Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Може да си живеете во вашиот ДПМНЕ-овски свет но факт е дека Груевски е евтино продаден и ќе капитулира
Па само груевски ли е дпмне.
Се додека русите и кинезите му се грб,вечен ќе биде и тој и дпмне
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
И што очекуваш од сечени и лепени нелегално прислушувани разговори? Никаков ефект кај македонското гласачко тело.
o_O
А бе ајде! Кога ги пуштија снимките, една недела бевте занемени, ви го начукаа до балчак, не знаевте што ве снајде, па демек сечени лепени! после пуштањто на првите снимки, Милемитекна и Савре беа како тепани кога се појавија на сечењето лента на некоја чешма ли што беше.

На кое гласачко тело мислиш? На оние илјадници лични карти у МВР шо нема кој да ги подигне? Или на вашите си членови и сопартијци кои ги пониживте до крај?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
o_O
А бе ајде! Кога ги пуштија снимките, една недела бевте занемени, ви го начукаа до балчак, не знаевте што ве снајде, па демек сечени лепени! после пуштањто на првите снимки, Милемитекна и Савре беа како тепани кога се појавија на сечењето лента на некоја чешма ли што беше.

На кое гласачко тело мислиш? На оние илјадници лични карти у МВР шо нема кој да ги подигне? Или на вашите си членови и сопартијци кои ги пониживте до крај?
Не знам што мене ме ставаш во реченица со партија кога не сум член на ниту една партија?
Ако видиш народот си имаме оформено мислење и став. Да имаа влијание снимките, немаше да бегате од избори.

И тие приказни за измислени лични карти не проаѓаат кај народот. Додуша видовме по медиумиве и кој таа афера ја смислил.

Веќе е понижувачки да слушаме за 500 државјани на РМ од Пустец дека биле пријавени по 100 на една адреса или полициска станица во Центар. Сите државјани на РМ се еднакви и имаат право да гласаат согласно нашите закони и Македонците од Пустец како наши државјани се еднакви во државава со сите други државјани. Правото на глас доаѓа од државјанството, а не од жителството.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Не знам што мене ме ставаш во реченица со партија кога не сум член на ниту една партија?
Ако видиш народот си имаме оформено мислење и став. Да имаа влијание снимките, немаше да бегате од избори.

И тие приказни за измислени лични карти не проаѓаат кај народот. Додуша видовме по медиумиве и кој таа афера ја смислил.

Веќе е понижувачки да слушаме за 500 државјани на РМ од Пустец дека биле пријавени по 100 на една адреса или полициска станица во Центар. Сите државјани на РМ се еднакви и имаат право да гласаат согласно нашите закони и Македонците од Пустец како наши државјани се еднакви во државава со сите други државјани. Правото на глас доаѓа од државјанството, а не од жителството.
Ако не си член на партија, а велиш дека Хорхе е паметен, повеќе смисла има да дискутирам со Зоте за тоа дали земјата е рамна, отколку со тебе.

Немате вие народ, имате добиени избори со фалсификат и тоа на најнизок можен начин: со закани и со уцени. Најголемиот дострел ви се ендеците и летањто од работа!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Брвеница има улици, нема куќни броеви...ама број на жители 2002 15855, во избирачкиот список: 14892, малолетни до 18 години: околу 3100.
А за илјадниците други случаи кои наводно не ги смениле документите нели им следи казна по закон и мора да се корегира. Во основ милион документи и давачки се издаваат и плаќаат врз основа на лични податоци така да ова е веќе...
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Брвеница има улици, нема куќни броеви...ама има други податоци.
Број на жители 2002: 15855, во избирачкиот список: 14892, природен прираст на население: 19 лица годишно. Малолетни 0-18 години: 3150. Да не е трагично би било смешно.
А за илјадниците други случаи, тие лица кои наводно не ги смениле документите, фино лепо им следи казна по закон. Ако некој друг тоа го правел намерно, тоа е друга работа. А во основ милион документи и давачки се плаќаат врз основа на лични податоци, притоа имаше закон за именување улици, обврзна нумерација... веќе ни деца во градинка не се вадат со вакви муабети
Затоа што кога се правел пописот во 2002ра, од Брвеница немало исселени во странство кои останале непопишани...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.956
Поени од реакции
15.973
Брвеница има улици, нема куќни броеви...ама број на жители 2002 15855, во избирачкиот список: 14892, малолетни до 18 години: околу 3100.
А за илјадниците други случаи кои наводно не ги смениле документите нели им следи казна по закон и мора да се корегира. Во основ милион документи и давачки се издаваат и плаќаат врз основа на лични податоци така да ова е веќе...
дива градба имаше и во Сингелиќ, колега на работа, една адреса за сите, б.б. мислам беше...а и пун к*р фирми беа до скоро со број б.б. и слични работи...а башка се водеа на 2-е различни адреси, всушност ист објеклт ама во разни документи различен назив на улица.. го пријавувавме на Пазарна Меркур, еднаш се води на бројна улица, еднаш на комуњарска еднаш на античка... . ај држи да се критикува сегашна власт ако заврзламите се од сега, ама сам наведуваш пример за Брвеница од 2002 ПОПИС .... Значи нема што жолтите медиуми и политичарите да трескаат будалаштини, всушност постигнуваат спротивен ефект, гласачите кои ги етикетирале како фантомски ќе бидат 100% против нив самите, а и на неутрални гласачи им смета оваква диригирана критика без аргументи, само нафрли ЛАГИ и молчи ... не помина недела дена од лагата со Мариово, Телма денес пак иста песна, измислува гласачи во полициска станица Лисиче, а не дава ни улица ни број, всушност полициската станица се води во Катастар какоРепубличка установа ама таква улица нема во Избирачки список... како кец на 11 дојде и гласачот во УС ембаси.... ама замолкнаа жолтите за тоа...
 
D

Darko_ufo

Гостин
Па само груевски ли е дпмне.
Се додека русите и кинезите му се грб,вечен ќе биде и тој и дпмне
Не знам за тебе ама јас не сум видел некој висок претставник од Кина или Русија да дојде и да посредува во земјава или да каже дали ќе има избори или не. Тоа го прави Европа и Америка, па сега ајде сметам дека си доволно паметен да разбереш како стојат работите и кој диктира тука.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.189
Поени од реакции
21.884
Не знам за тебе ама јас не сум видел некој висок претставник од Кина или Русија да дојде и да посредува во земјава или да каже дали ќе има избори или не. Тоа го прави Европа и Америка, па сега ајде сметам дека си доволно паметен да разбереш како стојат работите и кој диктира тука.
Заев и Шекеринска диктираат тука. Европа и Америка само им потшепнуваат што да кажат. Така ?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Заев и Шекеринска диктираат тука. Европа и Америка само им потшепнуваат што да кажат. Така ?
Реално ако се гледа на ситуацијата Заев и Шекеринска имаат огромна подршка од западот и сите потези што ги повлекоа до сега беа добро осмислени и успешни. Се излезе они како што кажаа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.189
Поени од реакции
21.884
Реално ако се гледа на ситуацијата Заев и Шекеринска имаат огромна подршка од западот и сите потези што ги повлекоа до сега беа добро осмислени и успешни. Се излезе они како што кажаа.
Значи друго те прашав? Дали тие тука ( Заев и Шекеринска )диктираат, а амбасадорите им потшепнуваат што да диктираат? Друго е поддршка а друго е ова што јас прашувам ?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Значи друго те прашав? Дали тие тука ( Заев и Шекеринска )диктираат, а амбасадорите им потшепнуваат што да диктираат? Друго е поддршка а друго е ова што јас прашувам ?
Не ми е јасно што сакаш да прашаш, очигледно не знаеш да се изразиш правилно. Се знае дека моментално опозицијата диктира во Македонија и дека има целосна подршка од западот односно Груевски е оставен сам на себе и сега пробува само да го ублажи падот односно да извлече што е можно поблага казна.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.189
Поени од реакции
21.884
Не ми е јасно што сакаш да прашаш, очигледно не знаеш да се изразиш правилно. Се знае дека моментално опозицијата диктира во Македонија и дека има целосна подршка од западот односно Груевски е оставен сам на себе и сега пробува само да го ублажи падот односно да извлече што е можно поблага казна.
Да бе нема грешка, не ти е јасно. Па не пишувам на кинески.
Дали правиш разлика помеѓу диктат и поддршка?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Да бе нема грешка, не ти е јасно. Па не пишувам на кинески.
Дали правиш разлика помеѓу диктат и поддршка?
СДСМ и Западот имаат слични мислења а тоа е дека криминалот не смее да остане на власт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom