Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
А за интерест имам и то како, благодарение на сегашнана опозиција , тогашна власт и мајками и таткоми се вработени во државна фирма.
Тебе Мафо да те немаше, требаше да те измислат. Цар си, поголем и од Тони!
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Тебе Мафо да те немаше, требаше да те измислат. Цар си, поголем и од Тони!
Муабетот ми беше дека имам корист од Сдсм, а на кампот бев чисто ради дружба, а не од шо МОРАВ. Сега како ги свакаш работите од тебе зависи ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Муабетот ми беше дека имам корист од Сдсм, а на кампот бев чисто ради дружба, а не од шо МОРАВ. Сега како ги свакаш работите од тебе зависи ;)
Па да де Мафо, разбравме. Јес да човек може да рече се за тебе, ама не си до толку па да ги поддржуваш СДСМ и Заев без да имаш корист. Дури и ти. :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.241
Поени од реакции
21.105
Муабетот ми беше дека имам корист од Сдсм, а на кампот бев чисто ради дружба, а не од шо МОРАВ. Сега како ги свакаш работите од тебе зависи ;)
Од екипава дудлачи, кој ви е вака најдобар плакатолепач, кој има највисок плакати-per-hour просек? Гледам има стварно спремни дечки, со неколку се знам и лично.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Па да де Мафо, разбравме. Јес да човек може да рече се за тебе, ама не си до толку па да ги поддржуваш СДСМ и Заев без да имаш корист. Дури и ти. :D
Тебе Мафо да те немаше, требаше да те измислат. Цар си, поголем и од Тони!
И уште нешто ако те буни и се исмејуваше тоа шо напишав дека се вработени во државна фирма,а грујо е на власт. ке ти кажам др Мојот град е под сенка на Сдсм и има градоначалник од Сдсм, мн нормално немаше да скокам градот да беше под сенка на вмро нели ? :)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.241
Поени од реакции
21.105
А за интерест имам и то како, благодарение на сегашнана опозиција , тогашна власт и мајками и таткоми се вработени во државна фирма.
И уште нешто ако те буни и се исмејуваше тоа шо напишав дека се вработени во државна фирма,а грујо е на власт. ке ти кажам др Мојот град е под сенка на Сдсм и има градоначалник од Сдсм, мн нормално немаше да скокам градот да беше под сенка на вмро нели ? :)
Ееее Мафо, јас да сум на твое место, би бил малку попретпазлив. Црпко рече дека кога тој ќе дојде на власт, ќе стави крај на партиските вработувања во администрација. Сите што биле вработени преку партија, ќе ги избрка. Редно време било да се департизираат државните фирми, така рече Црпко. :rolleyes:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Абе тој црпко си игра курташак со цела влада, не дека е нешто поарно гомно од овие шо се на власт само еве 6 7 месеци како го апсат ама никако да дојди до то , како и да е полека полека црпко кје си добија то шо сака, исти гомна се сите не дека некој бранам ама тоа шо еде човек си игра ко шо сака со вемеро то е факт


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
И уште нешто ако те буни и се исмејуваше тоа шо напишав дека се вработени во државна фирма,а грујо е на власт. ке ти кажам др Мојот град е под сенка на Сдсм и има градоначалник од Сдсм, мн нормално немаше да скокам градот да беше под сенка на вмро нели ? :)
Не бе Мафо, какво бунење. Се тоа ми е јасно. Туку, сега кога ќе ја урнете тиранијава и кога ќе дојдете на власт, ти за директор се спремаш? Или ќе бидеш задоволен и тебе да те стават негде под државна капа, како татко ти и мајка ти?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Абе тој црпко си игра курташак со цела влада, не дека е нешто поарно гомно од овие шо се на власт само еве 6 7 месеци како го апсат ама никако да дојди до то , како и да е полека полека црпко кје си добија то шо сака, исти гомна се сите не дека некој бранам ама тоа шо еде човек си игра ко шо сака со вемеро то е факт


Sent from my iPhone using Tapatalk
:pos::pos::pos:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не бе Мафо, какво бунење. Се тоа ми е јасно. Туку, сега кога ќе ја урнете тиранијава и кога ќе дојдете на власт, ти за директор се спремаш? Или ќе бидеш задоволен и тебе да те стават негде под државна капа, како татко ти и мајка ти?
Ако ги имам истите примања месечно би бил прилично задоволен, ама мн нормално и директор нема да ми се слоши :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Ако ги имам истите примања месечно би бил прилично задоволен, ама мн нормално и директор нема да ми се слоши :)
Мафо, ако ти ветат директор нешто, кажувај одма. Јас прв ќе гласам за СДСМ во тој случај. Плус уште 10 гласа најмалку ќе ви донесам. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Да те информирам малце зошто гледам почна и да бладаш не знаеш шо зборуваш појке. Секое лето се одржува летен камп на СДММ во Охрид. На сабајле
Има предавање по сат,два па преку ден има премногу забава и дружење.
Дали има слободни женски на тие кампои?
мислам за мажење не за авантура
Ако има такви одма се пишам и ја комунист
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.645
Поени од реакции
82.411

Со оваа СМС порака Зоран Заев уште пред два месеци ветил но истовремено и се откажал од објавување на бомбата за Монструм. Пораката е испратена на еден од родителите на убиените момчиња кај Смилковско езеро и во неа првин пишува дека бомбата ќе биде пуштена. Но, потоа Заев најавува посебна средба на која вели дека на родителите ке им бидат откриени кодирани телефонски броеви од пресудата.

Се соменваат дека зад тие броеви се кријат високи владини функционери, но бидејќи се државна тајна Заев во пораката до роднините вели дека ако ги објави ќе стори кривично дело. Роднините имаат свои сомневања зошто дел од пресудата е со шифрирани броеви.

Во текот на судскиот процес беше објавено дека се работи за пет телефонски бореви, но Заев според роднините на момчињата во своите материјали има 6 броеви на функционери на ДУИ поврзани со Монструм. Татковците на момчињата се упорни и апелираат Заев иако се откажал од јавно објавување, да им ги даде материјалите на рака, па сами да ја бараат правдата.

На последната средба со лидерот на опозицијата им било ветено дека бомбата ќе биде пуштена и им биле покажани дел од транскриптите. Зошто нивните деца беа убиени пред три и пол години се уште не им е јасно, но вербата во судството дека ќе ги гони виновниците ја изгубиле.

Токму затоа и денес не се појавија во Апелациониот суд каде требаше да се расправа за доживотните казни на осудените. Сметаат дека тоа е монтиран процес на кој повеќе не веруваат.

http://www.telma.com.mk/vesti/zaev-vetil-pa-se-otkazhal-da-ja-obravi-bombata-za-monstrum
 

Kajgana Shop

На врв Bottom