V O L K S W A G E N

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Со каква добра работа?Да препродавам дрога во Австрија?Ќе ја спечалам така..Со просечна плата од 12.000-14.000 денара нема да ја спечалам во наредните 5 години секако..И леб и сол да јадам,пак нема.
Снајди се па живеј
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Да си се снашол немаше да возиш Голф 2 од 1983
Еве до мене има хотел еден сицилијанец 60-тина години човек а вози скапано комбе субару од 1985 има 4 дуќана во Лондон, 2 хотела на Малта и Вили на Гибралтар. Да го видиш дури и не се бричи. Изглед вара.
Така да не речи двапати
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Еве до мене има хотел еден сицилијанец 60-тина години човек а вози скапано комбе субару од 1985 има 4 дуќана во Лондон, 2 хотела на Малта и Вили на Гибралтар. Да го видиш дури и не се бричи. Изглед вара.
Така да не речи двапати
Перат пари тие..Да не ги задева ни полиција ни лихвари ни рекетари.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Перат пари тие..Да не ги задева ни полиција ни лихвари ни рекетари.
Чоекот си е книговезец така да чесно делува дури и оди искинат со стари пантолони. Син му вози стар Опел цел р'ѓосан корса некоја од 198Х која едвај пали.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.457
Поени од реакции
7.732
Скапо нескапо толку чини. И предобро е. Во пати подобро за нашите горива од некоја тојота
Во последниве години Фолксваген далеку заостанува од Тојота, како во продажбите така и во приходите. Финансиите на тојота се далеку поголеми од на фолксваген а со тоа и ресурсот за развивање на нови мотори. Фолксваген веќе една деценија оди со стара технологија, додека тојота вади во последно време далеку подобри и поквалитетни мотори.
Вожњата на голф е нула у споредба со королата.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
Абе изгледа имаат тие по 100-ина декари тутун само не кажуваат :P
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Во последниве години Фолксваген далеку заостанува од Тојота, како во продажбите така и во приходите. Финансиите на тојота се далеку поголеми од на фолксваген а со тоа и ресурсот за развивање на нови мотори. Фолксваген веќе една деценија оди со стара технологија, додека тојота вади во последно време далеку подобри и поквалитетни мотори.
Вожњата на голф е нула у споредба со королата.
А и Тојота е неколку години по ред најпродавана марка на автомобили.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
А и Тојота е неколку години по ред најпродавана марка на автомобили.
Да не им е Америка најголем потрошувач, тешко би се носеле со најдобрите европски марки ;)
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
А и Тојота е неколку години по ред најпродавана марка на автомобили.
Ме заболе за светот. Гледај како е во земји каде има крстено гориво. Тојота не издржува ни 1% од она што Волксваген го издржува во услови на лошо гориво кај дизел моторите.
За бензинците нема збор за Тојота. Многу се подобри.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ме заболе за светот. Гледај како е во земји каде има крстено гориво. Тојота не издржува ни 1% од она што Волксваген го издржува во услови на лошо гориво кај дизел моторите.
За бензинците нема збор за Тојота. Многу се подобри.
Да,али новите возила слободно можат да го користат и нашето гориво..Така да тоа не е оправдување..Тој Пасат што го возев имаше 110.000 км..Чичко ми сум кажал и порано има Фиат Добло 2011 или 2012 година,со Комон Реил,мултиџети,и што ти ја знам какви системи..Тура нафта од Макпетрол и до сега нема гајле.Бензинските кај нас не се лоши..Никој не е луд во нова,па и во стара кола да прави експерименти..Еве ти земи се за пример,имаш ново Ауди а4 од 2010 година,ќе му тураш зејтини,кајмаци,млеко,и остали гомнарии,или фино лепо на бензинска,ќе ти наточат и си возиш..И прекини со тоа лошо гориво,ти си единствен што го пишува тоа..
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Да,али новите возила слободно можат да го користат и нашето гориво..Така да тоа не е оправдување..Тој Пасат што го возев имаше 110.000 км..Чичко ми сум кажал и порано има Фиат Добло 2011 или 2012 година,со Комон Реил,мултиџети,и што ти ја знам какви системи..Тура нафта од Макпетрол и до сега нема гајле.Бензинските кај нас не се лоши..Никој не е луд во нова,па и во стара кола да прави експерименти..Еве ти земи се за пример,имаш ново Ауди а4 од 2010 година,ќе му тураш зејтини,кајмаци,млеко,и остали гомнарии,или фино лепо на бензинска,ќе ти наточат и си возиш..И прекини со тоа лошо гориво,ти си единствен што го пишува тоа..
Не сум единствен тоа и производителите го знаат. Јас знам човек што купи нова мазда 6 2.0 ТДИ и од прв ден не видела гориво од бензинска. Само црвена нафта и ништо. Помина преку 300000км
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.182
Поени од реакции
39.901
некои луѓе тука само од омраза према брендот волксваген зборат од лошо полошо не дека стварно е точно тоа што викаат
 
A

Avenger99

Гостин
некои луѓе тука само од омраза према брендот волксваген зборат од лошо полошо не дека стварно е точно тоа што викаат
А некоа па се толку закоравени по VW што мислат дека само тоа вреди..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
А некоа па се толку закоравени по VW што мислат дека само тоа вреди..
корисничкото искуство што го создадоа 3-ките и 4-ките тешко да биде надминато од некој друг бренд. Во периодот кога овие коли беа бест-бај немаше мислам подобар избор во било која смисла. Самиот факт што и ден денес држат цена а се по 20 год стари, тоа доволно кажува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom