Фан клуб: ЖРК Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
http://24rakomet.mk/?p=22291
Одврзи го Жаре ќесето,ќесето,општинскотооооо ооооооооооооооо....:cujte:

П.С.
Ко не кажва Жаре,кога играме со Косоварките,решија кај ќе се игра двомечот?
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Го изназборавме Жаре за џабе. Јас колку шо сум информиран, тој е официјално лице на клубот и ТОЛКУ. Клубот си има претседател Јован Василев - Јондра. Жаре не е во управата. Контрола над финансите има само Јово и управата. Знам дека Жаре праеше напори за пари да влезат во клубот од општина ....И колку шо имам заслушано од други, не го бендисва ситуацијата во клубот заради управата. Бараја двета натпревари со косово да се играт тука, па после то здравје боже, со некој од Англија ќе играт. Јас толку знам :cool:
 
Z

ziko bt

Гостин
Го изназборавме Жаре за џабе. Јас колку шо сум информиран, тој е официјално лице на клубот и ТОЛКУ. Клубот си има претседател Јован Василев - Јондра. Жаре не е во управата. Контрола над финансите има само Јово и управата. Знам дека Жаре праеше напори за пари да влезат во клубот од општина ....И колку шо имам заслушано од други, не го бендисва ситуацијата во клубот заради управата. Бараја двета натпревари со косово да се играт тука, па после то здравје боже, со некој од Англија ќе играт. Јас толку знам :cool:
Жаре ти си?:pos:
Него цело УМС го пикнале во организација на Манаки за да лапат дневници.:свиркам:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Жаре ти си?:pos:
Него цело УМС го пикнале во организација на Манаки за да лапат дневници.:свиркам:
Ваша сколија се ко видоја баге ши праеше исто и овие само го усовршија :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Го изназборавме Жаре за џабе. Јас колку шо сум информиран, тој е официјално лице на клубот и ТОЛКУ. Клубот си има претседател Јован Василев - Јондра. Жаре не е во управата. Контрола над финансите има само Јово и управата. Знам дека Жаре праеше напори за пари да влезат во клубот од општина ....И колку шо имам заслушано од други, не го бендисва ситуацијата во клубот заради управата. Бараја двета натпревари со косово да се играт тука, па после то здравје боже, со некој од Англија ќе играт. Јас толку знам :cool:
Здраво Жаре.
Добредојде на форумот. :D
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Хаха.. не е Жаре :)
Другар ми е близок со него, зато ги знам некој работи....Жаре имаше некој улога во Манаки, го имаше земено и другар ми, ама дневници не зеде....Ако сакате да го поздравам? (y)
А и мн забегавме од темата :angel:
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
ЖРК Металург - ЖРК Пелистер 36:18 (21:4)
слабо прво полувреме, супер второ :)
 
Z

ziko bt

Гостин
Хаха.. не е Жаре :)
Другар ми е близок со него, зато ги знам некој работи....Жаре имаше некој улога во Манаки, го имаше земено и другар ми, ама дневници не зеде....Ако сакате да го поздравам? (y)
А и мн забегавме од темата :angel:
Да го поздравиш и да го бациш.:ROFLMAO:
И не си играјте куро,побарајте дневница за Манаки,шо го кошта Двојче по едно иљадарче да ви залепи.:icon_lol:
Да не бидиме скроз оф топик,кажи кога играт со Косоварките,да те бараме муфте карти да дајш. :D
 
Последно уредено од модератор:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Пријателска е бе од Грција се овие. Челинџ купот се игра во Ноември.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Rezil jas mislev deka se tie drugite ,barem se znaj koga igrame so tie od Kosovo ?!
Aj se bara zare da pisi na fb ili na forumot :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom