Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
da ne treba i nie nedaj boze da cekame kako sto cekaja povejke lujge od 2012 po tri godini samo toa ne taka da ovaj mesec tesko januari isto taka tek fevruari ako bidi nesto
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
21
Поени од реакции
11
Zdravo lugje,

Ne bev voopsto aktiven na forumov Ali po preporaka Pocnav da ce pratam I gledam deka ste super slozni I odlicno informirani.Sakav da ve prasam cisto za sovet,jas sum po brojce Megju 16 I 17 000.Pominaa tocno 2 godini I 1 mesec od moeto vtoro glavno Intervju.Normalno bev vraten na dopolnitelna kraj na April godinava,podadov plus dokumenti Maj tamu negde.Brojceto uste mi stoi kao vrateno na dopolnitelna I od togas Nemam nikakva informacija,se sto znam e deka treba da cekam...Jas se sto pravev bese preku posrednik normalno I iskreno do sega bev prilicno oslonet na nego ama nekako mnogu monotono mi izgleda rabotava I ne znam Dali se e napraveno Kako sto treba od Negova strana I treba Samo da cekam ili pa treba neso Sam plus da brkam.Bi ve zamolil za mislenje ?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
396
Поени од реакции
212
eden drugar neodamna dozna deka ima rodnina so bg pasos ali se razlicni preziminja a rodnina se po tatkomu i cico mu se 1 bratucedovci na tatkomu-majkata i cickomu-tatkoto se brat i sestra e sea pred da doznae toj bese izvadi uverenie od klubot vo strumica za proizhod i eden posrednik mu kazal toa sto cickomu ima bg pasos ke treba da se nosi vo klubot da se izmeni kolku e sea dali toa ako go izmenat vo klubot vo sofija ke mu ja priznaat li rodninskata vrska i so toa ke mu dadat li bg drzavjanstvo i pasos
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Zdravo lugje,

Ne bev voopsto aktiven na forumov Ali po preporaka Pocnav da ce pratam I gledam deka ste super slozni I odlicno informirani.Sakav da ve prasam cisto za sovet,jas sum po brojce Megju 16 I 17 000.Pominaa tocno 2 godini I 1 mesec od moeto vtoro glavno Intervju.Normalno bev vraten na dopolnitelna kraj na April godinava,podadov plus dokumenti Maj tamu negde.Brojceto uste mi stoi kao vrateno na dopolnitelna I od togas Nemam nikakva informacija,se sto znam e deka treba da cekam...Jas se sto pravev bese preku posrednik normalno I iskreno do sega bev prilicno oslonet na nego ama nekako mnogu monotono mi izgleda rabotava I ne znam Dali se e napraveno Kako sto treba od Negova strana I treba Samo da cekam ili pa treba neso Sam plus da brkam.Bi ve zamolil za mislenje ?
vtoro glavno Intervju?Cekaj malku jas prv pat slusam nekoj deka bil na takvo nesto i voopsto deka ima ke te zamolam ako moze da ni objasnis po sto ne veruvam deka nekoj znae
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
92
da prasam sega nesto...dolgo vreme ne ve pratev.do kaj e rabotata za nas sto nemame rodnini so bg pasos?vo makedonija preku koj klub moze da se izvadi bg deklaracija ili nekoj dokument?slusnav za nekoj si petar kolev od stip,sega kolku e verodostojno neznam...moze li pomos?pozz do site
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
da prasam sega nesto...dolgo vreme ne ve pratev.do kaj e rabotata za nas sto nemame rodnini so bg pasos?vo makedonija preku koj klub moze da se izvadi bg deklaracija ili nekoj dokument?slusnav za nekoj si petar kolev od stip,sega kolku e verodostojno neznam...moze li pomos?pozz do site
BKKS strumica ke si otides. Edinstveno so potvrdi od tamu znam.luge sto dobile drzavjanstvo. I jas podnesov so takva potvrda
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
A kako se dobiva takva potvrda? Neli ti treba nekakov dokument da prilozis i za takva potvrda?
Treba od bilo koja strana dedoto ili.pra dedoto da se rodeni vo period od 1900-1920 godina i spored statistika dali mestoto kade e roden se izjasnuvalo za bugarsko.izdavaat potvrda. Koga bev jas imase eden so predci od selo Bogomila,veles ne mu izdadoa a jas sum so predci od drugo selo velesko pa mi izdadoa. Pisuva se dali imali bugarsko uciliste, vojska, egzarhija
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
3
Mene mi izleze brojceto i dokumentite mi se vrateni na dopolnitelna proverka. Mi baraat deka bilo koj vo familija ima nekakov bugarski dokument. Kaj mene vo familija nema nikoj so takov dokument. Dali znaete dali moze na drug nacin da se dobie toj dokument? Procitav pogore za nekoj covek vo Stip sto posreduval ama ne znam kolku e vistina. Ve molam za sovet!
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
21
Поени од реакции
11
vtoro glavno Intervju?Cekaj malku jas prv pat slusam nekoj deka bil na takvo nesto i voopsto deka ima ke te zamolam ako moze da ni objasnis po sto ne veruvam deka nekoj znae
Epa toa bese koga te prasuvaat tie prasanja Neli I dobivas broj na kartonce na toa mislev...Prviot pat nosev Samo dokumenti Neli I mi zakazaaa Intervju...
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
imam edno praeajne se nadeva deka ke mi pomognite imam dostaveno dokumenti od prv bratucet vejke godina dena nima nikakva promena na statuso dali da izvadam bkk deklaracija i da napravam na novo molba i so taa molba i deklaracijata da gi dostavam zaedno dali ke mi zavrsi nesto rabota ve zamoluvam za mislejne sepak fala odnapred
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
imam edno praeajne se nadeva deka ke mi pomognite imam dostaveno dokumenti od prv bratucet vejke godina dena nima nikakva promena na statuso dali da izvadam bkk deklaracija i da napravam na novo molba i so taa molba i deklaracijata da gi dostavam zaedno dali ke mi zavrsi nesto rabota ve zamoluvam za mislejne sepak fala odnapred
@nikolce24 , dali so prv bratuced ili so bkk, isto e sve do izglasuvanje na zakonot. Mislam deka toa se ceka. No sepak ova ne mozam i da go tvrdam, nemam nitu argumenti, nitu fakti.
Utrovo imase objava deka naskoro ce startuva i web stranica na Македонско Бугарско Пријателство od Bitola - http://mbp.com.mk/ sto zaedno so informcijata od pred nekoj den deka e otvoren i BKK vo Skopje, se dobar pokazatel koisto ukazuva deka naskoro se ocekuva zakonot da bide izglasan i da stapi na sila.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom