ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.443
Мојот став е дека тоа беше исцениран настан. Верувам дека таа група беше намамена во Македонија и жртвувана за некој да биде спасител или некој да исценира криза. Во тој контекст, цитираниот лик вели дека тоа не смее да биде дозволувано повеќе. Такви акции не смеат да бидат нечија играчка, затоа што може да го потпалат огнот.
Без разлика што Заев после седницата на советот за безбедност ја повлече таа негова теза од оптек?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Потпретседателот на Европски парламент: Груевски е пречка, мора да се тргне

- Избувнувањето на насилство во Македонија праќа длабоко вознемирувачки слика. Премиерот Груевски мора се тргне како пречка на патот за намалување на етничките тензии кои повторно се разгореа, како и за нови избори кои ќе се одржат во соодветни демократски услови. Без брза акција, регионот е повторно на работ на граѓанска војна. Ова е ситуација до која, согласно Охридскиот рамковен договор, никогаш не треба смееше да се дојде. Федералната влада на СР Германија мора конечно да заеземе јасен став за поддршка на одржливо решение во Македонија. Министерот за надворешни работи Штајнмајер имаше друг приод кон Балканот веќе премногу долго - рече Ламсодорф.
Ми се виде интересна изјавата, па решив малку да подистражам. Единствени сајтови што објавиле ваква работа се 3 опозициски (нова тв, плус инфо и репортер), србските и албанските. Никаде нема ниту еден странски сајт што ги ставил Груевски и Ламбсдорф во ист текст.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Без разлика што Заев после седницата на советот за безбедност ја повлече таа негова теза од оптек?
Сериозно мислиш дека ме интересира што рекол Заев? Заев е политичар, и тоа не многу добар. Се обидуваше да поентира на настанот. Јас сакам да разберам, не да поентирам нешто.[DOUBLEPOST=1431473426][/DOUBLEPOST]
Ми се виде интересна изјавата, па решив малку да подистражам. Единствени сајтови што објавиле ваква работа се 3 опозициски (нова тв, плус инфо и репортер), србските и албанските. Никаде нема ниту еден странски сајт што ги ставил Груевски и Ламбсдорф во ист текст.
Пробај на Курир, таму сигурно ја има веста.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Ми се виде интересна изјавата, па решив малку да подистражам. Единствени сајтови што објавиле ваква работа се 3 опозициски (нова тв, плус инфо и репортер), србските и албанските. Никаде нема ниту еден странски сајт што ги ставил Груевски и Ламбсдорф во ист текст.
Да не пребаруваше на кирилица на google
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
САД доцна синоќа донесла одлука да ги блокира сите сметки и имотот на макеоднските политичари од сите ешалони на власта ,како и на поголем дел на македонски бизнисмени блиски до власта ,а за кој се има сомнение за криминал и корупција.Исто таков предлог дал и Брисел до сите членки на Европската Унија за блокирање на сметки и имот.

Висок дипломат на САД ,за Охридскај ќе потвриди блокирање на имот и на сметки на македонската политичко- бизнис врхушка , но и дека тоа ќе потрае се додека во Македонија не се создаде стабилна политичко економска клима, како и ослободување на правосудните органи од канџите на политичарите.
Линк?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Пробај на Курир, таму сигурно ја има веста.
Ти пробај. Ти постираше цитат без да наведеш извор. Јас го најдов, но само на 3 наши опозициски портали (сите кој од кој помизерен) и на 1 албански и 1 српски.
Подгревање тензии 101.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Како уште не ви ејасно дека Груевски не може да опстојува. Ова е спин на Груевски со оставки и со вонредна седница утре да аминува нови министри и да го уценува/наградува ДУИ. Поентата е јасна, американците им презентираа докази на ДУИ (ако треба и за ДПА ќе склопат) и ќе мора да му откажуваат итно послушност на Груевски во спротивно веројатно ќе ги линчуваат со сметки како што беше кажано погоре.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.443
Сериозно мислиш дека ме интересира што рекол Заев? Заев е политичар, и тоа не многу добар. Се обидуваше да поентира на настанот. Јас сакам да разберам, не да поентирам нешто.
Добро тогаш, уживај во еуфоријата, додека трае.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ти пробај. Ти постираше цитат без да наведеш извор. Јас го најдов, но само на 3 наши опозициски портали (сите кој од кој помизерен) и на 1 албански и 1 српски.
Подгревање тензии 101.
Абе кои тензии ги подгревам? :pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.991
Член од
11 октомври 2009
Мислења
79
Поени од реакции
30
Соживот батка ти се гради СО-ЖИВОТ......сеа разбирам зашо биле нападиве...терористиве граделе соживот
Споменик Одма
 

Kajgana Shop

На врв Bottom