Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
525
Поени од реакции
279
Колку активисти јадеа ќотек, колку беа и дома напаѓани, а МВР само примаше пријавите и ништо не превземаше за наоѓање на напаѓачите. Затоа ЛГБТ личностите не пријавуваат повеќе напади зошто и немаат доверба во овие институции на државата и другите. Исто и јас немам доверба. Јасно?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Колку активисти јадеа ќотек, колку беа и дома напаѓани, а МВР само примаше пријавите и ништо не превземаше за наоѓање на напаѓачите. Затоа ЛГБТ личностите не пријавуваат повеќе напади зошто и немаат доверба во овие институции на државата и другите. Исто и јас немам доверба. Јасно?
Немаше никакви напади, во пријава на полиција напад е напад, не се вели “Јас сум педер зато ме тепаа“, пријавуваш дека те нападнале или удриле тиуе и тие лица. Полицијата ги бара извршителите а не суди кој бил во право. Секоја особа со повреди и со лекарско уверение за повреди оди полиција и пријавува настан, не опишува каква му е сексуална орјентација, не опишува дали клецка мажи или жени, вели повреден сум и нападнат од лица таму и таму.
А бе секој пост ти содржи некоја невистина!
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Е тоа се мужишта...Ем јадат ќутек, ем газот колбаси им јаде и гајле немаат!
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
Немаше никакви напади, во пријава на полиција напад е напад, не се вели “Јас сум педер зато ме тепаа“, пријавуваш дека те нападнале или удриле тиуе и тие лица. Полицијата ги бара извршителите а не суди кој бил во право. Секоја особа со повреди и со лекарско уверение за повреди оди полиција и пријавува настан, не опишува каква му е сексуална орјентација, не опишува дали клецка мажи или жени, вели повреден сум и нападнат од лица таму и таму.
А бе секој пост ти содржи некоја невистина!
Јас имам видено како трансексуалец пријави напад и полицијата само го исмеваше човекот и не превзема ништо.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.727
Поени од реакции
7.065
Невозможно е некој да отиде во станица и да не му биде земена пријавата за напад
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
Мислиш, имаш видено на јутубе?
Не, имам видено.[DOUBLEPOST=1439987034][/DOUBLEPOST]
Невозможно е некој да отиде во станица и да не му биде земена пријавата за напад
Нема невозможно. Мислиш дечково измислува?

Колку активисти јадеа ќотек, колку беа и дома напаѓани, а МВР само примаше пријавите и ништо не превземаше за наоѓање на напаѓачите. Затоа ЛГБТ личностите не пријавуваат повеќе напади зошто и немаат доверба во овие институции на државата и другите. Исто и јас немам доверба. Јасно?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас имам видено како трансексуалец пријави напад и полицијата само го исмеваше човекот и не превзема ништо.
Да да да, секогаш е така, никој не ги чепка овие шо секој ден се шетаат наоколу облечени ко жени или со транспаренти и маици за педери или кој пола Македонија ги знае дека се педери, туку напротив и емисии на ТВ ќе му дадат и државна работа, и концерти да одржат и слободно да се движат и живеат, али постои една армија на непознати анонимни педери и лезбејки кои секој ден се малтретирани каменовани живи палени одбивана да им се даде лекарска и правна помош, понижувани....
Немаат лик ни име не се знае ни нивна адреса али ете прогонувани се....
Знам дека ти е жал и грев за нив али не мора да се срозаваш на тоа ниво подршка као “ззнам јас еднаш видов.... Има ми кажваше порано една шо работеше в пошта нејзинио син се дружеше со дечко кој имаше комшија таков па го пцујеаја многу и децата фрлаа по него со ѓубриња....“
Имаш интелигенција, имаш податоци, помогни им да се организираат да настапат заеднички да излезат јавно. Доста кутар Коче сам носи транспарен пред собрание, доста само 4 живи и еден мртов геј се целото бројно стање, и само муабети и стравови и паники и депресии и паранои. Мислат некој од страна ќе им помогне и носи закони? дур е сам Коче нема али ако уз Коче застанат сите 150.000 Македонски гејој секоја партија ќе седне да преговара со нив. А тие се кријат, се женат да не бидат сумњиви, заминуваат за Холандија каде после се убиваат.... и така се осипува македонското гејство неискористено..... Доста ги сожалуваме ко да се хендикепирани или лица со посебни потреби, ако се осеќаат болни нека кажат тогаш наша должност е да им се помага и организираат хуманитарни акции, али ако велат дека се нормални прави здрави, ене им закони ене им можности сами да се изборат за своите права
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
Во Македонија, така?

И дали презема нешто во врска со тоа што бил омаловажуван од страна на овластени лица и не му бил пријавен нападот?
Во Македонија. И јас го советував човекот да го направи истото, не знам што се случи понатаму...

Дали ти беше со дечкото во станица да пријавите?
Не беше пријавено во станица, туку беше викната полиција да дојде директно на местото на настанот.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.727
Поени од реакции
7.065
Тогаш тој настан е нотиран, како и да ти изгледал.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
Да да да, секогаш е така, никој не ги чепка овие шо секој ден се шетаат наоколу облечени ко жени или со транспаренти и маици за педери или кој пола Македонија ги знае дека се педери, туку напротив и емисии на ТВ ќе му дадат и државна работа, и концерти да одржат и слободно да се движат и живеат, али постои една армија на непознати анонимни педери и лезбејки кои секој ден се малтретирани каменовани живи палени одбивана да им се даде лекарска и правна помош, понижувани....
Немаат лик ни име не се знае ни нивна адреса али ете прогонувани се....
Знам дека ти е жал и грев за нив али не мора да се срозаваш на тоа ниво подршка као “ззнам јас еднаш видов.... Има ми кажваше порано една шо работеше в пошта нејзинио син се дружеше со дечко кој имаше комшија таков па го пцујеаја многу и децата фрлаа по него со ѓубриња....“
Имаш интелигенција, имаш податоци, помогни им да се организираат да настапат заеднички да излезат јавно. Доста кутар Коче сам носи транспарен пред собрание, доста само 4 живи и еден мртов геј се целото бројно стање, и само муабети и стравови и паники и депресии и паранои. Мислат некој од страна ќе им помогне и носи закони? дур е сам Коче нема али ако уз Коче застанат сите 150.000 Македонски гејој секоја партија ќе седне да преговара со нив. А тие се кријат, се женат да не бидат сумњиви, заминуваат за Холандија каде после се убиваат.... и така се осипува македонското гејство неискористено..... Доста ги сожалуваме ко да се хендикепирани или лица со посебни потреби, ако се осеќаат болни нека кажат тогаш наша должност е да им се помага и организираат хуманитарни акции, али ако велат дека се нормални прави здрави, ене им закони ене им можности сами да се изборат за своите права
Искрено, мене ми е побитно дали се прифатени од повеќето луѓе, отколку тоа дали се заштитени со закон. Ако ти не јадеш ќотек кога ќе го бакнеш партнерот на улица, не ти треба закон да те штити! И онака само поединци се заштитени од законот, останатите само можеме да мислиме дека сме. ;)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.727
Поени од реакции
7.065
Не можеш некого да натераш да засака нешто. Можеш само со Закон да регулираш. Кај нас, тоа што го посакуваат сеуште не е озаконето. Ако еден ден се случи, Законот ќе мора да се почитува. Меѓутоа, никогаш нема да се помирам моето дете да е геј. Тоа е мое право на размислување.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Искрено, мене ми е побитно дали се прифатени од повеќето луѓе, отколку тоа дали се заштитени со закон. Ако ти не јадеш ќотек кога ќе го бакнеш партнерот на улица, не ти треба за кон да те шитити! И онака само поединци се заштитени од законот, останатите само можеме да мислиме дека сме. ;)
На улица ќе јадеш и ќотек ако носиш дрес од фудбалски клуб од друг град, на улица ќе јадеш негде ќотек ако гласаш за друга партија, на улица ќе јадеш ќотек и ако шеташ гушнат со туѓа жена, на улица ќе јадеш ќотек ако со кола паркираш неубо....
Појќе ќотеци и убиства се случуваат меѓу хетеросексуалците од колку меѓу гејојте. До сега колку луѓе се натепани ранети и убиени ради врска со жени, не би се осмелил никој женско да погледне, а гејојте од еден шамар кој можеби би го добиле негде на улица во замислена ситуација се испопикаја по визби и плакари и од страв не излегват. Лесно е да си геј, скриј се дома и плукај по народ држава и општество, ој да те видам клецкај му жената на другар ти додека е на пат со камионот да те видам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom