Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
zdravo na site posle 1god mi pisaja deka molobata mi e razgledana pozitivno.me interesira od koga ke zakazam i ke go zemam drzavjanstvoto dali nekoj znae kolku odi procedurata za maticen broj slikanje i seto toa do zavrsnata cel.i uste edno prasanje.dali da zakazam vo ministerstvo vo bugarija termin za da go zemam drzavjanstvoto ili preku ambasada bitola postopreku bt mi e cela procedura fala na site pozdrav.
So sreka
koja godina si i koj broj od prilika koga ti se smena statusot pozz
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
5
Дечки некој ако знае нека сподели сакам да почнам на ново постапката бидејки ме прекратиа дали некој знае од прилика кога го закажуваат интервјуто. Најдов докумен од дедоми дека бил бугарски вокник но касно веќе ме прекратиа
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Дечки некој ако знае нека сподели сакам да почнам на ново постапката бидејки ме прекратиа дали некој знае од прилика кога го закажуваат интервјуто. Најдов докумен од дедоми дека бил бугарски вокник но касно веќе ме прекратиа
bratce na ova sto misa mn bi mi znacel eden tvoj odgovor kolku kasnese so dokumentot sto te prekratile znaci kolku toleriraat.jas isto kako tebe najdov dokument brzam sto e mozno da stasam pa dokolku znaes mn mi znacat brojkite seuste ne sum prekraten no docnam 8 meseci fala i so sreka
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
http://centarnews.net/HQ/mk/index.php/news/mk/item/8287-17-pratenici-i-ministri-od-vmro-dpmne-barale-bugarski-pasoshi-pod-itna-postapka-za-kade-se-spremaat
17 ПРАТЕНИЦИ И МИНИСТРИ ОД ВМРО ДПМНЕ БАРАЛЕ БУГАРСКИ ПАСОШИ ПОД ИТНА ПОСТАПКА,ЗА КАДЕ СЕ СПРЕМААТ??

Бугарската Новинска агенција „Фокус“ обзнанува дека 17 сегашни пратеници кој припаѓаат од ВМРО ДПМНЕ побарале од Бугарската влада, под итна постапка да им се издадат патни исправи од Р. Бугарија.

Според истата новинска агенција покрај екс лидерот на ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, патни исправи на Р.Бугарија поседуваат пратениците АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ, СИЛВАНА БОНЕВА, АНТОНИО МИЛОШОВСКИ, ИЛИЈА ДИМОСКИ, ПИШЕВ и други. Според Бугарската Новинкса агенција „Фокус“, половина македонска влада поседува Бугарска патна исправа.

извор: Агенција “Фокус”
Site ja zborat ovaa brza postapka
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
5
bratce na ova sto misa mn bi mi znacel eden tvoj odgovor kolku kasnese so dokumentot sto te prekratile znaci kolku toleriraat.jas isto kako tebe najdov dokument brzam sto e mozno da stasam pa dokolku znaes mn mi znacat brojkite seuste ne sum prekraten no docnam 8 meseci fala i so sreka
Devet mececi pominav na dopolnitelna i eve do sega dve nedeli od koga me prejratija
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
213
Поени од реакции
181
Здраво сакам да ве прашам дали некој знае за колку време одприлика сега ги издаваат произходите, поднесов пред две недели, дали има некое средно време или како ти среќата...поздрав
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
A imase li odneseno nekoj dokument jas sum od2013 pred 1 mesec odnesov dop dokum uste sum na dop proverka koja god si i broj odprilika.A trebase do mart da odnesam.
i jas sum od 2013 i imam odneseno dopolnitelen dokument i cekam 1 godina nema nikakov odgovor e sega da boze da ti odgovorat za brzo pozz
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Дечки некој ако знае нека сподели сакам да почнам на ново постапката бидејки ме прекратиа дали некој знае од прилика кога го закажуваат интервјуто. Најдов докумен од дедоми дека бил бугарски вокник но касно веќе ме прекратиа
Пред недела дена закажуваа интервју за 19 јули.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Здраво сакам да ве прашам дали некој знае за колку време одприлика сега ги издаваат произходите, поднесов пред две недели, дали има некое средно време или како ти среќата...поздрав
Najmalku 4 meseci
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
sakam da prasam za kontakt od nekoj posreduvac da e posten da mi pomogne za procedura da mi dadete broj dase dog nekoj sto ste imale pozitivno iskustvo da ne e nekoj lazov po moznost od zapadna mk ???
fala odmapred ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom