Машински Факултет

Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Имаш ли право да одиш на втор колоквиум математика и статика ако не поминеш прв ?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Можеби прашањево не е за во оваа тема ама сепак ќе прашам :)

Бесплатна програма за 3Д цртање на машински делови...? Нешто како Solid Works (нормално не очекувам толку опции од бесплатна програма... :) )
Најдов неколку ама ми треба совет од некој што реално користел...
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Можеби прашањево не е за во оваа тема ама сепак ќе прашам :)

Бесплатна програма за 3Д цртање на машински делови...? Нешто како Solid Works (нормално не очекувам толку опции од бесплатна програма... :) )
Најдов неколку ама ми треба совет од некој што реално користел...
Солидворкс ти е наједноставната програма за машинство. Е сега, има доста проблеми при правењето на matеs во assembly кога работиш. На второ место ти е Inventor. Ова ти е поусовршена програма и има многу повеќе опции. А Catia ти е врвот, но работењето на неа е многу потешко.Доколку имаш некој проблеми слободно кажи :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Солидворкс ти е наједноставната програма за машинство. Е сега, има доста проблеми при правењето на matеs во assembly кога работиш. На второ место ти е Inventor. Ова ти е поусовршена програма и има многу повеќе опции. А Catia ти е врвот, но работењето на неа е многу потешко.Доколку имаш некој проблеми слободно кажи :)
Имам работено во SolidWorks ама во новава фирма ми треба некоја бесплатна програма бидејќи не смееме да работиме со пиратски програми... :/
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali znae nekoj dali mozi da se prezapisam od FIKT na Masinski - motorni vozila sega za zimski semestar 1 godina, i koja e procedurata?
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Zdravo
Dali moze nekoj da mi dade opis na studiskata programa Mehatronika? Kako da procitav tuka nekade deka ne se predavale site raboti koi trebaat i deka ne bila usovrsena programata. Ako ima nekoj so licno iskustvo da mi kaze kako stojat rabotite. :)
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Zdravo
Dali moze nekoj da mi dade opis na studiskata programa Mehatronika? Kako da procitav tuka nekade deka ne se predavale site raboti koi trebaat i deka ne bila usovrsena programata. Ako ima nekoj so licno iskustvo da mi kaze kako stojat rabotite. :)
Доколку навистина сакаш тоа, и те бива математика слободно запиши се. Никој факултет нема да те научи 100% од тоа што треба. Самиот треба да истражуваш. А иначе дека не е усовршен.. Кој факултет или - што е усовршено во Македонија?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Кoлкaви шaнси имaм зa Мaшински сo филoзoфијa и истoријa зa мaтурa?
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дечки има ли некој што спрема по предметот "МЕХАНИКА НА ФЛУДИ" од Валентино Стојковски? Фала :)
 

escapar3

Оџачар
Член од
18 јануари 2012
Мислења
33
Поени од реакции
31
Дечки едно прашање, треба да заверам прв семестар а неможам де земам потпис статика и математика. Прашањето е дали можам да заверам семестар и доколку не, која е постапката за да можам (да платам потпис....)?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom