно која партија ја подржуваш ако погледнеш малку реално ќе видиш во какво тавче се пржи Никола, гледај ги само следствено работите една година уназад. Овој потег му го кине и последниот конец на кој се држи.
ОК, посочи ми кои работи се навивачки. Јас ти кажав како би играл на место на Груевски. Уште пожестоко во одбрана на Уставниот Суд. Одлуката на судот е согласно уставот, до сега сем емотивни критики, не слушнав експертско толкување на неуставност на одлуката. Напротив, мислам дека Габер и трите албанци во судот гласаа неуставно. Според кој член ја донесоа овие одлуката во судот? Нема одредба која го ограничува помилувањето, а тоа треба со закон да се регулира.
Те молам, одговорите давај ги аргументирано, како јас што се обидувам, а не само „паролашки“, со заклучоци без содржина. Тоа е дискусија.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Во што се подржуват институциите?
Да ги оставите да работат ко на пример. И да тече работава, ко водата во река. Да иде само на поголемо и пошироко, да се шириме и богатиме. Мислам на Македонците!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Во што се подржуват институциите?
Протестираа еднаш два пати три пати беа оставени да се глупираат да урлаат дека ќе палат дека ќе влагаат внатре сега најавија и дека камп ќе ставеле а плус добија и организирана поддршка официјална и од СДС (претходно се криеа позади тие Ајде Хајде) и сега се чудиш зошто има реакција. А администрацијата нема потреба со закани да доаѓа, доволно е клипчето од Заев да го пуштиш во кое ветува дека ќе летаат сите од работа и ќе стави свои членови на нивни места. Ете и овие привремениве министри што дојдоа направија милион грешки вработувајќи свои луѓе од доверба не запазувајќи никакви стандарди така да и тие неутрални административци ако не се за ВМРО уште помалку се за СДС.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom