Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2015
Мислења
33
Поени од реакции
34
kako da prveram koga posrednikot mi ima dadeno samo brojce od intervjuto.drugo brojce nemam toest brojc e na molba sto da pravam
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
aj da se razberime poubo, vo prvoto pole pisite brojceto od kartonceto koga odnesovte dokumenti vo pravosudie za prv pat i ve zakazaja na intervju primer 1111/2015. a vo vtoroto pole pisite brojceto so go dobivte posle intervjuto, brojceto koe do sega ste go proveruvale primer 2222/2015.. jas pisev obratno i mi pisese Липсват данни, koga probav obratno mi pisuva Образувана преписка brojceto i datata koga bev na intervju.. ova Образувана преписка pretpostavuvam e vo zadolzitelna bidejki pred noviot sistem si bev vo zadolzitelna i plus sum 30**/2015

P.S. Vaka sega ke nemozime da gledame drugi brojcinja i da pratime do kaj se stignati
i mislam koga ke vnesite pogresni podatoci pisuva Липсват данни
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2013
Мислења
31
Поени од реакции
56
i sho e sea rabotata bev na dopolnitelna me vratija vo zadolzitelna pred 2 meseca i sega pak vo noviot sistem na dopolnitelna
 
Член од
6 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
69

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
јас бев на интервју во амбасадата во скопје, по телефон ми го кажаа бројчето, картонче немам и сега како да проверам до каде ми е преписката?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
E sega sum luta epten posrednikot ne mi go dava brojot na molbata bidejki kaj ne go mi e kartonceto i mi veli da se strpam dva tri dena nikoj ne mozel da uleze vo sistemot.So sega luda me pravi ili pak treba da se karam so nego.Kako da go doznaam brojot na molbata.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
E sega sum luta epten posrednikot ne mi go dava brojot na molbata bidejki kaj ne go mi e kartonceto i mi veli da se strpam dva tri dena nikoj ne mozel da uleze vo sistemot.So sega luda me pravi ili pak treba da se karam so nego.Kako da go doznaam brojot na molbata.
ako nejki posrednikot da ti go daj brojceto, javi so pravosudie i pobaraj da ti go kazat brojceto... ke mu dadis informacij tvoi i ke ti go dadat .. i batali go posrednikot so vreme bidejki te maftosva

@sanos_a i ti javi se ke ti go kazat
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Патриотизмот на македончето. Со нај актуелната тема на форумот кајгана. И после не сакале компромис со Грција ?:facepalm: А од друга страна 80% се со бугарски пасоши.:icon_lol:
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
dugari ne mi otvara nikako ova novava programa gi pisuvam brojcinjata prvo od podnesuvanje dokumanti posle brojceto po interviju sto standard si go proveruvam veke 3 godini i lipsvat danni
ima nekoj od 2013 sto proveruva i mu otvara mozda tresam gluposti ama mne nervira oti nikako ne mi otvara da ne e ova za ovie ponovi prepiski pisete ako nekoj znae pozzzzzzzz
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
dugari ne mi otvara nikako ova novava programa gi pisuvam brojcinjata prvo od podnesuvanje dokumanti posle brojceto po interviju sto standard si go proveruvam veke 3 godini i lipsvat danni
ima nekoj od 2013 sto proveruva i mu otvara mozda tresam gluposti ama mne nervira oti nikako ne mi otvara da ne e ova za ovie ponovi prepiski pisete ako nekoj znae pozzzzzzzz
a pisis /2013? oti vo dvete polinja treba da pisis
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Pred dva dena Bev na zadozitelna a sega po novo mi pusuva ovaka sto li znaci ova
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom