Рамна Земја?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Види, можеш сам себе да се лажеш, да се доведуваш во заблуда и да го храниш своето его. Ама земјата е рамна и тоа е факт. Докажано нема дека е округла како топка.
ти самиот овде даде куп фотографии клипови и објаснувања од кои се виде дека земјата не е рамна и нема никакви куполи туку е сферична планета како и милијарди и милијарди други низ вселената полна со сонца месечини метеори астероиди...
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
ти самиот овде даде куп фотографии клипови и објаснувања од кои се виде дека земјата не е рамна и нема никакви куполи туку е сферична планета како и милијарди и милијарди други низ вселената полна со сонца месечини метеори астероиди...
Сo oвoј пoст нa зoте, дискусијaтa е зaвршенa у негoвa пoлзa.
Ама земјата е рамна и тоа е факт. Докажано нема дека е округла како топка.
Пред фaктите и бoгoвите мoлчaт.
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
73
Поени од реакции
43
Моежш да се смееш колку сакаш пошто немаш објаснување, немаш аргумент.
Aман бре човече сфати веќе еднаш дека од тебе барам објаснување.
Дај ти објасни ми што гледаш на таа слика.
Со твои зборови, не со друга слика, не со јутјуб клип, не со пост напишан од друг човек па преведен на гугл транслејт, значи со твои зборови!
Можеш или не можеш да објасниш?
Знаеш или не знаеш да објасниш?
Изјасни се веќе еднаш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Aман бре човече сфати веќе еднаш дека од тебе барам објаснување.
Дај ти објасни ми што гледаш на таа слика.
Со твои зборови, не со друга слика, не со јутјуб клип, не со пост напишан од друг човек па преведен на гугл транслејт, значи со твои зборови!
Можеш или не можеш да објасниш?
Знаеш или не знаеш да објасниш?
Изјасни се веќе еднаш.
Премногу бараш од него
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Aман бре човече сфати веќе еднаш дека од тебе барам објаснување.
Дај ти објасни ми што гледаш на таа слика.
Со твои зборови, не со друга слика, не со јутјуб клип, не со пост напишан од друг човек па преведен на гугл транслејт, значи со твои зборови!
Можеш или не можеш да објасниш?
Знаеш или не знаеш да објасниш?
Изјасни се веќе еднаш.
Јас нема потреба ништо да докажувам. Ако мислиш дека мојата изјава е погрешна, тогаш ти можеш слободно да изнесеш контра докази.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.995
Поени од реакции
8.545
Види, можеш сам себе да се лажеш, да се доведуваш во заблуда и да го храниш своето его. Ама земјата е рамна и тоа е факт. Докажано нема дека е округла како топка.
Зоте, мене напросто ми е криво колку си глупав и колку си поводлив. Се поведуваш по секој умоболен и сомнителен кретен што си прави клипчиња на Youtube со најмизерна камера, бидејќи нема пари за да си купи една прфесионална камера, а не пак телескоп или патување до Антарктик.

Си ги гледал(читал) Авантурите на Пинокио? Се сеќаваш ли дека и тој беше поводлив така како тебе и затоа беше измамен од Лисецот и Мачорот?
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
73
Поени од реакции
43
Јас нема потреба ништо да докажувам. Ако мислиш дека мојата изјава е погрешна, тогаш ти можеш слободно да изнесеш контра докази.
Да, јас мислам дека твојата изјава е погрешна!
Еве ти контра доказ:

Земјата и месечината се сфери.
Нема рамна земја.
Крај на дискусијата!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Јас нема потреба ништо да докажувам. Ако мислиш дека мојата изјава е погрешна, тогаш ти можеш слободно да изнесеш контра докази.
Нерaмнoпрaвнa биткa е oвa.

Зaд тебе стoјaт еден куп фaкти, дoкaзи и дoкументирaни прилoзи, a зaд нaс сaмo лaжливaтa нaукa и oбјaвите нa ѓaoлскaтa НАСА.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Да, јас мислам дека твојата изјава е погрешна!
Еве ти контра доказ:

Земјата и месечината се сфери.
Нема рамна земја.
Крај на дискусијата!
Еве ти контра аргументи затоа што ова е фотошоп.





Значи земјата е 4-ри пати поголема од месечината.

п.с. каде се ѕвездите на сликата? Нема ѕвезди во вселената?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Еве ти контра аргументи затоа што ова е фотошоп.





Значи земјата е 4-ри пати поголема од месечината.

п.с. каде се ѕвездите на сликата? Нема ѕвезди во вселената?
Земјата од месечината е сликана пред да постои фотошоп
Уше еднаш докажа дека земјата е планета во форма на на топка која заедно со месечина орбитира околу огромното сонце кое е центар на нашиот сончев систем
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.995
Поени од реакции
8.545
Јас нема потреба ништо да докажувам. Ако мислиш дека мојата изјава е погрешна, тогаш ти можеш слободно да изнесеш контра докази.
Moре Зоте, море Зоте, не си свесен колку си несвесен.

Збирот на аглите во триаголник секогаш изнесува 180°.



Но, при геодетско мерење, овој збир е ПОГОЛЕМ од 180°. Збир на агли во триаголник кој надминува 180° не е можен на рамна површина, туку само на сферична.

Разликата помеѓу збирот на аглите на сферен триаголник и 180° (збир на агли на триаголник на рамна површина) се вика сферичен вишок (Spherical Excess).

При геодетско мерење, сферичниот вишок изнесува 1'' на површина на триаголник од 196 km2 која и самиот можеш да ја провериш заменувајќи ги вредностите во формулите подолу:





https://books.google.mk/books?id=_30Eq_YyEdAC&pg=PA116&lpg=PA116&dq=spherical excess in surveying&source=bl&ots=7iWu5cK_qp&sig=45h9tJKmGx8ajsDGFGEB-Fo2cOg&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=spherical excess in surveying&f=false
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Земјата од месечината е сликана пред да постои фотошоп
Уше еднаш докажа дека земјата е планета во форма на на топка која заедно со месечина орбитира околу огромното сонце кое е центар на нашиот сончев систем
Значи посоти нешто што се вика математика. Таа е најпрецизна и ја нејзе нема теории.

 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.995
Поени од реакции
8.545
Значи посоти нешто што се вика математика. Таа е најпрецизна и ја нејзе нема теории.

Видов колку знаеш математика. Сферна тригонометрија си камен.

A функционирањето и мерењето со овие уреди за тебе е недостижна тајна:





 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom