Насилства во Македонија

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.644
Поени од реакции
30.266
Апсолутно се согласувам, посебно за партизацијата. Само би нагласил дека од разузнавањето многу поголем проблем е лошто раководство.

ДПМНЕ и СДСМ се најлошото нешто што и се случило на Македонија од независноста, зборувајќи од акспект дека двете се виновни за растурање на безбедносниот систем, едните со партизација на кадарот, а другите со соработка со непријателски структури.
^^
Oва!
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
многу тивки бе нешто околу Крива Паланка сме, м? баш очекував дека ќе се прослави едно такво херојско спречување на исламизацијата на тој свет христијански бастион..... :pos:
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Jas pa ne mi
многу тивки бе нешто околу Крива Паланка сме, м? баш очекував дека ќе се прослави едно такво херојско спречување на исламизацијата на тој свет христијански бастион..... :pos:
Jas pa ne mislam deka bas ne bila Kriva Palanka bez islam i muslimani,istoriata pisuva i poinaku,ama izgleda nekomu mu odi vo prilog ova sto se slucuva,ama ne za dolgo,ne mu pomogna Gosince,Kumanovo,pa nema nitu Kriva Palanka da mu pomogne....pravec Idrizovo
 

Attachments

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.921
Поени од реакции
84.179
Ова е објавено 2 дена пред да се искрши "муслиманскиот објект" во Паланка



Превод: Другари не се опуштајте, бидете спремни, сите мора да бидат муслимани во Паланка. Ова е школо за нас ромите да знаете. Лека ноќ


Ептен мирни овие муслиманиве во К. Паланка бе, ич не провоцираат... :) Башка многу забрадени Роми муслимани почнале да се појавуваат во градчето... значи збориме за луѓе кои многу потсетуваат на оние кои редовно ги гледаме на телевизија во Сирија.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Башка многу забрадени Роми муслимани
Кои Роми муслимани, оние што повеќе го слават Ѓурѓовден/Едерлези од Рамазан Бајрам?
Не се лажете, овие Роми се поткупени со по 500 евра од Вахабистите за да прават нереди по христијанските градови.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Кои Роми муслимани, оние што повеќе го слават Ѓурѓовден/Едерлези од Рамазан Бајрам?
Не се лажете, овие Роми се поткупени со по 500 евра од Вахабистите за да прават нереди по христијанските градови.
Истите тие до вчера беа Јеховини сведоци сега се муслимани. Ако им се даваат пари на нашите за кратко може да си ги вратиме во христијанството.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
многу тивки бе нешто околу Крива Паланка сме, м? баш очекував дека ќе се прослави едно такво херојско спречување на исламизацијата на тој свет христијански бастион..... :pos:
Не знам, јас у подрум бев ... ништо не видов.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.644
Поени од реакции
30.266
Ептен мирни овие муслиманиве во К. Паланка бе, ич не провоцираат... :) Башка многу забрадени Роми муслимани почнале да се појавуваат во градчето... значи збориме за луѓе кои многу потсетуваат на оние кои редовно ги гледаме на телевизија во Сирија.
Затоа ќе си гледаш вести на Ал Џезеира, и ќе бидеш уверен дека муслиманите никаде не провоцираат, најмалку во К. Паланка (исто како што никогаш не вршат насилства).
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Затоа ќе си гледаш вести на Ал Џезеира, и ќе бидеш уверен дека муслиманите никаде не провоцираат, најмалку во К. Паланка (исто како што никогаш не вршат насилства).
така де, тоа е тој вмровски одговор... кога нашите ќе се изрезилат, одма имаш "а другите подобри да се", "другите што прават", "ние само возвраќаме".... newsflash, ако не сте знаеле и другите го мислат истото.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.644
Поени од реакции
30.266
@toy soldier да им се измочам од керамиди, и на вемеро и на тие другите (за кои изгледа навијаш).

Мојот одговор е македонски, а телевизијата Ал Џезеира е муслиманска пропагандистичка телевизија. Уште полошо, вахабистичка е.
Од аспект на темава, Насилствата во Македонија, си заборавил како за насислства известуваа тие истите тие Ал Џезеира кога учките до Битпазар правеа нереди, тепаа Македонци, и палеа автобуси автомобили?
Како известуваа за „неправедедното апсење“ на убијците на децата кај Смилковско Езеро?
Лесно забораваш а?


Ај потсети се малку, и не ги мешај партиите во муабет за национална одбрана од вахабистичко насилство:

http://studies.aljazeera.net/en/reports/2013/10/20131088412517496.htm
For instance, the murder of five young men near Skopje resulted in the charge without evidence and arrest by the Ministry of Interior of some Macedonian Muslim citizens on the claim that they belonged to a Jihadist group that fights alongside Al-Qaeda and the Taliban in Afghanistan and Pakistan. Their parents and relatives were taken to the police stations for investigation, and all the evidence to prove the charge of terrorism against them has only included copies of the Quran translated into Macedonian and Albanian.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
@toy soldier да им се измочам од керамиди, и на вемеро и на тие другите (за кои изгледа навијаш).

Мојот одговор е македонски, а телевизијата Ал Џезеира е муслиманска пропагандистичка телевизија. Уште полошо, вахабистичка е.
Од аспект на темава, Насилствата во Македонија, си заборавил како за насислства известуваа тие истите тие Ал Џезеира кога учките до Битпазар правеа нереди, тепаа Македонци, и палеа автобуси автомобили?
Како известуваа за „неправедедното апсење“ на убијците на децата кај Смилковско Езеро?
Лесно забораваш а?


Ај потсети се малку, и не ги мешај партиите во муабет за национална одбрана од вахабистичко насилство:

http://studies.aljazeera.net/en/reports/2013/10/20131088412517496.htm
For instance, the murder of five young men near Skopje resulted in the charge without evidence and arrest by the Ministry of Interior of some Macedonian Muslim citizens on the claim that they belonged to a Jihadist group that fights alongside Al-Qaeda and the Taliban in Afghanistan and Pakistan. Their parents and relatives were taken to the police stations for investigation, and all the evidence to prove the charge of terrorism against them has only included copies of the Quran translated into Macedonian and Albanian.
Знам знам, секогаш се тие, другите. тоа го оправдува сето тоа што ние го правиме. пошто тие што ги убија децата се истите тие што сакале џамија во Крива Паланка. исламисти/вахабисти и муслимани не се исто, а алџезира веројатно е у право кога известува дека погрешни луѓе се фатени, чисто пошто знам како вемеро функционира и пошто знам дека за да се смири народот мора некој да го јаде. и веруј ми не навивам за никого. ако не навивам за нација или религија, зашто би навивал за партија? системот на "ние и тие (другите)" е ист. постојат само луѓе, еднакви насекаде, и нивните права. за нив навивам. религија, па и нација се арбитрарни поими.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Знам знам, секогаш се тие, другите. тоа го оправдува сето тоа што ние го правиме. пошто тие што ги убија децата се истите тие што сакале џамија во Крива Паланка. и веруј ми не навивам за никого. ако не навивам за нација или религија, зашто би навивал за партија? системот на "ние и тие (другите)" е ист. постојат само луѓе, еднакви насекаде, и нивните права. за нив навивам. религија, па и нација се арбитрарни поими.
А што тоа всушност НИЕ правиме образложи ако сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom