Бременост

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
^MaCe^ напиша:
ok fala na odgovorot. a dali vo pocetokot na bremenosta (vo prvite nedeli) go ima vaginalniot sekret (beloto pranje,iscedok)?
Da toa ke te prati celata bremenost,normalno e.
a stoe rabotava da ne sumnjas nesto?:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Nekoj e truuuudeeeeen!
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
neee... samo prasuvam taka ponekogas razmisluvam na taa tema kako e sto e i sl :) ok fala
 
Член од
11 јули 2006
Мислења
79
Поени од реакции
1
Lele koga ke pomislam deka eden den ke treba da bidam bremena..A jas spijam na stomak au au tesko mene...
Ke umram za spienje.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
69
Поени од реакции
7
naskoro ke napolnam celi 8 meseci i ke vlezam vo 9 mesec od bremenosta i jas patam od problemot so spienjeto osobeno sega koga stomakot mi porasna,bebeto se pojako kloca i neznam,nepamtam koga posleden pat ubavo se naspav,ama se naviknav,ne se zalam zatoa koga ke pomislam zosto e toa taka me oblivaat branovi na sreka...imaku i jas pusam po ,gi namaliv na 2-3 cigari dnevno,sakam da prestanam ama nemozam tesko mi e.cesto imam griza na sovest poradi pushenjeto ama od druga strana site mi kazuvaat deka ne e taka shtetno pa toa me smiruva.
IsidoraD sakam da ti cestitam i gledaj sto poveke da uzivas vo ovoj period. i mene ova mi e prva bremenost i nekoi raboti ne mi se jasni,me plasat ama sepak mislam deka nikogas ne sum se cuvstvuvala podobro.uzivaj vo pomislata deka ke bides majka,taa pomisla ke ti pomogne polesno da gi "prezivees"bessonite noki i site teskotii sto gi nosi ovoj period
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
epa eve i jas poleka,poleka naprednuvam.sega sum 4 mesec,vo petok ideme na kontrola pa ke vidime kako napreduvame,ako imame srekja ke doznaeme i sto pol e ,mada mislam deka seuste e rano.poleka pocna da promrduva,cuvstvoto e neverojatno.jas se cuvstvuvam sosema dobro se nadevam deka i bebusot e ok
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
epa eve i jas poleka,poleka naprednuvam.sega sum 4 mesec,vo petok ideme na kontrola pa ke vidime kako napreduvame,ako imame srekja ke doznaeme i sto pol e ,mada mislam deka seuste e rano.poleka pocna da promrduva,cuvstvoto e neverojatno.jas se cuvstvuvam sosema dobro se nadevam deka i bebusot e ok
Честито!!!:) И не инсистирај да знаеш што пол е де, подолго во исчекување ако си - поголемо ќе биде изненадувањето!
Се најубаво!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
epa eve i jas poleka,poleka naprednuvam.sega sum 4 mesec,vo petok ideme na kontrola pa ke vidime kako napreduvame,ako imame srekja ke doznaeme i sto pol e ,mada mislam deka seuste e rano.poleka pocna da promrduva,cuvstvoto e neverojatno.jas se cuvstvuvam sosema dobro se nadevam deka i bebusot e ok
:helou: Честито и од мене, живо и здраво нека е,а тебе ти посакувам лесна бременост и пораѓај. Поздрав
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Честитки Рич Бич.
Се најубаво.:smir:
И да родиш мало убаво здраво детенце.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Честито...со лес брменоста...и да не известуваш шо какo:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Честитки Рич Бич :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Честитки најголеми!Да бидете живи и здрави и со лесно нека ти биде.А до тогаш уживај во блажената состојба!:smir:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ме интересира дали стварно мораш да мочаш по стопати дневно, или некој мит е тоа?И ако го носиш високо, дека е машко?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom