Мигрантите низ Македонија

B

blonde guy

Гостин
Како ќе ти биде заради норвешкото потекло веднаш да те поистоветуваат со Брејвик? Видовме дека будали има и кај вас. И сега?
Секако дека нема да ми биде убаво, ама пред Бреивик за колку терористи од Норвешка си слушнала, Бреивик беше еден од 5 милиони, за разлика од тоа кај муслиманите, особено оние од Сирија кои поминуваат низ Македонија. Не викам дека сите се теросисти ама голем број од нив се и тоа е доволно за луѓето да почнат да се плашат од нив и да викаат дека се терористи и прекршувачи на законот. Мојата слика за, барем сиријските муслимани, е таква дека поголем дел се прекршувачи на законот и сакаат да се донесе Шариа закон во секоја земја.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.922
Поени од реакции
84.182
Ох душичиња тие, отишле во странство и сега ќе ни кажуваат одозгора што-како.... ај седете си таму, ебете се со кого сакате, ставајте бурки, прибирајте ги дома мигрантите итн... никој од тука не ви се меша во животот таму, ама ви се молам престанете да изигравате Мајка Тереза, и да ни делите памет што треба ние тука во земјава да правиме со мигрантите.
Пишав и предходно во темава што правеа мигрантиве на граница и во Гевгелија, затоа ве молам одјебете од темава, престанете да серете... ќе ви ги пратиме исисовциве горе и правете со нив што сакате
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Не е. Од едноставна причина што граѓаните на Дамаск, и на Багдад, Фалуџа, Газа, Триполи, Бенгази се племиња и се горди на тоа. Од друга страна, тоа шт оне успеале да мрднат од племенско уредување во 21 век баш и не е факт на кој треба да бидеш горд.
Овие луѓе што сакаат да поминат низ Македонија не просеа. Си купуваа леб и вода, се си плаќаа. Затоа што се горди. Македонците со робовски менталитет, ги начекаа, па им полнеа батерии за 2 евра.
Оф, мори мајко! ВО Македонија драстично се смалуваат правата и ако во иднина жените носат шалвари и немаат право на глас, тоа ќе биде резултат на мерките на македонските глупи политичари, а не на некои луѓе што сакале да поминат низ МК.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
На детето обавезно му даваат пошто таму е родено за родителите подоцна

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Јас сум роден у Холандија со македонски родители без холандски пасош и немам холандско државјанство.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Jus_soli_world.svg


Еве ги, темно плави даваат без разлика на родителите, светло плави само со еден родител, другите не даваат.
 
B

blonde guy

Гостин
Ох душичиња тие, отишле во странство и сега ќе ни кажуваат одозгора што-како.... ај седете си таму, ебете се со кого сакате, ставајте бурки, прибирајте ги дома мигрантите итн... никој од тука не ви се меша во животот таму, ама ви се молам престанете да изигравате Мајка Тереза, и да ни делите памет што треба ние тука во земјава да правиме со мигрантите.
Пишав и предходно во темава што правеа мигрантиве на граница и во Гевгелија, затоа ве молам одјебете од мава, престанете да серете... ќе ви ги пратиме исисовциве горе и правете со нив што сакате
Тоа е проблемот, веќе има исисовци "горе" кој прават страшни проблеми.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.082
Поени од реакции
39.744
Со кого да се борат? Со династијата Асад? Со Исил? Ти да си на нивно место што би одбрал: да се бориш за Асад или да сечеш глави за ИСИЛ ?
Пред Асад да им засмета сечеше некој глави пред камери? Дамаск беше цел, не беше урнатини, Сирија беше една од најбезбедните земји во тој регион, и како можеш Асад да речеш дека не чинел? Сега поубаво ли е кога умираат толку луѓе и толку бегаат од сирија?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Би им препорачал на тие мултикулти девојки, ако сакаат да видат мултикултуризам на дело, нека прошетаат низ имигрантските квартови, ама да бидат облечени малце попровокативно, и да видам што ќе им се случи. Јас претпоставувам отприлика, ОВА

 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
нема некоја телефонска линија каде може да се донираат пари за мигрантиве?
 
B

blonde guy

Гостин
Би им препорачал на тие мултикулти девојки, ако сакаат да видат мултикултуризам на дело, нека прошетаат низ имигрантските квартови, ама да бидат облечени малце попровокативно, и да видам што ќе им се случи. Јас претпоставувам отприлика, ОВА

Токму тоа се случува низ муслиманските гета во Европа, и после викаат не се сите муслимани силувачи и прекршувачи на закони.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Секако дека нема да ми биде убаво, ама пред Бреивик за колку терористи од Норвешка си слушнала, Бреивик беше еден од 5 милиони, за разлика од тоа кај муслиманите, особено оние од Сирија кои поминуваат низ Македонија. Не викам дека сите се теросисти ама голем број од нив се и тоа е доволно за луѓето да почнат да се плашат од нив и да викаат дека се терористи и прекршувачи на законот. Мојата слика за, барем сиријските муслимани, е таква дека поголем дел се прекршувачи на законот и сакаат да се донесе Шариа закон во секоја земја.
Сум чула за фашизмот во Норвешка, нешто што е речиси непознато за повеќето. Како би ти било да те сметам за фашист, само затоа што си роден во Норвешка?

Еве од што бегаат луѓето:
http://www.theguardian.com/world/2014/jan/26/syria-heritage-in-ruins-before-and-after-pictures
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.922
Поени од реакции
84.182
Овие луѓе што сакаат да поминат низ Македонија не просеа. Си купуваа леб и вода, се си плаќаа. Затоа што се горди.
Истотака маваа кон полицијата, несакаа да ја примат хуманитарната помош од црвениот КРСТ, влагаат во приватните имоти на Гевгеличани, оставија невидено ѓубре во градот, и дофрлуваат недолични коментари на локалното женско население.... ама не што кој кур, тие се горд народ, ние пак не чиниме.

П.С Не се ниту 2 недели во земјава одкако се намножија од Грција, а види што почнаа да прават
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Како ќе ти биде заради норвешкото потекло веднаш да те поистоветуваат со Брејвик? Видовме дека будали има и кај вас. И сега?
Јас знам само дека кај нас нема никогаш недостаток од будали.Кај сите има будали али кај овие мигранти што идат нема нормални.Стока без култура освен нивниот култ на смрт.Не разбираат ниеден друг јазик освен брутална репресија.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Пред Асад да им засмета сечеше некој глави пред камери? Дамаск беше цел, не беше урнатини, Сирија беше една од најбезбедните земји во тој регион, и како можеш Асад да речеш дека не чинел? Сега поубаво ли е кога умираат толку луѓе и толку бегаат од сирија?
Не им сметаше Асад, ама ако ти имаш две деца и жена, би се борел ли за некој против кого е половинс свет?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.916
Поени од реакции
8.408
Со кого да се борат? Со династијата Асад? Со Исил? Ти да си на нивно место што би одбрал: да се бориш за Асад или да сечеш глави за ИСИЛ ?
Па решението го најдоа така што претежно военоспособни мажи избегаа или дезертираа по патот накај Европа, оставајќи си ги своите жени, ќерки, сестри, мајки на браникот на нивните огништа. Сигурно си мислат дека кога ќе им дојдат борците на ИСИС, ќе им донесат цвеќе и чоколадо.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.593
Сум чула за фашизмот во Норвешка, нешто што е речиси непознато за повеќето. Како би ти било да те сметам за фашист, само затоа што си роден во Норвешка?

Еве од што бегаат луѓето:
http://www.theguardian.com/world/2014/jan/26/syria-heritage-in-ruins-before-and-after-pictures
Пушти го човекот, изгубен е. Wannabe Норвежанец, пробува да се инфилтрира, ама не му успева затоа што не го сакаат.
Татко му бил Норвежанец, my ass!

Пред речиси 7 години се иселив во Норвешка. Беше многу тешко, но со повеќе труд се успева. Најтешко ми беше да најдам работа. Од сите скандинавски земји најтешко е да се успее во Норвешка, затоа што луѓето таму не сакаат странци, имаат и некаков страв од тоа воопшто да проговорат со странец.

Би им препорачал на тие мултикулти девојки, ако сакаат да видат мултикултуризам на дело, нека прошетаат низ имигрантските квартови, ама да бидат облечени малце попровокативно, и да видам што ќе им се случи. Јас претпоставувам отприлика, ОВА

Провокативно облечен секаде треба да ти биде страв. Патем, Македонците се понекултурни на ова поле, отколку емигрантите кои живеат подолг период на западот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom