Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Од бомбите ќе се види дека во случајот има вмешано троица функционери од ДУИ, а власта тоа го сокри. Оваа, патриотска власт.​
Ништо чудно да сокрие арно ама нели викавте дека е местено од страна на власта?
Искрено, се е под контрола (држат се) и немаат потреба од вакви глупости. Веројатно се работи за религиозни фанатици, некој од нивните коалициони партнери а нема да ме чуди дека ако дознале - стај под тепихот.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Што разбираш ти, кога можат да го купат Хан, за ИРИ било проблем!?
Не мешај баби жаби. На ниедно место напишав такво нешто.
Прашањето е зошто не сака да се повлече, а убеден е дека народот е позади него, и има двојна предност во одност на СДСМ. Е сега сам избира по кој пат ке се насочи. А сите знаеме диктаторите како завршуваат. Или ке стави крај на сето ова лудило и ке се повлече, или проблемите од ден на ден ке стануваат се поголеми и поголеми се до неговото повлекувње, и организирање на фер и демократски избори.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Прашањето е зошто не сака да се повлече, а убеден е дека народот е позади него
Мафо, несакајќи сам си го одговараш прашањето. Не се повлекува, затоа што народот стои позади него. Така функционира тоа во нормалниот свет.
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Мафо, ова може да ви звучи логично само тебе и на Заев. Не директор, за министер мести се!
Mislam deka tuka Mafo ima pravo,vakvi odgovori i igranje so zborovi se zanimavate samo vie od VMRO,ne treba da si mnogu pameten za da vidis sto se slucuva vo Mk ,inace samo glupite i profiterite razmisluvat kako vie[DOUBLEPOST=1436716760][/DOUBLEPOST]
Мафо, ова може да ви звучи логично само тебе и на Заев. Не директор, за министер мести се!
Mislam deka tuka Mafo ima pravo,vakvi odgovori i igranje so zborovi se zanimavate samo vie od VMRO,ne treba da si mnogu pameten za da vidis sto se slucuva vo Mk ,inace samo glupite i profiterite razmisluvat kako vie
 
W

wicked_1

Гостин
Ништо чудно да сокрие арно ама нели викавте дека е местено од страна на власта?
Искрено, се е под контрола (држат се) и немаат потреба од вакви глупости. Веројатно се работи за религиозни фанатици, некој од нивните коалициони партнери а нема да ме чуди дека ако дознале - стај под тепихот.
па незнам каде е забуната, кај нас коалиционен партнер е исто власт колку и тој со кој што коалицира.. и ако прикривале, тоа ти е помалку битно?

веќе и не ме чуди да не ве шокираат вакви работи
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Мафо, несакајќи сам си го одговараш прашањето. Не се повлекува, затоа што народот стои позади него. Така функционира тоа во нормалниот свет.
Za koj normalen svet zboruvas ?? ,za Egipet ,Rusia,Kuba Zimbabwe...?? Ako e ovoj tvojot normalen svet ti se m...... vo nego[DOUBLEPOST=1436716952][/DOUBLEPOST]
Глупи профитери сме, јебига. Наш проблем.
Ne za dolgo...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Za koj normalen svet zboruvas ?? ,za Egipet ,Rusia,Kuba Zimbabwe...?? Ako e ovoj tvojot normalen svet ti se m...... vo nego[DOUBLEPOST=1436716952][/DOUBLEPOST]
Ne za dolgo...
Зборувам за светот кој го претставуваат Хан и Њуланд. Тој нормален свет се согласува дека ако си добил избори, па дополнително и водиш на анкети, нема потреба да правиш отстапки. А вие големите демократи, ќе го сфатите тоа, вака или онака.

Дали за долго или не, повторно наш проблем.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Мафо, несакајќи сам си го одговараш прашањето. Не се повлекува, затоа што народот стои позади него. Така функционира тоа во нормалниот свет.
Незнам за каков народ зборуваш. Само ке ти кажам дека Груевски губи од лугето шо ги уценува сите овие години и што му врши притисок дека ке летат од работа ако не гласат за него или ако не ги исполнуваат неговите желби т.е ги третира како робови и низ нос му ги вади тие 150евра месечно. Токму овие луге се тие кој ке му пресудат. ЗБОРУВАМЕ ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ОРГАНИЗИРАНИ ИЗБОРИ.
-А ако повторно е тој организаторот на избори пак ке победи ВМРО.

-Затоа не се повлекува, свесен е и сам што ке му се деси ако не е тој организаторот на избори.

-Само ти кажав, со секое негово одолговечување, проблемите ке растат од ден на ден се повеке и повеке се до неговото повлекување. Чим почна работава нема да запри до самиот крај.
Од него зависи дали ке стави крај на ова, или ке си игра самиот со себе.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Незнам за каков народ зборуваш. Само ке ти кажам дека Груевски губи од лугето шо ги уценува сите овие години и што му врши притисок дека ке летат од работа ако не гласат за него или ако не ги исполнуваат неговите желби т.е ги третира како робови и низ нос му ги вади тие 150евра месечно. Токму овие луге се тие кој ке му пресудат. ЗБОРУВАМЕ ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ОРГАНИЗИРАНИ ИЗБОРИ.
-А ако повторно е тој организаторот на избори пак ке победи ВМРО.

-Затоа не се повлекува, свесен е и сам што ке му се деси ако не е тој организаторот на избори.

-Само ти кажав, со секое негово одолговечување, проблемите ке растат од ден на ден се повеке и повеке се до неговото повлекување. Чим почна работава нема да запри до самиот крај.
Мафо, со тебе секогаш мора пластично. Вака сега. Груевски има два избора. Да те послуша тебе и да се повлече. Или да ме послуша мене и да не се повлече.

Ако те послуша тебе, ме губи мене. Бидејќи јас не сакам Груевски да се интересира за твоите проблеми и желби. Во моментот кога тоа ќе го направи, ме губи. Ако ме послуша мене, јас останувам зад него, а ти и во двата случаи си против него.

И вака, ти како иден министер/директор/штоданеипремиер што би избрал во овој случај?
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Мафо, со тебе секогаш мора пластично. Вака сега. Груевски има два избора. Да те послуша тебе и да се повлече. Или да ме послуша мене и да не се повлече.

Ако те послуша тебе, ме губи мене. Бидејќи јас не сакам Груевски да се интересира за твоите проблеми и желби. Во моментот кога тоа ќе го направи, ме губи. Ако ме послуша мене, јас останувам зад него, а ти и во двата случаи си против него.

И вака, ти како иден министер/директор/штоданеипремиер што би избрал во овој случај?
zneas sto e problemot kaj tebe ?,mislis deka vo makedonia si sami ti i Gruevski na edna strana a na druga mafo i vasite protivnici,i problemite gi resavas vo kajgana forum,otvori gi ocite i gledaj po realno vo ova drzava.mislam jas i ti ajo dava gospod pak ke zborime vo ovoj forum,ama togas ke vidam kogo ke okrivuvas
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
zneas sto e problemot kaj tebe ?,mislis deka vo makedonia si sami ti i Gruevski na edna strana a na druga mafo i vasite protivnici,i problemite gi resavas vo kajgana forum,otvori gi ocite i gledaj po realno vo ova drzava.mislam jas i ti ajo dava gospod pak ke zborime vo ovoj forum,ama togas ke vidam kogo ke okrivuvas
Во Македонија кој сака може да формира политичка партија и да учествува на избори. После тоа, доколку таа партија успее да се факторизира на избори, ќе си каже што и како сака.

Во случајов, ниеден проблем не можеме да решиме на Кајгана форум, туку на местата кај што сме фактор. Мафо е фактор за Заев, заедно одат по семинари. Јас сум фактор за Груевски, бидејќи може да смета на мојот глас. И јас си ја користам таа позиција да кажам што мислам за одредено општествено прашање. За ова за повлекување на Груевски, јас сметам дека Груевски не смее да се повлече, доколку САД и ЕУ не го побараат тоа од него, и тоа со јавни изјави на високи претставници. Притоа, очекувам кога Груевски вага, мојата желба да му биде побитна од барањата на 100 мафовци.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Мафо, со тебе секогаш мора пластично. Вака сега. Груевски има два избора. Да те послуша тебе и да се повлече. Или да ме послуша мене и да не се повлече.

Ако те послуша тебе, ме губи мене. Бидејќи јас не сакам Груевски да се интересира за твоите проблеми и желби. Во моментот кога тоа ќе го направи, ме губи. Ако ме послуша мене, јас останувам зад него, а ти и во двата случаи си против него.

И вака, ти како иден министер/директор/штоданеипремиер што би избрал во овој случај?
Правиш банална споредба на две различни работи. Вакви точки на споредба има колку сакаш, ама кога веќе одиме до
Тој степен на споредби, ти што би избрал? да живееш мирно,спокојно убаво, или животот да ти е недај боже 24/7 во опасност,значи, интересите на Груеваки ги клаваш пред твојот живот нели. Немој вакви споредби те молам.
- Јас мислам дека груевски не се повлекува и сака да дојди до најлошото за цела Македонја и да ја однеси во дупка, затоа и не се повлекува. Ти на ова гледаш поинаку.
- А притоа не подржуваш ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ ,шо е уште еден плус за да дојди до проблеми
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Правиш банална споредба на две различни работи. Вакви точки на споредба има колку сакаш, ама кога веќе одиме до
Тој степен на споредби, ти што би избрал? да живееш мирно,спокојно убаво, или животот да ти е недај боже 24/7 во опасност,значи, интересите на Груеваки ги клаваш пред твојот живот нели. Немој вакви споредби те молам.
- Јас мислам дека груевски не се повлекува и сака да дојди до најлошото за цела Македонја и да ја однеси во дупка, затоа и не се повлекува. Ти на ова гледаш поинаку.
- А притоа не подржуваш ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ ,шо е уште еден плуа за да дојди до проблеми
Ич не треба тебе да те боли кур зошто и како јас сакам или не сакам нешто. Тоа си е мој проблем. Фактите се тие. Ти сакаш Груевски да се повлече, јас не сакам. Толку е.

А немам проблем животот да ми дојде во опасност, ако тоа е неизбежно за да си ја одбранам сопствената изборна волја. Пасивно-агресивни закани од црви ич не ма плашат. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.166
Поени од реакции
15.175
Си правите бајрам со умот. После големиот митинг на власта и слабиот на опозицијата, западот целосно ја смени страната. Тие секогаш на крајот го подржуваат појакиот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom