Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2014
Мислења
46
Поени од реакции
39
ШТО МИСЛИТЕ ДА МУ ПИШАМ ЛИ НА ПЕТАР КОЛЕВ НА ФБ МОЖЕБИ ОН НАЈДОБРО БИ МИ ЈА ОБЈАСНИЛ СИТУАЦИЈАТА ШТО КАКО Е ОКОЛУ МОЕТО БРОЈЧЕ ?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Da vi se pofalam stotuku si go proverav brojceto I molbata mi e uvazena proverete site sto se nad 10 iladi :)
cestito druze.. so sreka da ti e! za kolku dena ti se smena statusot od преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство do molbata vi e uvazena ?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
cestito druze.. so sreka da ti e! za kolku dena ti se smena statusot od преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство do molbata vi e uvazena ?
Pa kon krajot na januar mi izleze toj status i sega mi e odobreno neka ima 3 nedeli taka nesto :)
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
на дополнителна проверка ми е вратена, имам прв братучед со бугарски пасош, копија или оргинал од неговиот бугарски извод на родени треба да однесам? Дали може во бугарската амбасада да се извади извод?
Некој што знае да каже?
 

0210

шест
Член од
13 април 2015
Мислења
127
Поени од реакции
198
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Pa kon krajot na januar mi izleze toj status i sega mi e odobreno neka ima 3 nedeli taka nesto :)
tolku i jas predviduvav deka ke bidi procedurata od преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед do uvazuvanje na molbata.. ne da siram dezinofmarcij nego denes na mnogu lugje statusite mu se smenaja i kako so mozime da procitame tuka na nekolku lugje ukazot mu bese potpisan za 4-7 denovi.. sho sprema mene odi na podobro rabotata! vistina mozi za procedurata do uvazuvanje na molbata da se ceka 1god i 5-6 meseci, ama barem zabrzano e za potpisuvanje na ukazot od 2-3 pa i 4 meseci na nekolku denovi ... dobro e!
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
36
Поени од реакции
47
fakt. do 800/2015 se so e preku ambasada mu pisuva: По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство

posle 801/2015 do 1000/2015 i nagore im pisuva :Образувана преписка
Ja sum nad 800 i mene mi pisuva deka e vo finalen pregled.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
i mislam deka sprema noviot sistem i noviot status sto izleze По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство... deka gi provervat dokumentite i ako ne e nesto vo red deka ke bidime izvesteni pred sovetot da gi razgleda.. ova e samo moe milsenje, ke vidime vremeto ke kazi .. ako e vaka kako so mislam, guzvata i vreme traenjeto na procedurata postepeno ke se namalva
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
i mislam deka sprema noviot sistem i noviot status sto izleze По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство... deka gi provervat dokumentite i ako ne e nesto vo red deka ke bidime izvesteni pred sovetot da gi razgleda.. ova e samo moe milsenje, ke vidime vremeto ke kazi ..
Da mozno e oti mene koga mi pisese deka nema info za mojata prepiska mi se javi zenata od ministerstvoto na 6 Januar da odnesam od pra dedomi izvod na rodeni I otposle mi se smeni vo dr status deka e na finalen status i sega ova imas pravo :)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Da prasam, me zamoli edno drugarce dali moze da projde so vakov bratuced.
Bratuced mu e slovenec koj e zenet so b'lgarka i zivee tamo 30 godini. Bg drzavjanin i ima BG pasos.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom