Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Drugar tie se razgledani do 10000, i site sto nema da se pronajdat vo novoto soopstenie na fobar pat se i ke dobijat pasos, ali odobreni za potpis od vice prezidentot e sosema razlicno od toa sto go zboram jas, do brojceto koe go pisav se stasani za potpis od viceprezidentot, a okolu 1000 brojcinja pregleduvaat mesecno!
Е ај провери го бројот 9456/2014 па кажи ми.
 
Член од
26 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
14
Decki, nekoj mislam deka rece vo Dabc posle zakazanite lugje za proizhod mozi da pustat gi tie sto ne se zakazani ili se no za podocna vo idnina. Mislam nekoj rece deka ima slucaevi da se pustaat posle 15h ? Ili se lazam, nekoj neka potvrdi ili me demantira :D
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Decki, nekoj mislam deka rece vo Dabc posle zakazanite lugje za proizhod mozi da pustat gi tie sto ne se zakazani ili se no za podocna vo idnina. Mislam nekoj rece deka ima slucaevi da se pustaat posle 15h ? Ili se lazam, nekoj neka potvrdi ili me demantira :D
Да, јас пишав неколку страни поназад.
Инaку денес поднесов документи во правосудие, интервјуто ми го закажаа за септември 2016.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Нема општо правило ,некои ги прегледуваат преку ред.Знам некои такви случаи ама ретки се.
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Ве читам и решив да пишам. Јас навистина не и ја сваќам логикава на бројките што сепак не одат по ред колку и вие тоа да го негирате. Не им ја сваќам поентава на првично одобрените броеви од 8000/2014, за дополнителна веќе сватив дека најпрво оние кои што не поседуваат потекло им ги сменуваат стаусите и им ги даваат во соопштение ама не сватив со малкуте одобрени?!
Еве и јас сум број од 8000/2014 и веќе 1 година и 5 ипол месеци абер на статусот немам иако да потенцирам сум со ЦЕЛОКУПНА БУГАРСКА ФАМИЛИЈА ако така можам да се изразам, па сеуште не ми е одобрено иако позади и пред мене има повеќе одобрени, да така логикава на @nikolovski89 држи вода..

Најверојатно се додржуваат до некое правило па вршат селекција на преписките..

Се надевам дека наскоро ќе соопштам радосна вест.
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Ве читам и решив да пишам. Јас навистина не и ја сваќам логикава на бројките што сепак не одат по ред колку и вие тоа да го негирате. Не им ја сваќам поентава на првично одобрените броеви од 8000/2014, за дополнителна веќе сватив дека најпрво оние кои што не поседуваат потекло им ги сменуваат стаусите и им ги даваат во соопштение ама не сватив со малкуте одобрени?!
Еве и јас сум број од 8000/2014 и веќе 1 година и 5 ипол месеци абер на статусот немам иако да потенцирам сум со ЦЕЛОКУПНА БУГАРСКА ФАМИЛИЈА ако така можам да се изразам, па сеуште не ми е одобрено иако позади и пред мене има повеќе одобрени, да така логикава на @nikolovski89 држи вода..

Најверојатно се додржуваат до некое правило па вршат селекција на преписките..

Се надевам дека наскоро ќе соопштам радосна вест.
Ti garantiram za mesec vreme ke imas rezultati najkasno!!!
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
Има бројeви од 2015 сас добијено држављанството који бил с мене на мај месец.Проверите 3075 и 3080.Која е логика ?
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
151
Овие од Битола се ненормално изгубени. На телефон нема шанси да ги добиете. Во секој случај преку нив процедурата оди премногу бавно.Јас се зезнав поштено што пробав да одам преку Битола пред неколку години.
Сега ќе пробам со посредник. Ако знае некој асален човек од Струга или Охрид ве молам нека ми пише.
Навистина Јоне од Охрид е невиден преварант? Има некој завршено работа со него?

Преку Јоне ни под разно,човекот уште ми ги чува тие 85 EUR за декларација од BKK кои ги дадов пред две години!

Еве сега гледам и бројчето го сменил...
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
sakam da se priklucam kon lugevo sto zastapuvaat teza deka nema ni red ni redosled. dali pravat selekcija?
dali procenuvaat koj e podobar dokument? vo posledno kako citam izleze deka deklaracijata ob bkk e najdobra:)
i imam edno prasanje do deckive sto se prepukuvaja do kade se stasani i do tie sto vikaat ima red i stasani se do nekade. moeto brojce e 138../2013 koga da cekam pozitivna vest :) imam odneseno bugarska licna karta od pradedomi fala
pozzzzzzz
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Да, јас пишав неколку страни поназад.
Инaку денес поднесов документи во правосудие, интервјуто ми го закажаа за септември 2016.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Drugar, koj datum potocno ? Bitno mi e do kaj se stignati
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Преку Јоне ни под разно,човекот уште ми ги чува тие 85 EUR за декларација од BKK кои ги дадов пред две години!

Еве сега гледам и бројчето го сменил...
85 evra???? abe 30 evra e plus 150 denari za notar vo strumica. Aman be luge sto vi e so tie posrednici zosto ne odite sami?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom