UEFA Евро 2016 (квалификации)

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ne e glupo, samo sto ova ne e vasa greska tuku greska na UEFA sto dozvoli vo ista grupa da se Albania i Srbija, mozat toa da go smenat za vreme na zdrebot i da nema sansa da se padnat, mislam deka imaat napraveno za nekolku zemji vaka ...
Ne e glupo zasto na Balkanov malce treba, ne e ova bilo kakvo zname, krv ima padnato na balkanov za taa bitka za teritorii, kako ke reagiraat hrvatite vo vakva ista situacija, ili zamisli, muslimanite vo Bosna ? Eve, pretpostavi ... nema da se znae koj jade koj pie, eve vidi na Vucic sto mu napravija, a sea zamisli zname nekoe od Karadzic ili Ratko Mladic i nekoj srbin, primer Kolarov go zeme, se tepa za nego se gura ...
Ama dzabe koga vie subjektivno gledate i gledistata vi se limitirani.

Za Srboman aludiram za ovaa situacija, ne za site, tuku striktno za ova, zasto spored vaseto razmisluvanje 100% od makedoncite se srbomani bidejki ja nemam sretnato nekoj sto zastanal na vasa strana vo slucajov, moze ke teravme seir da ne bese bas toa zname na Golema Albanija, nego nesto drugo sto tolku i nas Ne ne tangira, ama vaka ? Srbomani ? U nikoj slucaj, i da, teska navreda e a i ebenje u zdrav mozok koe nema da bide tolerirano.
Се во ред тоа, ама тоа е политика и историја. На фудбалски натпревар играчите треба да бидат безбедни и сигурни на теренот.

Е тоа што е грешка на УЕФА ете и тие си го добија своето со поништување на нивната одлука од КАС, па се надевам во иднина ќе ги делат Албанија и Србија во ждрепката.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Што бараа да го земаат знамето ? нели нема значење и не е поврзано со репрезентацијата? контрадикторен си. Башка го тупиш Албанска федерација не може да ги контролира на српска територија фановите така? Знамето е донесе од албанија. Направено е на територија на албанија. Што не ги контролира таму? Башка играчите не беа тепани ради знамето што леташе. Беа тепани пошо се грабаа за знамето да го земат што воопшто нели според тебе не поврзано со нив.
Знамето е подготвено во Италија ;)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Абе Тони Тони, колку си глуп, тоа е ненормална работа. Ама не си ти крив, генетика е тоа бајо мој.
Ти најде да зборуваш за глупост,а твојот лик и генетика е дефиниција за тоа.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Абе прости Србиве, требаше отстрел да им направат, како у Сребреница што правеле на муслиманите, па да не им биде криво, вака ги поебаа поштено колку и да се трудеа да испадант фер пак ги наместија.
Прво судот не увидел поради што и кој го направи прекинот, а тоа е јасно на сите прекинот на утакмциата беше поради дронот и поради исфрустриранта реакција на шќипонатите кон тој играчот што го симна дронот. А после тоа се друго се дешаваше. Ама јбг во светот се знае како се чита правото на големтие како им одговара.
Аман бе ? Така требало да им направат а ? Епа ајде вие пробајте следен пат...глупо е вака само на тастатура сте јаки,не сте интересни повеќе ...
 
G

Goldie

Гостин
Не му се нафрлија да го тепаат, туку отидоа да го земаат знамето. Знаеш кој го предаде тоа знаме на делегатот, албанските играчи!
А за тоа што се случува на теренот е надлежен судијата да дели правда, сега ќе ми кажеш дека тие битангите им се нафрлија на играчите на Албанија за да ги одбранат српските играчи а! :LOL:
Ете пак, не ми кажувај за тепање викаат, невозможно е како тепањето на играчите го рамните со визуелна провокација од некој рандом човек од надвор.

КАС со месеци расправаше за да се донесе конечната одлука, така да 3 бода за Албанија и правдата е задоволена, знам дека не ви се допаѓа, но мора да се помирите со вистината.
А чекај нивна работа ли е да го зимаат знамето и да го носат кај делегатот (ако воопшто го однесоа таму) ? Па и Митрович најкултурно го собра знамето, ниту го газеше ниту правеше било што за Албанските играчи да му се нафрлат како хиени при што и започна реакцијата на Српски навивачи за влегување во теренот. Требаше суспензија на двете репрезентации и готово..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Се во ред тоа, ама тоа е политика и историја. На фудбалски натпревар играчите треба да бидат безбедни и сигурни на теренот.

Е тоа што е грешка на УЕФА ете и тие си го добија своето со поништување на нивната одлука од КАС, па се надевам во иднина ќе ги делат Албанија и Србија во ждрепката.
abe treba,, propust e toa na srbite ama ne smeat za vakva osetliva tematika nekoi da bidat nagraduvani so 3 boda zasto tie koi ja nosat ovaa odluka treba da znaat deka na bilo koe mesto na balkanov, vklucuvajki ja i grcija i bugarija vakva provokacija na slicen nacin ke pominese, ova e apla osetlivo, ne e bilo sto, bas radi taa politika i istorija.

Samo sto stetata veke bese napravena sto ne odlucija da se preigra natprevarot na drug datum pred prazni tribini od momentot koga e prekinat.
A deka srbite nasednaa, nasednaa, toa e fakt, ama za vakvo nesto sekoj ke nasednese na balkanov, premnogu omraza ima natalozeno tuka za da ova pomine tuku taka.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
abe treba,, propust e toa na srbite ama ne smeat za vakva osetliva tematika nekoi da bidat nagraduvani so 3 boda zasto tie koi ja nosat ovaa odluka treba da znaat deka na bilo koe mesto na balkanov, vklucuvajki ja i grcija i bugarija vakva provokacija na slicen nacin ke pominese, ova e apla osetlivo, ne e bilo sto, bas radi taa politika i istorija.

Samo sto stetata veke bese napravena sto ne odlucija da se preigra natprevarot na drug datum pred prazni tribini od momentot koga e prekinat.
A deka srbite nasednaa, nasednaa, toa e fakt, ama za vakvo nesto sekoj ke nasednese na balkanov, premnogu omraza ima natalozeno tuka za da ova pomine tuku taka.
И самите српски медиуми кажуваат дека оваа казна ја добиле бидејќи не им било прв пат да направат проблеми српските хулигани. А и општо Србија ептен слаба организација има на фудбалските натпревари.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
И самите српски медиуми кажуваат дека оваа казна ја добиле бидејќи не им било прв пат да направат проблеми српските хулигани. А и општо Србија ептен слаба организација има на фудбалските натпревари.
Па цела финта е организацијата. Настрана дронот,тој беше пуштен надворт од стадионот. И кога го видоја овие срцата им застанаа,се давеа...и се распалија како мајмуни...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Син џабе им објаснуваш бе, глеј колку се тупи и малоумни.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Па цела финта е организацијата. Настрана дронот,тој беше пуштен надворт од стадионот. И кога го видоја овие срцата им застанаа,се давеа...и се распалија како мајмуни...
Да имаше дисциплина на Олимпијадата, лицемерие и хипокризија тешко дека некој ќе ве симнеше од пиедесталот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.170
Не се глупи и малоумни, него прават како им одговара. :)
Тони, викаш дека албанската федерација немала никаква контрола над тие навивачи пошо се играло во Белград, тогаш зошто ги казнија Србите за инцидентот во Џенова? Нека одговара италијанската федерација тогаш. :)

Иначе Маки и Син, џабе се објаснувате, нема да докажете ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom