Каде за работа во странство?

Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Onaka razmisluvam kade e najdobro vo momentot za rabota se mislam Germanija hmm blisko do nas potreba od poznavanje na germanskiot rabota mislam deka ce najdes pa se mislam i Velika britanija engleski sto sekoj go znae kolku tolku stabilna ekonomija rabota mislam ne bi bilo problem mana e samo sto e malku daleku kakvi se vasi iskustva bas bi sakal da procitam
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
bi preporacal anglija tamu rabotam veke 4 godini i super e samo eden sovet sam nikade ne se ode mogu pouspesno e da otides so devojka t.s posle zena i specali edno 10 godini i vratise vo mak i caruvaj do 100 godini od licno iskustvo posto imam rodnini nastrana sto taka napravile i sega se kur4at kako so sakat vo mak normalno so mnogu trud i napor specali pari nemoze sekoj nastrana da raboti apsolutno posto ima mnogu sto saakat ama ne im stiska sakat zabavi alhohol droga i se ostalo vo stilot na zabavata a toa go nema nastrana samo rabota doma rabota i pak doma
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
bi preporacal anglija tamu rabotam veke 4 godini i super e samo eden sovet sam nikade ne se ode mogu pouspesno e da otides so devojka t.s posle zena i specali edno 10 godini i vratise vo mak i caruvaj do 100 godini od licno iskustvo posto imam rodnini nastrana sto taka napravile i sega se kur4at kako so sakat vo mak normalno so mnogu trud i napor specali pari nemoze sekoj nastrana da raboti apsolutno posto ima mnogu sto saakat ama ne im stiska sakat zabavi alhohol droga i se ostalo vo stilot na zabavata a toa go nema nastrana samo rabota doma rabota i pak doma
Мислиш тоа го нема на страна?Не сум сигурен. Мислам дека човек треба да си бара и ќе си најде плус да се прилагоди на нивните стандарди за забава и да биде слободоумен, да не се замара премногу, пошо на страна иаме избор поголем во секој поглед
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Мислиш тоа го нема на страна?Не сум сигурен. Мислам дека човек треба да си бара и ќе си најде плус да се прилагоди на нивните стандарди за забава и да биде слободоумен, да не се замара премногу, пошо на страна иаме избор поголем во секој поглед
normalno vo pravo si ali sepak sne vo tugina da specalime a ne da ziivemee zivot po diskoteki kafici posto sekoj denar go pecalis za vo makedonija da go trosis neli :) ali sekoj si ima svoe mislenjee
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Tuka veke zboris individualno...Vo Makedonija vo kafici sporedbeno so standardov e mnogu poskapo. Vo Makedonija rabotev 60den od saat a pivo mi e 90, vo Norveska 15 evra saat pivo 10 evra, sepak poeftino :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
edna pouka stara ako ne ti se rabote poarno sedi si doma :)) ako si rabotac i vo kamenot ke najdis mleko
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
edna pouka stara ako ne ti se rabote poarno sedi si doma :)) ako si rabotac i vo kamenot ke najdis mleko
Vo pravo si :) se vadat pari na strana, ama na tie so im se raboti, kaj nas narodot 80% se mrzlivi i vo toa se uveriv sto pati. I da gi zemes na strana a veke da se imas snajdeno, ke te izbrukaat ako sakas da im pomognes. Znam takvi primeri...
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
bi preporacal anglija tamu rabotam veke 4 godini i super e samo eden sovet sam nikade ne se ode mogu pouspesno e da otides so devojka t.s posle zena i specali edno 10 godini i vratise vo mak i caruvaj do 100 godini od licno iskustvo posto imam rodnini nastrana sto taka napravile i sega se kur4at kako so sakat vo mak normalno so mnogu trud i napor specali pari nemoze sekoj nastrana da raboti apsolutno posto ima mnogu sto saakat ama ne im stiska sakat zabavi alhohol droga i se ostalo vo stilot na zabavata a toa go nema nastrana samo rabota doma rabota i pak doma

Ti kako se snajde za rabota ,smestuvanje ..napisi mi go tvoeto iskustvo kolku ti
odi za stan hrana itd ....
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
brat imam tamu tetka koja veke 20 godini zivee vo london ima agencija za vrabotuvanje ima preku 50 zeni so bg pasos normalno i cistat pokukite vo london i za toa se plateni .. a jas rabotam vo kancelariiitee ama so viza posto seuste cekam bg basos ako veke nebiva ke apliciram za anglisko drzavanjstvo koe se ceka 6 do 7 godini bez da ispadnes od anglija .... inace platata mi e 2300 evra stan ne plakam posto kaj tetkami sedam ali stanot imam slusnato vo london se dvizi okolku 250 300 funri od soba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom