Фан клуб: МЗТ Скопје

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ok бидејки итар пејо спомна нешо будо мислев играл кај вас.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
додека трае неизвесноста околу кој странски кошаркари ќе ги засилат екипите, да дадам една скоро сигурна информација која вели дека во новата сезона најверојатно МЗТ Скопје ќе се засили само со еден странец, а не како што беше предходно најавено со тројца. што значи дека моментално е разговарано со Пејановиќ и Хелд (и двајцата минатата сезона беа во Пелистер). пологично е да биде доведен Хелд бидејќи Пејановиќ е плеј, а веќе имаме двајца во Јане и Шеле. сето ова е од проста причина што тројца кошаркари имаат такви договори со екипата доколку дојде понуда од странство слободно да можат да заминат (Јане, Перо и Мујо) па по некоја логика би требало да се остави простор доколку некој замине, на нивно место да дојдат странци.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
тогаш ништо не очекува од мзт оваа сезона. амо со еденс транец пак е тоа импровизација за мене.


П.С. ќе си гледаме пак провинцијалско финале.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
додека трае неизвесноста околу кој странски кошаркари ќе ги засилат екипите, да дадам една скоро сигурна информација која вели дека во новата сезона најверојатно МЗТ Скопје ќе се засили само со еден странец, а не како што беше предходно најавено со тројца. што значи дека моментално е разговарано со Пејановиќ и Хелд (и двајцата минатата сезона беа во Пелистер). пологично е да биде доведен Хелд бидејќи Пејановиќ е плеј, а веќе имаме двајца во Јане и Шеле. сето ова е од проста причина што тројца кошаркари имаат такви договори со екипата доколку дојде понуда од странство слободно да можат да заминат (Јане, Перо и Мујо) па по некоја логика би требало да се остави простор доколку некој замине, на нивно место да дојдат странци.
Перо на 50 години ќе игре у странство тај е болен бе...:tapp::tapp:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
тогаш ништо не очекува од мзт оваа сезона. амо со еденс транец пак е тоа импровизација за мене.


П.С. ќе си гледаме пак провинцијалско финале.

Одлично. Камо среќа сите да имаат така ниски очекувања и оваа сезона...пошто кога има високи очеувања а нема резултати има инциденти, а вака кога би имале сите ниски очекувања, секое нешто добро би било добредојдено...

ПС уживајте си, колку странци ти требаат на оваа екипа? Само Работнички има подобар плеј од нас, никој сега за сега нема подобар центар од нас, само Струмица има подобра 3-ка од нас, само Фени има подобра 4-ка од нас, што сакате вие? Е неможе преку леб погача. Бидете среќни со тоа што го имате, пошто одамна сте немале вакво нешто...и додека куцам ми светнува нешто во глава...Зоте а ти за Мзт навиваш што ти се обратив во прво лице?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Перо на 50 години ќе игре у странство тај е болен бе...:tapp::tapp:
Толку знаат тие од спорт, толку знае оној Бобан Радуловиќ, а може и стварно да му е кажано каква е клаузулата на Перо, а кутриот тој и да не разбрал...да бидеме објективен и не е нешто интелегентен, ке му простиме де
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дај не почнувајте пак! Барем сега дискутирајте нормално преку летниот период и малце имајте пријателство на форумот, а после на трибините докажувајте се кој сте и што сте, не тука...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Толку знаат тие од спорт, толку знае оној Бобан Радуловиќ, а може и стварно да му е кажано каква е клаузулата на Перо, а кутриот тој и да не разбрал...да бидеме објективен и не е нешто интелегентен, ке му простиме де
Аха и јас се зачудив Перо цел живот не излезе од тука сега на 40 години ќе игра во странство...:tapp:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Аха и јас се зачудив Перо цел живот не излезе од тука сега на 40 години ќе игра во странство...:tapp:
грешка си. има играно во странство ако може да се каже косовската лига дека е странство.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ПС уживајте си, колку странци ти требаат на оваа екипа? Само Работнички има подобар плеј од нас, никој сега за сега нема подобар центар од нас, само Струмица има подобра 3-ка од нас, само Фени има подобра 4-ка од нас, што сакате вие? Е неможе преку леб погача. Бидете среќни со тоа што го имате, пошто одамна сте немале вакво нешто...и додека куцам ми светнува нешто во глава...Зоте а ти за Мзт навиваш што ти се обратив во прво лице?
далеку од тоа дека имаме слаба екипа. после долги години може да се каже дека може да конкурираме за висок пласман, не викам дека ќе земеме титула, но со различен сплет на околности може се да биде. инаку во врска со болдираното сакав да кажам дека Фени имаат подобра 5ка од нас, не зборам само за Станко, тука ќе го споменам и Слободан михајловски кој пријатно изненади во фниалето на купот и првенството.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Одлично. Камо среќа сите да имаат така ниски очекувања и оваа сезона...пошто кога има високи очеувања а нема резултати има инциденти, а вака кога би имале сите ниски очекувања, секое нешто добро би било добредојдено...

ПС уживајте си, колку странци ти требаат на оваа екипа? Само Работнички има подобар плеј од нас, никој сега за сега нема подобар центар од нас, само Струмица има подобра 3-ка од нас, само Фени има подобра 4-ка од нас, што сакате вие? Е неможе преку леб погача. Бидете среќни со тоа што го имате, пошто одамна сте немале вакво нешто...и додека куцам ми светнува нешто во глава...Зоте а ти за Мзт навиваш што ти се обратив во прво лице?

па кој бара пеку леб погача? не реков јас гарнет да го донесат! нека земат тројца странци од србија на кило ги има ако сакаме конкурентен тим мора да се има клупа. да за мзт навивам ама се разочарувам од вакво вложување и импровизирање. јас имам желби мзт да игра во евролига. да зашто да не тоа е мојот сон што не вложат пари а не ми купуваат старци и странци од пелистер јакиот клуб.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
па кој бара пеку леб погача? не реков јас гарнет да го донесат! нека земат тројца странци од србија на кило ги има ако сакаме конкурентен тим мора да се има клупа. да за мзт навивам ама се разочарувам од вакво вложување и импровизирање. јас имам желби мзт да игра во евролига. да зашто да не тоа е мојот сон што не вложат пари а не ми купуваат старци и странци од пелистер јакиот клуб.
другар види реално не може да се очекува МЗТ да излезе во некој појак европски куп, иако несомнено тоа е желба на секој член на ФА. реално, да било се како што треба, после оној успех во Европа не знам како може колата да тргне надоле во секој поглед. значи од организација, спонзори, играчи...и стварно доволно е и ова што го носат, нека ни текне на сите лани првата полусезона, какви ли само играчи играа кај нас, да не беа Маврово и Соколи ќе немавме победа. ајде нека биде ова еден нов каков-таков почеток, инаку за тие пари со кој располага клубот тие се странците што може да ги донесат. а што да кажат Работнички, каков спонзор имаат, а завршуваат како нас, барем последнава сезона (и се надвам така ќе завршуваат секоја идна сезона)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Дај не почнувајте пак! Барем сега дискутирајте нормално преку летниот период и малце имајте пријателство на форумот, а после на трибините докажувајте се кој сте и што сте, не тука...
Mojoт пост не е наменет за некој на форумов, туку за Радуловиќ, новинарот на Македонски Спорт :wink:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Mojoт пост не е наменет за некој на форумов, туку за Радуловиќ, новинарот на Македонски Спорт :wink:
Не се однесуваше за тебе, за овај легенд и некој друг што спомна „ провинцијалско финале“.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Јане Петровски според пишувањата најверојатно заминува во Словенија во екипата на Електра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom