Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Нов сум на фору[DOUBLEPOST=1450877663][/DOUBLEPOST]Nov sum na forumov. Izvadov Akt na razdanje na baba mi od Opstina Sredec, Sofija,znaci majka na majka mi, sto ponatamu za drzavjanstvo i pasos?
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Toj

Zdravo vanco ima kacelarija vo bg.i ima vraboteno sigurno 3/4 luge sto ja rabotat procedurata za passos
Фала, ми побара 280 евра до државјанство. Колку се плаќа за државјанството знај некој ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Decki vo januari sum na intervju :)nekoj da pise tuka ili vo pp nekoj prasanja sto se pagjaat, osven tie od listot sto se,,, kje ve zamolam za pomos pozdrav i dali da se plasam ili ne?
Jas koga Bev na intervju pred dve godini ispiv dve lozi pred intervju koga Vlegov site prašanje gi odgovoriv opušteno !!! Svaki savet prije . Nema plašenje so osmex vlezi so dignata glava izlezi!!!! Srecno i ne se plazi (loza)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ne mi se veruva deka te odbile da ti dadat potvrda
a ako ne ti dadele potvrda toa e zatoa sto potvrda ne davaat bidejki si od mesan brak[DOUBLEPOST=1450859553][/DOUBLEPOST]vo skorosno vreme ke se vidi koe zdruzenie e podobro okolu potvrdite
ке дојде како да се правдам како и да е за твој инфо. НЕСУМ од мешан брак,моите се (мкд) таткоми од југ мајками од север ,,,, веријатно е тоа причината им гледам како муслиман ги мешам акцентите, некои носат заклучоци и помислуваат дека сум од странство,но едно е сигурно говорот НЕ ГО МЕЊАВАМ зборим како зборим и ке зборувам,,,,негледам разлика помегу "ВАКА,ТАКА,ОНАКА"или"ВАКЕ,ТАКЕ,ОНАКЕ" мислам дека сепак се разбира и за крај ЛУГЕ еден совет не го гледајте светот ЛОКАЛНО гледајте го ГЛОБАЛНО без навреда за ваше добро.......:)[DOUBLEPOST=1450915166][/DOUBLEPOST]
Фала, ми побара 280 евра до државјанство. Колку се плаќа за државјанството знај некој ?

ШТО ЗБОРИШ БЕ!!ЈАС МУ ДАДОВ 300 ЕВРА!!!!!!!!
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
ке дојде како да се правдам како и да е за твој инфо. НЕСУМ од мешан брак,моите се (мкд) таткоми од југ мајками од север ,,,, веријатно е тоа причината им гледам како муслиман ги мешам акцентите, некои носат заклучоци и помислуваат дека сум од странство,но едно е сигурно говорот НЕ ГО МЕЊАВАМ зборим како зборим и ке зборувам,,,,негледам разлика помегу "ВАКА,ТАКА,ОНАКА"или"ВАКЕ,ТАКЕ,ОНАКЕ" мислам дека сепак се разбира и за крај ЛУГЕ еден совет не го гледајте светот ЛОКАЛНО гледајте го ГЛОБАЛНО без навреда за ваше добро.......:)[DOUBLEPOST=1450915166][/DOUBLEPOST]
@Pepibe imas zemeno bkk potvrda ili ne ?
 
D

Daniel_faca

Гостин
Luge ako saka nekoj neka mi objasni ke odam nabrzo da ppdavam dopolnitelni dokumenti od bratuced sto potocno treba od negovite bg dokumenti(orginal ili kopija)?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Luge ako saka nekoj neka mi objasni ke odam nabrzo da ppdavam dopolnitelni dokumenti od bratuced sto potocno treba od negovite bg dokumenti(orginal ili kopija)?
Копија од бугарскиот пасош и л.к. и изводи преведени и легализирани за да се поврзеш со него.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Decki vo januari sum na intervju :)nekoj da pise tuka ili vo pp nekoj prasanja sto se pagjaat, osven tie od listot sto se,,, kje ve zamolam za pomos pozdrav i dali da se plasam ili ne?
Бугарски национални празници. - треба да ги кажиш..
Што си по националност - бугарин
Зошто сакаш бг пасош- не е правилен одоговор ако речиш да одам британија или германија или дека е од економски побуди.. туку ќе кажеш дека ќе се осеќаш послодбоно во поглед на политички слободи и дека останува секогаш опцијата да отидеш да живееш во бугарија каде што мислиш дека ќе ти биде подобро
Дали имаш пари ? - никој неќи голтари така де ќе кажеш дека имаш (имаше еден му рече "Абе јас да имав пари не барав бг пасош.,."--нормално го одбија..
Твоите родители што се по народност? - Бугари[DOUBLEPOST=1450959143][/DOUBLEPOST]Ај сега јас да прашам нешто...

Колку време од уважување на моблата до печат од Вицепрезидотот на БГ... односно одпрлика на колку време ги потпишува државјанствата прецетадтелот на БГ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom