ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.868
Поени од реакции
31.808
Зошто оставка за министерот за здравство?Сите повредени беа максимално третирани од страна на министерот :cool:
Неповрзано со случајов, оставка заради милион страња што се десија во здравството.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.652
Поени од реакции
40.698
Штета што до оставкиве се дојде заради надворешно влијание, наместо од политички притисок на народот. И ако веќе има оставки... каде е оставката на министерот по здравство??
не е компромитиран во разговорите, ваљда за тоа иако заслужува да биде сменет исто како и другите.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.146
Поени од реакции
37.328
Штета што до оставкиве се дојде заради надворешно влијание, наместо од политички притисок на народот. И ако веќе има оставки... каде е оставката на министерот по здравство??
Сам си даде одговор. Оставките не беа поради притисоци од народот , ( во случајот на Тодоров ) туку од надворешно влијание заради замешаноста со прислушкувањето , ( во кое не слушнавме ништо од Тодоров ).
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Досадни сте со Америка....и Гвујо да не е Американец ?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.868
Поени од реакции
31.808
Чисто мое лично мислење е дека дотичниот ресор најмногу заслужува чистка (после безбедност и разузнавање). Тоа дали Тодоров бил компромитиран во прислушкуваните разговори, не прави никаква разлика.

Инаку попуштањето пред надворешните притисоци е голема срамота и штета за суверенитетот на државата. Не верувам дека некој ќе плаче по ликови како Мијалков и Јанкуловска - напротив, но нивната смена требаше да се случи многу порано и никако заради попуштање пред смрдливи надворешни притисоци. :-/
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
Па и јас за тоа ти зборувам цело време, за начините.
Во нормални држави ти кажав што прави власта, можеш да провериш ако сакаш.
Моја 5 колона се сите кои соработуваат со странски служби за рушење на државното уредување било од лични, економски или идеолошки побуди. Јас не посочив никого, додуша и немаше потреба. Нити нагласив кој е подобар или полош, дали американците или русите. Јас си навивам за нас, јас не сум нити американец нити русин и за мене е срам и неспособност странски државјани и амбасадори да ми ја уредуваат државата како да сме окупирана територија, не пак да се радувам. А за тоа директно ја сметам за одговорна таа петта колона
Денес некој се радува и слави дека нивниот избраник со помош од надвор можеби ке дојдел на власт. Таа помош од надвор иди во зависност од потребите и интересите на тие од надвор. Денес им одат во прилог на едни , утре ќе им одат во прилог на други но секогаш без исклучок ке им одат во прилог и во нивни интерес на тие што помогнале од надвор Па сега ти види подзамислисе малце и погледај подалеку од утре па заклучи сам кој тука добил или изгубил. Е тоа е крајната вистина и цена која сите ние ќе ја плаќаме се додека не сфатиме дека освен нас самите никој друг арно не ни мисли. Ни американците ни русите ни никој.
Така бе Владе.
Најдобро мислење тука на форумов што сретнав, и тоа од стар пријател. :D
Кај си да го ебам...

А вие што го дрвите со Грујо и Зајко една работа ке ви кажам од најблиски можни извори:
РАБОТА ќе ви дадат само ако имате роднинска линија, никој нема да ве ферма 2 посто и кај едните и кај другите освен ако не сте роднински поврзани со некој градоначалници, и слични срања.

Така да на 90% од партиски определените им е џабе патот. Ова е проверено од мои многу блиски луѓе. А ест дека ке ве лажат.

Ќе ми го паметите муабетот еден ден.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Така бе Владе.
Најдобро мислење тука на форумов што сретнав, и тоа од стар пријател. :D
Кај си да го ебам...

А вие што го дрвите со Грујо и Зајко една работа ке ви кажам од најблиски можни извори:
РАБОТА ќе ви дадат само ако имате роднинска линија, никој нема да ве ферма 2 посто и кај едните и кај другите освен ако не сте роднински поврзани со некој градоначалници, и слични срања.

Така да на 90% од партиски определените им е џабе патот. Ова е проверено од мои многу блиски луѓе. А ест дека ке ве лажат.

Ќе ми го паметите муабетот еден ден.
У реду пријателе, не сме слепи не ти треба болд и фонт 28-ца...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.171
Поени од реакции
5.133
Би било добро да му дојде паметот на Грујо и да се ослободи од шлајмот у партијата и следните да знаат дека не смеат да си го ладат зашто ќе одговараат пошто јебига не би можел да го гледам Заев да води држава
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.171
Поени од реакции
5.133
Се надевам после ова ќе му дојде паметот на Грујо и ќе го очисти шлајмот у партијата и следните ќе знаат дека имаат одговорност пред народот а не да си го ладат затоа што ќе има да им се суди пошто јебига колку и да не ги сакам не би можел да го гледам Заев да ми води држава
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Така бе Владе.
една работа ке ви кажам од најблиски можни извори:
РАБОТА ќе ви дадат само ако имате роднинска линија

Ќе ми го паметите муабетот еден ден.
Ти или имаш некој роднина у Македонија, или имаш живеено во Македонија, ваква инсајдерска информација не се добива лесно.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
У реду пријателе, не сме слепи не ти треба болд и фонт 28-ца...
Слепи сте.

За вас што го дрвите со СДСМ и ВМРО, додека некој од надвор гледа да ни го начука (и мене и тебе) у гз ви треба телескоп, не наочари.[DOUBLEPOST=1431480480][/DOUBLEPOST]
Ти или имаш некој роднина у Македонија, или имаш живеено во Македонија, ваква инсајдерска информација не се добива лесно.
Абе не биди саркастичен, има деца ги лажат да одат по митинзи, тапани да чукаат, плакати да лепат.
Се за џабе. Не е смешно, трагично е.
 
Член од
11 октомври 2009
Мислења
79
Поени од реакции
30
барем се едуцираат да одат, чукаат и лепат, се ти е наука.....не знаеш кога може да ти се најде у живот.
А за првото....више ни е начукан
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
барем се едуцираат да одат, чукаат и лепат, се ти е наука.....не знаеш кога може да ти се најде у живот.
А за првото....више ни е начукан
Па ќе го начукаат ако се случи следното:
1. Доаѓа странец (Американец, Русин, Мексиканец, ебам ли го каков)
2. Го кутка од власт Грујо
3. Го става на власт Зајко, или Амди Бајрам или ебам ли го било кој (кој и да е исти курац ке е)
4. Стануваме поробена земја на тој странецот.

Најлошо ке е што нема да знаеме кој ке ни е новиот премиер, пошто Зајко, Амди Бајрам или нез кој нема да е. Тој ќе е кукла.

Нека се смени власта регуларно, со мир, кога ке сакаме ние самите, со избори, нема проблем - не викам ништо.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Штета што до оставкиве се дојде заради надворешно влијание, наместо од политички притисок на народот. И ако веќе има оставки... каде е оставката на министерот по здравство??
Веројатно чека мој термин или како и да беше хехе

едитаре; многу сомнителни ми се "оставките"
(еве ги асовите од ракавот)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Sitel : Моќен и вешт политички потег на Груевски - по оставките силна иницијатива на Премиерот Груевски

Што е најтрагично, има некои што се надеваат и вистински ќе поверуваат во ова. Тоа се луѓе кои цел живот мозокот им е притиснат кон една партија без разлика на тоа што се случува...
Ве жалам и господ нека ви е на помош
:popce::popce::popce:
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Мн брзо забораваме. Заев, задоволен ли си сега???
Стои ли опозициската СДСМ зад невладините организации за кои на големо се шпекулира дека формално ќе се појават во улога на организатори на најавениот протест на 17-ти.Со цел социјалдемократите да се амнестираат од можни крвави сценарија. Медиумите на големо пишуваа за тоа ма што се е подготвена опозицијата за да прикаже искреирана слика на незадоволство, но и челните луѓе да не бидат посочувани како виновници за евентуални немири.

Познавачите поврзаност на невладините организации кои треба да се појават како организатори на протестите со СДСМ гледаат и во изјавите на екс лидерот на оваа партија Бранко Црвенковски и претседателскиот кандидат на оваа партија Стево Пендаровски. Црвенковски најави формирање на чадор на невладини организации кои треба да дадат граѓанска димензија на протестите.

Пендаровски пак побара граѓаните да се приклучат на натпартиска граѓанска коалиција “Партнерства за демократска Македонија” чии активности ќе започнат на 17 мај. Се споменуваше дека ќе влезат некаде околу 140 невладини организации. Иако според одредени најави ќе бидат само 30.

Дел од невладините организации, и новинари, политичари, професори, блиски до опозицијата се и меѓу оние кои организираа протести против полицијата во моменти кога се случуваше акцијата против терористите во Куманово. Каролина – Ристова – Астеруд, Љубомир Фрчковски и Ѓунер Исамаил беа во првите редови на протестот кога присуството на секој полицаец во Куманово беше драгоцено.

Тричковски, Најчевска и партискиот портпарол Шилегов пак беа меѓу оние со невкусни статуси по социјалните мрежи за македонската полиција во моментите додекја трааеше акцијата во Куманово.
Дел од невладините организации, и новинари, политичари, професори, блиски до опозицијата се и меѓу оние кои организираа протести против полицијата во моменти кога се случуваше акцијата против терористите во Куманово. Каролина – Ристова – Астеруд, Љубомир Фрчковски и Ѓунер Исамаил беа во првите редови на протестот кога присуството на секој полицаец во Куманово беше драгоцено.

Тричковски, Најчевска и партискиот портпарол Шилегов пак беа меѓу оние со невкусни статуси по социјалните мрежи за македонската полиција во моментите додекја трааеше акцијата во Куманово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom