Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
189
Брејвик беше само луд, ко ви одговараше.. Е сеа овој не е луд, туку вмро го натерало да тепа.
 
Последно уредено:
E

Epsilon

Гостин
Утре другиден пред паѓање че има и закон да си прости на самиот себе како што имаше негде во Африка чинам...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Што има врска веста со лојалност? Како стигна до тој заклучок?
Нели во темата за Титаник кажуваше колку сте биле лојални како партија, како пример ја зема Гоца.
Еве и ние се уверивме, ипак слоганот ви беше Дела, а не зборови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Нели во темата за Титаник кажуваше колку сте биле лојални како партија, како пример ја зема Гоца.
Еве и ние се уверивме, ипак слоганот ви беше Дела, а не зборови.
Да де, знам што сум зборел за лојалност. Само пак не ми е јасно како одлуката или евентуалната одлука на Уставен ја поврза со лојалност.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Мислам дека ваква лудост до сега немало у историја на државата (од 45 наваму). Не знам за комунизамот, но сигурен сум дека ваква поделеност немало и тогаш т.е било подемократски отколку денес.
Ова е лудост, лудило ни се случува, некој што заспал во 2005, сега да се разбуди и да пушти телевизија ќе полуди на чисто.
Јас незнам, како успееја да ги убедат луѓето дека ова е нормално, па порано пред 100-тина години по села живееле, немале струја, па многу попаметни биле луѓето отколку денес.
Мeне ако ме прашуваш му прекипи на народот нестабилната политичка ситуација која запазува одреден континуитет со години. Еден мандат асолен мандат не истераа, само барања за предвремени избори, само капмањи, само цуцулиња, де отпори, де ова де она. Имаш таму на 4 години и на 5 избори. Нека помини периодот и ајт ко шо е редот (во меѓувреме наоружај се со аргументи и пукај).
Нервоза создава ова постојано екранизирање, медиумско штампање и така натака. Се собира кроце кроце. А убиството е чист акт на индивидуална лудост. Апсурдно е да се препишува начисто вината во политички субјект, било кој политички субјект. Во Прилеп на времето имаше брат со брат си тргнаа нож ради политика (не знам дали со смрт заврши или со тешка последица).

А за комунизмот доста дискутабилно, барем јас од фамилија имам примери во кои саторот заиграл и ги закопале, па ни гроб не му знаеме (ама да не ја потиме за тоа сега, друга тема е) :)
Како и да е почитувам мислење, иако не се согласувам во одредени работи.
 
Последно уредено:

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Да де, знам што сум зборел за лојалност. Само пак не ми е јасно како одлуката или евентуалната одлука на Уставен ја поврза со лојалност.
Нека му објасни некој ве молам.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да де, знам што сум зборел за лојалност. Само пак не ми е јасно како одлуката или евентуалната одлука на Уставен ја поврза со лојалност.
Уставниот Суд лојален на Грујо. Ваљда тоа сакаше да каже. Ако не, нека елаборира, левиот мозок не ни работи ко на нив.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.241
Поени од реакции
21.105
Нека му објасни некој ве молам.
Емке, крофно моја, дозволи ми јас да му објаснам на Бастердов.

@Inglourious Basterd
Обострана лојалност. Ако вие сте лојални кон мене, и ми чувате грб, и јас ќе бидам кон вас, кога ќе биде потребно. Во превод, ако случајно ве осудат, ќе средам фикусон да ве амнестира.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Паметни сте кога сакате.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.451
Поени од реакции
22.370
Нека ми објасни мене некој објективен и неутрален ете како @Емкаа на пример пошто таа е репер за објективност и неутралност на форумот како се дојде до заклучок дека тепачката била ради Катица Јанева. Баш сега ги изгледав сите можни видеа што можев да ги најдам од репортажата дури и на најобјективната телевизија Телма со цел да се уверам дека снимките од очевидците не биле скратени на другите режимски и диктаторски телевизии со цел да не залажат. Јас на ни една вклучувајќи ја и Телма не видов каде очевидец кажува такво нешто. Најблискиот бил 150 метри и никаде ама баш никаде не спомнува такво нешто. Само на Телма онака од неофицијални извори од полицијата се спомнува такво нешто, додека на истата телевизија при официјалното излагање на портпаролот на полицијата такво нешто нема. На другите снимки кои можев да ги најдам на нет таква изјава нема нити пак има изјава од очевидец кој барем го наговестува тоа. Од тука излегува дека можеби се скарале за некоја меѓа или слива или кој да ја плати пијачката.Можеби била обратна ситуацијата, можеби старецот бил за ВМРО а овај за Јанева. Значи не тврдам дека не било тоа причината но од каде се толку сигурни во Телма која ете некој ја доживува како ептен објективна телевизија а единствен извор на таква информација е неофицијален извор од полицијата што во превод значи можи и така им текнало или рекла казала муабети. Во секој случај ептен објективно известување, скроз на место. Нити очевидец тврди такво нешто, нити официјален извештај кажува за такво нешто ама ете Телма некако научила тоа што научила. Барем очевидец да најдеја да ја поткрепат приказната. Стварно Емка ако има такво видео каде очевидец тврди такво нешто ке те молам за линк да ми дадеш, можеби го пропуштив или барем објасни од каде си толку сигурна во тоа што Телма го тврди. Сите полагаме надежи во твојата објективност и се надеваме дека нема да не разочараш.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
:pos:
Мореее @Inglourious Basterd стварно сте биле лојални, алал вера.

Паметни сте кога сакате.
Никој нема да биде осуден, ова Грујо го прави чисто од забава да се ложат глупи комуњари додека он тера кампања каде што промовира програма и дела.
Ја некој ваков одговор очекував:D
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.451
Поени од реакции
22.370
@мкд владе репутација се гради со години, не во еден ден.
Ете да речиме јас вчера се разбудив од кома и појма немам што се случува. Дали според тебе Телма извести објективно и неутрално во врска со настанот ?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Нека му објасни некој ве молам.
Мене често ми мрчат идиоти дека сум зборувал криптично. И баш ми се допаѓа овој начин на зборување. Еве ќе ти одговорам.
In der Heimat wohnt ein kleines Mägdelein
und das heißt: Elena.
Dieses Mädel ist mein treues Schätzelein
und mein Glück, Elena.
Уставниот Суд лојален на Грујо. Ваљда тоа сакаше да каже. Ако не, нека елаборира, левиот мозок не ни работи ко на нив.
За да помислиш на тоа, треба прво некогаш да си очекувал различна одлука од Уставниот Суд. Уште едно разидување. :D
Никој нема да биде осуден, ова Грујо го прави чисто од забава да се ложат глупи комуњари додека он тера кампања каде што промовира програма и дела.
Ја некој ваков одговор очекував:D
Да не сакаш да се кладиш ти?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom