Македонско фудбалско првенство 2015/16

Кој ќе биде шампион во првата лига?


  • Вкупно гласачи
    165
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Бар ќе се гледа прволигашки фудбал у Кочани. Ф јеа!

Иначе кое е официјално лого на ПМФЛ?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
Абе Ефремов не е во Работнички?
Во Работнички е, ама резерва е, во ЛЕ освен на првиот натпревар на сите останати на клупа седеше. А Шишковски ни на клупа не го зимаа (ама он не планира да останува, се врати само оти одби да јапродолжи позајмицата со Генк оти таму ни на клупа не седеше, па реши да бара нов клуб каде ќе добие минутажа).

Мене лично не би ме изненадило да го продадат Божиновски оти има голема веројатност по последниов натпревар во Турција сега разни странски клубови да појават интерес за него, а Работнички и онака има 3 добри голмана така да сигурно ќе гледаат или него или Шишко да го продадат.
 
Z

ziko bt

Гостин
И јас си велам ќе го шитнат со една јака утакмица Божиновски,заебани се овие Работнички.:icon_mrgr:
Само ко глеав ова втората утакмица со Трабзон се изненадив дека не брани Ефремов,пред да се врати Пачовски во нашето првенство за мене беше најквалитетен голман во наша лига.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.540
Поени од реакции
1.529
на Шишковски му истече позајмицата во Гент по што клубот реше да не го задржи. се врати во Работнички кој експресно го пријави во УЕФА и е дел од тимот ама како трет голман.

Ефремов исто така е во клубот и моментално фигурира како втор голман. ете летово Божиновски му го фати местото, двајцата се добри голмани па нијанса решава кој ќе е прв. во овој момент Ангеловски го преферира Божиновски.

Брегалница ќе игра во Кочани
ќе игра, ама понатаму. сега во понеделник Работнички го пречекува во Штип.

Навидум екипата не е ништо посебно. Просечен голман поради кого можам да кажам дека ја загубија титулата во Македонската лига, одбрана која не е ништо посебно, но доста силен среден ред и искусен напаѓач како Баже Илијоски. Божиновски направи чудо во Турција, за мене тоа е најголемото изненадуање, меѓутоа ако не се лажам Шишковски ќе се врати во Работнички и одлично ќе ја пополнат голманската позиција. Одбраната составена од Силјановски и Цикарски на бековите, и Милан Илиевски со Кирче Ристевски како централни за мене не е ништо повеќе од чист просек и уште не можам да поверувам како ваков одбранбен ред ги запре нападите на Трабзонспор :D Илиевски е во години, принудно игра како централен бек. За Цикарски се знае мојот став на форумов, најсреќен бев кога го напушти Вардар :D Единствено Силјановски вреди, голем работник на теренот. Трајчевски прераснува во лидер на овој тим, а тука се и Петровиќ, Вујчиќ, Алтипармаковски и Илијоски. Чума Анене може многу повеќе, корпулентен е, брз, само реализацијата му е доста слаба. Младиот Сахити истотака ќе биде одличен играч во иднина, од каде го ископаа само не ми е јасно. Се засилија со просечни играчи како Мики Јовановски, Иван Митров, Кирче Ристовски, а донесоа и еден Колумбиец, Себастијан Кардона.
не игра принудно, секогаш централен бек му била втора позиција. сега е во години и не е брз за да игра латерално па исто ккао Малдини на времето, си се префрли за стално во средина.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.500
Поени од реакции
10.005
Што е ова бе уште никој не гласал за Шкендија? :eek: Балистиве малер ќе разбиваат :icon_lol:

А @Mr.X се моли да намали со дрогата, с. Царев Двор не освојува титула :Кезец:

Напред Вардар, Вардар шампион! :cujte:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Осеќам Брегалница ќе има значаен дел при креирањево на врвот. Металург отпаѓа 90% ако остане со овој тим, се надевам со нив и Ренова, редно е.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Брегалница ниеден играч не земаа освен Захов,вторио голман им е 16 годишен.Ако играт како втората полусезона како лани ќе завршат 5-6 мест максимум.Не извадиа лиценца за лига европа.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.209
Поени од реакции
3.211
Carevite ke si otpadnat i Shkupi ..Neznam kakva e sostojbata so Metalurg no ako znacitelno se oslabeni moze da im se pridruzi na Shkupi ,zosto oni se sigurni patnici vo 2 liga..Renova ne ispagja ni pa Turnovo..
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Што е ова бе уште никој не гласал за Шкендија? :eek: Балистиве малер ќе разбиваат :icon_lol:

А @Mr.X се моли да намали со дрогата, с. Царев Двор не освојува титула :Кезец:

Напред Вардар, Вардар шампион! :cujte:
Малер им правам бе ќути. :D
 
B

Beck's

Гостин
Што е ова бе уште никој не гласал за Шкендија? :eek: Балистиве малер ќе разбиваат :icon_lol:

А @Mr.X се моли да намали со дрогата, с. Царев Двор не освојува титула :Кезец:

Напред Вардар, Вардар шампион! :cujte:
Па коа отварате скришум тема ви еам педерите :cujte:

Иначе одличен вовед, со среќа нека ни е на сите...


































нас во Шкендија :icon_mrgr:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.209
Поени од реакции
3.211
Ќе има пренос од некој натпревар?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
А што е работава што толку души гласаат за Младост, сфаќам на зезанција гласале за нив ама не сфаќам што сите на истата зезанција се фативте лол
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom