Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 септември 2015
Мислења
69
Поени од реакции
142
Дечки, ај помогнете, дали човек кој има удостоверение од Г. Младенов, има извадено изводи од татко до прадедо а нема историски стари бугарски документи може да земе бугарски происход?
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
5
Е ЗА Б'ЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА
Комисија по политиките за
Е ЗА Б'ЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА
Комисија по политиките за б'лгарите в чужбина
09/12/2015, 16:30
пл. "Кнјаз Александ'р I" №1, зала 456
ДНЕВЕН РЕД:

1. Специфика и проблеми на б'лгарските обштности в Република Албанија и Република Косово.
б'лгарите в чужбина
09/12/2015, 16:30
пл. "Кнјаз Александ'р I" №1, зала 456
ДНЕВЕН РЕД:

1. Специфика и проблеми на б'лгарските обштности в Република Албанија и Република Косово.
[DOUBLEPOST=1449530649][/DOUBLEPOST]
Е ЗА Б'ЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА
Комисија по политиките за б'лгарите в чужбина
09/12/2015, 16:30
пл. "Кнјаз Александ'р I" №1, зала 456
ДНЕВЕН РЕД:

1. Специфика и проблеми на б'лгарските обштности в Република Албанија и Република Косово.
Bratko ima li šanse da ni ispratiš odluke kakve doneset na sednica.Mersi
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Овие од Битола се ненормално изгубени. На телефон нема шанси да ги добиете. Во секој случај преку нив процедурата оди премногу бавно.Јас се зезнав поштено што пробав да одам преку Битола пред неколку години.
Сега ќе пробам со посредник. Ако знае некој асален човек од Струга или Охрид ве молам нека ми пише.
Навистина Јоне од Охрид е невиден преварант? Има некој завршено работа со него?
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Овие од Битола се ненормално изгубени. На телефон нема шанси да ги добиете. Во секој случај преку нив процедурата оди премногу бавно.Јас се зезнав поштено што пробав да одам преку Битола пред неколку години.
Сега ќе пробам со посредник. Ако знае некој асален човек од Струга или Охрид ве молам нека ми пише.
Навистина Јоне од Охрид е невиден преварант? Има некој завршено работа со него?
Kako taka se izrazavas?

Imas li ti pretpostavka kolku dnevno od cela MK se rabotat deklaracii? Ne znam ni ja, ali trgam d pretpostavka na matematicka logika. Ovde nekoj napisa, 200 ludje dnevno podnesuvale za proizhod preku Sfija, i uste po 100 coveka koi podnesuvaat dokumenti preku konzulat vo SK i BT.

Site onie bez dokumenti za poteklo a kako vrateni predmeti na dopolnitelna proverka od 2012, 2013, 2014 g., sega isto taka dostavuvaat BKK deklaracii.

I za tebe, kolku 'toa' treba da bide brzo za da nekoj da bide 'normalen' i da najdes da ti zavrsi ravbota nekoj 'asalen', MA?
 
Член од
21 април 2015
Мислења
39
Поени од реакции
30
Дечки, ај помогнете, дали човек кој има удостоверение од Г. Младенов, има извадено изводи од татко до прадедо а нема историски стари бугарски документи може да земе бугарски происход?
Може сигурно
 
Член од
28 август 2015
Мислења
17
Поени од реакции
14
zdr decki ima li nekoi dobieno proishod od vtor bratucet i dali ima sansi da se dobie nekako drzavjanstvo preku vtor bratuced pozz...
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Дечки сакам да ви споделам едно икуство на тие кои што се до постапка за указ и воедно да прашам
Го подигнав указот и кај мене беше се ок, кај брат ми ја згрешиле годината на раѓање и поднесувавме за одново издавање на указот(не од почеток цела процедура туку само одново печатење на указот)
Сакам да прашам дали некој бил во ваква ситуација и колку време треба да чекаме за указот новиот да го подигниме? ако има некој инфо околу ова нека сподели
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
33
Поени од реакции
34
Јас сум бројче 96-- 2013 год.и сум на дополнителна и пред 5 месеци поднесов дополнителен документ потекло преку братучед .дали знаете уште колку време ке чекам дали треба да се смени од дополнителна на задолжителна.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Drugar mozes slobodno da vidis da otvorish do koe brojce se na zadolzitelna, a do koe se odobreni za potpis, e sega protokolite se vagjaat tie sto se vrateni na dopolnitelna i na tie sto im e potpisan ukazot!
Не Другар ти можеш слободно да видиш во новиот протокол дека веќе се стигнати до 10000.
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Не Другар ти можеш слободно да видиш во новиот протокол дека веќе се стигнати до 10000.
Drugar tie se razgledani do 10000, i site sto nema da se pronajdat vo novoto soopstenie na fobar pat se i ke dobijat pasos, ali odobreni za potpis od vice prezidentot e sosema razlicno od toa sto go zboram jas, do brojceto koe go pisav se stasani za potpis od viceprezidentot, a okolu 1000 brojcinja pregleduvaat mesecno!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom