Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Едино нешто што ме правело депра кога бев тинејџер беше да читам бљуватори ко Лет3 или да ги слушам во живо како кењаат за оваа тема.

Статистиките може да имаат процент вистина во нив. Али курац, ти си проблемот бе Лет3, не самата хомосексуалност :D


Otherwise I'm a pretty legit happy person. Не знам од каде депрата и самоубиствата како нус-појава заедно со хомосексуалноста (па уште кај сите). Каузален промашај ја би рекол.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Да, личен избор како и изборот да бидеш глуп и некултурен судија зашто другиот сакал нешто шо ти не си сакал.

Продолжете да филозофирате за тоа што другите ги пали.

Глеајте си секој за себе и место оваа тема, начнете некоја друга вистински сериозна тема.

Педери имало и ќе има. Тачка.
Our results are consistent with previous investigations in showing that risks of some psychiatric disorders and of suicidal symptoms are elevated among homosexually active people compared with exclusively heterosexually active people.

Stephen E. Gilman, ScD, Susan D. Cochran, PhD, MS, Vickie M. Mays, PhD, Michael Hughes, PhD, David Ostrow, MD, PhD, and Ronald C. Kessler, PhD
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Геј/би луѓето или сите луѓе кои се чувствуваат поразлично од хетеро (па уствари нема чисто хетеро, али ај да не чепкам таму ;) ) сигурно патат повеќе од депресии, меланхолии, анаксиозност и се друго останато штом знаат дека се орпкужени со идиоти и дека немаат право на слободно изразување. Сеа ти е појасно зашто и како
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Едино нешто што ме правело депра кога бев тинејџер беше да читам бљуватори ко Лет3 или да ги слушам во живо како кењаат за оваа тема.

Статистиките може да имаат процент вистина во нив. Али курац, ти си проблемот бе Лет3, не самата хомосексуалност :D
Јас сум здрав и нормален и не треба ко тебе дома да ми кријат жилети, јажиња, заклучуваат балкунски врати
Within the context of these limitations, our findings underscore the growing concern that homosexually active individuals are at increased risk for psychiatric morbidity i[DOUBLEPOST=1439162576][/DOUBLEPOST]
Геј/би луѓето или сите луѓе кои се чувствуваат поразлично од хетеро (па уствари нема чисто хетеро, али ај да не чепкам таму ;) ) сигурно патат повеќе од депресии, меланхолии, анаксиозност и се друго останато штом знаат дека се орпкужени со идиоти и дека немаат право на слободно изразување. Сеа ти е појасно зашто и како
Во Холандија хомосексуалноста е легална од 1800 година
2 века веќе е легална гејојте ги имаат сите права, закони, заштити, гејови им се избирани и во парламент и гувернери ина покраини и градоначалници...
И во Холандија хомосексуална популација неколку пати повеќе страда од депресии психози напади на паника психички болести а се самоубиваат и се обидуваат да се самоубијат и до 5 пати почесто од нормалната популација.
Слично е и во други земји со голема толерантност и прифаќање на гејојте, Канада, Нов Зеланд, Аустралија
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Аааа значи ти си здравиот и си дошол во темава за нездрави луѓе па изиграваш доктор Офболи??

Така ти го разбирам коментарот. Ти здрав, педерите болни, а чеј да те прашам, да не си од некоја црква или секта па да не просветлуваш тука за вистината??

Многу си ми сомнителен чим спиеш на форумов и изиграваш дежурен критичар. Заклучувам дека НЕМАШ свое ЈАС и НЕМАШ почит кон изборот на другите. Твој проблем.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Аааа значи ти си здравиот и си дошол во темава за нездрави луѓе па изиграваш доктор Офболи??

Така ти го разбирам коментарот. Ти здрав, педерите болни, а чеј да те прашам, да не си од некоја црква или секта па да не просветлуваш тука за вистината??

Многу си ми сомнителен чим спиеш на форумов и изиграваш дежурен критичар. Заклучувам дека НЕМАШ свое ЈАС и НЕМАШ почит кон изборот на другите. Твој проблем.
кој бе избира да биде хомо???
Не е то политичка партија да бираш во која ќе членуваш, али еве да видиме троа наука:

g1l.jpg g2l.jpg g3l.jpg
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Камо да живеев во Холандија! Дури сеа ми текна да бегам од Македонија.... Уф, 5 години се расправав со идиоти. За на крај да разберам дека идиот се раѓа, не се создава. Исто како шо геј се раѓа нели? Па шо ќе се расправам со идиоти повеќе. Холандија е светлосни години пред Македонија. Цел запад светлосни години пред простотилакот овдешен. Али битно е да се задржат традиционалните вредности.. Пффф тешко вас.[DOUBLEPOST=1439162916][/DOUBLEPOST]Таа истата наука до 1972 хомосексуалноста ја сметала за ментална болест па после си ја сменила дефиницијата. Таа наука колку е поразвиена ттолку има поболни луѓе. Недајбоже и со религија да се вплетка... Вие сте луѓе кои живеете според дефиниција. Ако ви ја сменат и ви речат да мислите поинаку (про хомо) тогаш ќе се смените. Али тоа е заради недостаток на свое лично ЈАС
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Камо да живеев во Холандија! Дури сеа ми текна да бегам од Македонија.... Уф, 5 години се расправав со идиоти. За на крај да разберам дека идиот се раѓа, не се создава. Исто како шо геј се раѓа нели? Па шо ќе се расправам со идиоти повеќе. Холандија е светлосни години пред Македонија. Цел запад светлосни години пред простотилакот овдешен. Али битно е да се задржат традиционалните вредности.. Пффф тешко вас.
А бе интересно е што педераната нема никакво чувство за татковината за својот народ или традиција. Од ИСИС да им ветат закони за брак и посвојувње, ќе сечат главиза нив пред камери.Пред некое време се појави вест како Сали Бериша (политичар од Албанија) разговарал со преставници на Албанско геј здружение и изјавил дека треба да се донесат закони за нив.
Ко се попалија нешиве педери, ко почнаа еуфорични изјави, славопојки, пароли како Албанија била земја за углед, албанците најдобар народ, Албанските политичар треба да ни се узор.... Чекај бе велам, програмата на албанската академија на науки е создавање на голема албанија со територии земении и и од македонија и таа програма е подржана од властите во тирана, имајте малце барем чуство за чест, патриотизам, нашите претци умирале во маки, биле бесени стрелани се бореле и гладни и боси.... да ја сочуваат земјата народот културата традицијата.. не е ваљда пенис во чмар поважен од тие работи, ваљда не е голтка сперма над својот народ и неговата традиција??

Или ви е?
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Не вреди да реплицирам повеќе ;) На другите ќе оставам
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Таа истата наука до 1972 хомосексуалноста ја сметала за ментална болест па после си ја сменила дефиницијата. Таа наука колку е поразвиена ттолку има поболни луѓе. Недајбоже и со религија да се вплетка... Вие сте луѓе кои живеете според дефиниција. Ако ви ја сменат и ви речат да мислите поинаку (про хомо) тогаш ќе се смените. Али тоа е заради недостаток на свое лично ЈАС
Не е науката туку здружение на психијатри на Америка. Наука е друго, наука е нешто математички со бројки и истражувања докажано
Хомосексуалноста различно се третира во различни земји во Холандија е скроз легална со сите права, во кина немаат никакви права а во саудиска арабија ќе те обесат ако му го испушиш на другар ти

Ај сега кажи врз основ на кој научен и медицински доказ или наод, хомосексуалноста е тргната од листа на болести во Америчкото здружение на психијатри. Кој е тоа лист хартија кој за гејојте е светиња?
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
540
Поени од реакции
280
До пред 100 години не беше уште измислена хомосексуалноста така да луѓето единствено стравуваа дека ако им се роди ќерка дека може да се прокурва и да му донесе срам и несреќа на семејството, денес пошто постои и педерство, стравот е и синот дека ќе се пропедречи со што ќе му донесе уште поголем резил на родителите
HOMOSEKSUALNOSTA JA IZMISLI AMERIKA I UK PRED 100 GODINI ZA DA GI ISTREBAT MAKEDONCITE I SVETIOT ROD NA ALEXANDAR OD KOJ POTEKNUVA BELATA RASA SO KOJA GOSPOD BOG JA NASELI PLANETATA I MU RECE DA SE SIRI KON INDIJA KADE BIL KRAJO NA SVETOT.

Не навистина, каде човек како тебе на таа возраст да тропа такви глупости? Нели ти е срам? И колку за инфо барај народно творештво присутна е и хомосексуалноста и знаеш зошто е прикривана ради црквата иако на велико била присутна меѓу свештенството и тоа од секогаш. Само прост народ тогаш и заостанати сфаќања ама ај денес 21 век.? Глупости и претеризам чист. Се водел народ според Книга со глупи приказни и рекла, казала кој што стигнал допунил и напишал.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.732
Поени од реакции
7.136
Каде заклучив дека си хомофоб? Само искоментирав на апсурдниот заклучок кој го донесуваш дека истополови родители можеле да му забрануваат девојка на синот.
Не сме ти или јас тие што ќе донесат заклучок дали некој пар е способен за одгледување дете, туку социјалните служби врз основа на научни истражувања кои покажуваат дека нема разлика помеѓу деца растени во истополови семејства.
И од каде изведе заклучок дека децата ќе биле сексуално збунети. Ако мислиш дека мене или тебе може некој да не натера да уживаме во кур, тоа е друга работа. Јас мислам дека мене никој не може така да ме „збуни“.
Сигурно е дека и двајцата нема да се збуниме што сакаме. Но, секако можеме да влијаеме на нашите деца.
Детето има право на мајка и татко, што во случајот му е ускратено. Впрочем, во некои земји ги исфрлија тие зборови од употреба.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
540
Поени од реакции
280
Сигурно е дека и двајцата нема да се збуниме што сакаме. Но, секако можеме да влијаеме на нашите деца.
Детето има право на мајка и татко, што во случајот му е ускратено. Впрочем, во некои земји ги исфрлија тие зборови од употреба.
А што како демек ако е без мајка или татко ќе биде бездушно копиле? Сѐ е до воспитувањето од родителот и околината какво ќе се изгради детето. На пример може некои говеда од мало да му се смеат што нема татко или расте без татко пр. починал и со тоа да му набијат комплекси.

Ме потсеќате со размислувањава како оние луѓе на кои им треба религијата заради етика и морал. Како за тоа да ти треба религија за да бидеш добар и чесен. Колку луѓе знам што се колнат во Господ, црква и џамија па се ѓубриња без етика и морал, а само го ку.одрват за тоа.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.732
Поени од реакции
7.136
А што како демек ако е без мајка или татко ќе биде бездушно копиле? Сѐ е до воспитувањето од родителот и околината какво ќе се изгради детето. На пример може некои говеда од мало да му се смеат што нема татко или расте без татко пр. починал и со тоа да му набијат комплекси.

Ме потсеќате со размислувањава како оние луѓе на кои им треба религијата заради етика и морал. Како за тоа да ти треба религија за да бидеш добар и чесен. Колку луѓе знам што се колнат во Господ, црква и џамија па се ѓубриња без етика и морал, а само го ку.одрват за тоа.
Токму така, децата се лесно ранливи. Можно е да им се смеат ако се со еден родител, ако се во заедница со педери, за многу нешта.
Јас религија не спомнав. Не мора да сум религиозен за да не прифаќам посвојување на деца во истополови бракови.
А ти, религиозен си?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom