Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
18 август 2015
Мислења
25
Поени од реакции
0
Decki,kolku pari kje me kosta dresura na kuce,znae nekoj.Imam 8 mesecen glodar t.e labrador :)
 
Член од
1 септември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
4
Пак јас со едно ретардирано прашање. Оти кучињава глодаат дрва? :D Озбилен сум. Еве го песов, тие помалите деланки само ги разносува низ двор. И кога и да го викнам првин оди, зема една деланка во устата и иди да се гали.

Кога одам насабајле накај чаршија, на пат во една куќа чуваат бело лабрадорче 7-8 месеци нека е. Гледам и нив исти пакост им прави со то дрвата низ дворот :D

Онака меѓу предните ножиња го зема и ги оштри забите на него.
И кај мене така прави и плус копа каде што имам земја низ дворот сите цвеќиња се изедени :D
 
Член од
18 август 2015
Мислења
25
Поени од реакции
0
Lu znae

mnogu li gloda? mojov eve pocna zidovi, stolici, radijatori...se sto ke mu dojde do nos.
Gloda i duri jade pa potoa povrakja u dvor.Pred nekoj den se najade krluski od ribi pa pak povrakjase i sledniot den koa mi izbega pravo kaj karluskite i jade li jade,neznam dali e tele ili kuce,kao demek bile pametni:)).Plus skoka non stop,ne sedi ko normalno kuce da go pogales,abe se vrte skoka i ondak leze na grb i ceka da go cesaat po stomak:).Da prasam,mu davam varena riba,pasirano,ok e toa ili greska?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Vo butel 2 denes mi dojde edno kuce,kuceto bese mnogu slabo i se tresese,mu dadov parce salama da jade i dva gevreka i dreme sega pred vrata :D ali ja nemozam da go cuvam,a i macki imam pa bi bilo ubavo nekoj da go zeme,ili pa neciv poznanik.Eve ke gi oznacam @ZeenaK9 i @Papillon.Papi kako moderatori(mi se cini)so nadez deka ke mozat,ili imaat poznanici koi bi mozele da mu pomognat na kuceto.[DOUBLEPOST=1455317387][/DOUBLEPOST]Zaboraviv slika od kuceto
 

Attachments

R

Runner

Гостин
Tesko deka nekoj moze da mu pomogne na dusicevo. Mi doagja ponekogas da gi zemam site "nadlezni" sluzbi i da gi obelezam so zolt tag na usite kade sto ke pisuva "lazgo", "lopov", "ubiec na zivotni"....nikogas vo ovaa posrana fyrom nema da se resi nisto kako sto treba....
 
Член од
21 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
28
До кога се дава калциум на кучиња? Кучкава има 9 месеци и ветеринарот вели дека е доволно, евентуално дека може уште еден месец.
 
Член од
13 февруари 2016
Мислења
10
Поени од реакции
9
До кога се дава калциум на кучиња? Кучкава има 9 месеци и ветеринарот вели дека е доволно, евентуално дека може уште еден месец.
mislam deka e dovolno toa i preku hrana vnesuva kalcium
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Gloda i duri jade pa potoa povrakja u dvor.Pred nekoj den se najade krluski od ribi pa pak povrakjase i sledniot den koa mi izbega pravo kaj karluskite i jade li jade,neznam dali e tele ili kuce,kao demek bile pametni:)).Plus skoka non stop,ne sedi ko normalno kuce da go pogales,abe se vrte skoka i ondak leze na grb i ceka da go cesaat po stomak:).Da prasam,mu davam varena riba,pasirano,ok e toa ili greska?
Дресер најубаво да си ангажираш кога веќе не можеш сам да се справиш со него,а и ако немаш доволно слободно време да му посветуваш,одма дресер.Мора да си построг кон кучето кога ќе видиш дека прави работи што не треба да ги прави,а тоа е да глода ствари низ куќа и да јаде тоа што не треба да го јаде.Весник под рака земи си и прати го некое време ако имаш слободно време барем по час-два во денот и одма кога ќе видиш дека јаде папучи,глода ствари низ куќа,пробува да сере и моча каде што не му е место,мавни го по муцката и команда да не го прави тоа.Можеби од првин ќе ти враќа и ќе ти рже,нема да те послуша,ама биди ти упорен.Мора да му покажеш дека ти си алфа дома,а не кучето
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
дали има пет шоп во центар или блиску до автобуска станица??
и дали ќе најдам за малтезер капки за да му се исчисти лицето и да си ја врати белата боја
еве за шо зборувам

2016-02-09 18.14.04.jpg
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
дали има пет шоп во центар или блиску до автобуска станица??
и дали ќе најдам за малтезер капки за да му се исчисти лицето и да си ја врати белата боја
еве за шо зборувам

Прегледај го приврзокот 139362
Кај бонита од десна страна има еден така солидно опремен. Од тука земам некогаш храна. Види таму.
 
R

Runner

Гостин
Vo centar imas pozadi Mechos i vo Ramstore dolu. Vidi na net telefoni i prasaj no mozebi podobro i so veterinar da se konsultiras.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Луѓе да не знаете во Скопјево каде да најдам градник за куче ?
Мака ми е веќе да го гледам кучето како се дави од ланецот,па сакам да видам со градник како ќе се понаша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom