Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

maac

evil scientist
Член од
10 март 2010
Мислења
134
Поени од реакции
61
А што очекувавте дека на сите ни потпишале документи хаха

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Луѓе има некој тука добиено пасош преку 'Бугарски Конзулат во Битола'?
Имам поднесено за происход во Битола(од роднини со бугарски пасош имам само прв братучед од мајка ми). Ми кажаа дека треба да однесам дополнителни документи(изводи од сите за да докажам сродство).
Дали можам да ја продолжам процедурата преку Софија со посредник?
 
Член од
16 јануари 2015
Мислења
29
Поени од реакции
30
zdravo na site jasum sum od 2013 god bev na dopolnitelna proverka pred godina dena dostaviv dopolnitelen dokument kopija od bg pasos i licna karta na moja tetka pred nedela dena me vratija vo zadolzitelna procedura sto mislite ke ima nadez ...
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Мала помош ако може доколку знаете, кои се наредни слободни датуми при онлајн зајавка за поднесување на документи во ДАБЧ. На нивниот сајт како први слободни ги дава после 28.09.2015 а јас некаде предходно на форумов прочитав дека слободни термини има тек после Нова Година...
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
36
Поени од реакции
47
Zdravo,go pratam forumov nekoe vreme pa ako moze nekoj da spodeli info kolku trae otprilika cekanjeto za dobivanje drzavjanstvo so tatkovo poteklo,imam podneseno vo dekemvri 2014.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom