Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.430
Беспари цвикери ќе ви купам и пред собрание ќе ви ги поделам.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.244
Поени од реакции
21.114
Никаде не реков дека не се тие убијците... ама не може некој да го обвиниш дека е вахабист и дека од такви побуди извршил убиство, а како доказ користиш песна од неговиот телефон која е рап и полна со пцуење! Едино илахии (исламска верска музика) можат да слушаат, се друго е забрането!


Ете го и ставот на еден поранешен рапер, кој се откажа од рапот и замина да војува во Сирија!


Ама изгледа џабе се убедуваме тука, кога немаш основни познавања во некои работи!
Навистина не ми е јасно зошто имаш потешкотии да ме сфатиш што сакам да кажам. Мислам дека бев доволно јасен и концизен.

Тебе те чуди тоа што едниот од нив имал рап песна во телефонот. Демек, за да бидат убијците, требало да имаат илахии и шехерезади во телефонот, или воопшто да не слушаат музика.

Е мене не ме чуди тоа. Виде и самиот какви аллаху акбари шерувал едниот од нив на Фејсбук. Воопшто не ме чуди таков верски фанатик да изврши убиство, без разлика дали имал рап песни во телефон или не.

И муслиманиве не смеат да јадат свинско, но има некои што јадат. И џихадистиве од ИСИС не треба да силуваат деца, но силуваат.


П.С.
Штета за малиов што заминал во Џихад. Баш бил добар.

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
И? Бидна Брисел, каде е бомбата за егзекуцијата во Смилковци?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.430
Поени од реакции
5.777
Чим толку долго не ја објавуваат, мислам дека ја користат за да се пазарат, и на крај кога ќе се испазарат успешно, ќе објават нешто што нема да биде вистината, колку да се рече дека стојат на дадениот збор.

Чекајќи наводно подобри денови во меѓуетничките односи, се случи Куманово и сега пак велат дека ќе чекаат за подобри денови.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Со други зборови славомакедонците пак се заебаваат со напатените автохтони албанци.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
Чим толку долго не ја објавуваат, мислам дека ја користат за да се пазарат, и на крај кога ќе се испазарат успешно, ќе објават нешто што нема да биде вистината, колку да се рече дека стојат на дадениот збор.

Чекајќи наводно подобри денови во меѓуетничките односи, се случи Куманово и сега пак велат дека ќе чекаат за подобри денови.
Ај не се пенави и не спремај терен за несензационална вест, пошто најверојатно и не е, ако воопшто постои. Пошто ако е нешто што докажува дека власта прикрила убијци или нарачала убиство на децата, тогаш нема да се чека на реакција на Албанците. Ние ќе им пресудиме, не сме ние ботови попут вас, па да браниме убијци на деца од национална солидарност.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.166
Поени од реакции
15.175
Ај не се пенави и не спремај терен за несензационална вест, пошто најверојатно и не е, ако воопшто постои. Пошто ако е нешто што докажува дека власта прикрила убијци или нарачала убиство на децата, тогаш нема да се чека на реакција на Албанците. Ние ќе им пресудиме, не сме ние ботови попут вас, па да браниме убијци на деца од национална солидарност.
Da
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.430
Поени од реакции
5.777
Ај не се пенави и не спремај терен за несензационална вест, пошто најверојатно и не е, ако воопшто постои. Пошто ако е нешто што докажува дека власта прикрила убијци или нарачала убиство на децата, тогаш нема да се чека на реакција на Албанците. Ние ќе им пресудиме, не сме ние ботови попут вас, па да браниме убијци на деца од национална солидарност.
Ааххахах и ова го напиша, колку е сензационално тоа што треба да се објави се гледа и по твоите медиуми кои велат дека опозицијата сака да предизвика меѓуетнички тензии, а и тие нашите што се во Влада што молат да не се објават повеќе бомби.
И самиот бомбо фрлач кој вели дека ќе чека подобро време за објавување на бомбата, и дека тоа нема да биде пред најавените протести за оваа сабота.

Сите овие реакции од сите страни, мене ми потврдуваат дека Смилковско езеро крие огромна тајна.

Јас не очекувам од луѓе кои за еден сендвич и сладолед го даваат мозокот под кирија, да пресудат некому, таквите можат да пресудат некому само ако нарачателот им даде подобар сендвич и сладолед.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
Ааххахах и ова го напиша, колку е сензационално тоа што треба да се објави се гледа и по твоите медиуми кои велат дека опозицијата сака да предизвика меѓуетнички тензии, а и тие нашите што се во Влада што молат да не се објават повеќе бомби.
И самиот бомбо фрлач кој вели дека ќе чека подобро време за објавување на бомбата, и дека тоа нема да биде пред најавените протести за оваа сабота.

Сите овие реакции од сите страни, мене ми потврдуваат дека Смилковско езеро крие огромна тајна.

Јас не очекувам од луѓе кои за еден сендвич и сладолед го даваат мозокот под кирија, да пресудат некому, таквите можат да пресудат некому само ако нарачателот им даде подобар сендвич и сладолед.
Па нашол кој да каже.... крдо менталитет, кои сокриваат најмонструозни воени злочини против човештвото, без и грам грижа на совест или барем каква-таква самокритичност.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.430
Поени од реакции
5.777
Па нашол кој да каже.... крдо менталитет, кои сокриваат најмонструозни воени злочини против човештвото, без и грам грижа на совест или барем каква-таква самокритичност.
Замисли заради еден сладолед да излезеш да браниш најкриминално можно владеење, кое се исмејува со луѓе кои се осудени со над 150 години затвор за несторено дело, кое растура човечки животи, прикрива убиство на млад човек (природна смрт нема траги на насилство, се сопнало), договара провизии, штампа патни исправи, сместува по 50 луѓе на 45 м2 , праќа автобуси на технички преглед, руши милионски инвестиции, го партизира националниот медиум кого го финансираат сите граѓани, затвара новинари и медиуми, отвара партиски штаб во МВР, разрешува од работа луѓе, се заканува со летање во ендек на жени и деца.
Дали сте свесни во кое ниво сте паднати, дали ?

(сендвичите и сладоледите се клучен збор преку кој се доаѓа до многу одговори, не е тоа само храна)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А замисли поради национална припадност да браниш силувачи, убијци, дилери на дрога? И тоа не се работи за исклучоци туку 99% од вас сте такви.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
Замисли заради еден сладолед да излезеш да браниш најкриминално можно владеење, кое се исмејува со луѓе кои се осудени со над 150 години затвор за несторено дело, кое растура човечки животи, прикрива убиство на млад човек (природна смрт нема траги на насилство, се сопнало), договара провизии, штампа патни исправи, сместува по 50 луѓе на 45 м2 , праќа автобуси на технички преглед, руши милионски инвестиции, го партизира националниот медиум кого го финансираат сите граѓани, затвара новинари и медиуми, отвара партиски штаб во МВР, разрешува од работа луѓе, се заканува со летање во ендек на жени и деца.
Дали сте свесни во кое ниво сте паднати, дали ?

(сендвичите и сладоледите се клучен збор преку кој се доаѓа до многу одговори, не е тоа само храна)
Ми се чини дека треба да паднеме уште мнооогу подоле и да ве стигнеме вас, пошто со вас неможе човек на крај поинаку да излезе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom