Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
@tomemk Ајде нека се јави членот на форумот кој тврдеше дека во агенцијата издаваат уверение со документи од прв братучед. :) Олеснета постапка, како не. На 100 кандидати, 1 ќе одобрат и вие веднаш си земате здраво за готово.
gi ima mnogu megu niv i jas
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Сеа некој писува законот е изгласан некој писува дека ке има повторно гласанје
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Jas ke prasam sto znaci ovaa deka ke dobijam li drzavjanstvo Molbata vi e razgledana ot sveta po grazdanstvo s polozitelno stanovishe.Prestoi izdaneto na ukaz na Viceprezidenta na RB.ke moze li nekoja da pise
Tvojata e zavrsena drugar ostanuva potpis od pretsedatelot I slikajne za Pasos licna karta I to e to :) moze li da ni kazes kakvi dopolnitelni dokumenti odnese?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Во грешка си. Јас поднесов документи од братучед, но не ми ги признаа како валиден доказ, ова експлицитно ми го кажаа по телефон "Не ви се прифатени документите од братучед, но не можеме да ве одбиеме за издавање на документ што еднаш веќе сме ви го издале. Не знам колку ќе ви заврши работа во Правосудие, но само тоа можеме да ви издадеме во овој момент." Тоа е причината што ми издадоа дупликат од стариот произход, а не тоа што не сум побарал нов произход. Плус не можеш да бараш нов ако еднаш веќе ти бил издаден.
mene mi bese izdaden proizhod 2011 koga bese samo na 'zimi majka'
sea vo juli 2015 pak mi izdadoa proizhod vrz osnova na star dokument.
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
Да ли нови закон значи да ће се убрзати процедура и у министарству правосуђа за нас са старим документима за добијање указа ?
 
Член од
3 јуни 2015
Мислења
13
Поени од реакции
10
Jas dadov dokumenti od babami potpcno testament od 1942godina so bugarski takseni markici zaveren vo bugarija od toa vreme cekav godina i polovina pa potoa dadov krvno srodstvo od prv bratuced
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Jas dadov dokumenti od babami potpcno testament od 1942godina so bugarski takseni markici zaveren vo bugarija od toa vreme cekav godina i polovina pa potoa dadov krvno srodstvo od prv bratuced
Koe brojce si?[DOUBLEPOST=1437769773][/DOUBLEPOST]Ima nekoja dusa koj e broj nad +1800 I mu se ima izlezeno brojceto? Dobro mene nz kolku pati me preskonaja kizne so e rabotava..
Inache aj super za zakonot
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Да ли нови закон значи да ће се убрзати процедура и у министарству правосуђа за нас са старим документима за добијање указа ?
Надевам се токму тоа да стане за сите, со срека! :)
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Zdravo na site, jas sum vo plan da vadam bg pasos, me interesira dali site sto aplicirale na osnova edniot roditel ako ima bg pasos site i go zemale?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Ete na moja drugarka od dopolnitelna proverka ja vratija vo zadolzitelna od 2012 godina so dopolnitelni dokumenti od cickoi koj ima bg Pasos nekolku godini veke I oste pred nekoe vreme I rekol posrednikot I GI prifatile dokumentite vo ministerstvoto od cickoi taka da za vo DABC neznam no za vo ministerstvoto 100% pustat so bratucedi, cickovci I t.n ..... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom