ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.458
Поени од реакции
31.362
Човек што дава едноставен коментар од типот ДА ГО ЕБАМ ЛАТАС без да каже да го ебам КАБРАНОВ (ЛИБЕРТАС) или НАЈЧЕВСКА не е искрен човек. Исто и тој што вика да го ЕБАМ ЛИБЕРТАС или НАЈЧЕВСКА без да го пцуе ЛАТАС не е искрен човек. Забележав многумина такви на форумов на твитер на фејсбук. Јаде трици за Канал 5 и Сител а си ќути за глупостите од Либертас и А1 и обратно. Тие се две страни на иста паричка така да или не ги коментирајте или пцујте ги и двете страни.
Три чисти немат, барем девет десетини од рајава. Мене што ја пцујам корупцијата откако сум на форумов - ме етикетираат како да сум најголем вмровец. Иако во постовите сум ги отерал СИТЕ во три лепе пи*ке материне - пациентиве го читаат само делот за опозицијата.

Сега владее психологија на толпа. Еуфорија. Доле влада, и такви работи... И како контратежа - „ќе ја гласаме опозицијата„.
Кој да памти што правеше таа опозиција кога беше на власт. Ако ништо друго барем приватизацијата да ја запамтеа, настанот кога Македонија стана приватен имот на шака олигарси, покондурени сељачишта, а на кои сега им робува народов.

Толку памти рајава. Сега Зајко ќе го гласаат - за пар мандати потоа, пак овие сегашниве копита да ги вратат на власт. Се ла ви... во Македонија.


Има една интересна изрека за историјата. Велат дека, тие што не си ја научиле историјата - осудени се истата да им се повторува.
Така и народов овде, осуден е тие исти две партии да ги менува една со друга - затоа што кој да се „замара„ да памти пред пар мандати како го е*еле тие претходните.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
и не смее,бидејќи одма ќе ти долетаат америте на врата.
Тие се власт,можат да прават што сакаат и каде сакаат,но не и ние.
За вакви инциденти решава полицијата, ако дојди до несакана ескалација тогаш војската се вклучува. Мвр ги окарактеризира како криминалци-терористи а не како воена структура.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Загинаа петмина, а на нив им дошло до маратонот.
Уште во 19:00 се шпекулираше дека е можно да се откаже. Во 1 по полноќ само потврдија.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
добро бе пизда му матер,откажан е маратонот со право,но маратонците трчаат почесњн круг во чест на загинатите
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Три чисти немат, барем девет десетини од рајава. Мене што ја пцујам корупцијата откако сум на форумов - ме етикетираат како да сум најголем вмровец. Иако во постовите сум ги отерал СИТЕ во три лепе пи*ке материне - пациентиве го читаат само делот за опозицијата.

Сега владее психологија на толпа. Еуфорија. Доле влада, и такви работи... И како контратежа - „ќе ја гласаме опозицијата„.
Кој да памти што правеше таа опозиција кога беше на власт. Ако ништо друго барем приватизацијата да ја запамтеа, настанот кога Македонија стана приватен имот на шака олигарси, на кои сега им робува народов.

Толку памти рајава. Сега Зајко ќе го гласаат... За пар мандати пак овие сегашниве да ги вратат на власт.
Има една интересна изрека за историјата. Велат дека, тие што не си ја научиле историјата - осудени се истата да им се повторува.
Така и народов овде, осуден е тие исти две партии да ги менува една со друга - затоа што кој да се „замара„ да памти пред пар мандати како го е*еле тие претходните.
Тоа одамна сум го заклучил и јас, него сега мислам дека треба сите да се фокусираме на заедничкиот непријател. Не како 2001 кога с еобјаснуваа после секоја акција кој ги пратил војниците што загинале ваму или таму и на крај терористите се амнестираа си добија се што сакаат.
 
V

viktora

Гостин
инаку еден од загинативе полицајци е Исамедин Османи од Студеничани
Од тие двајцата полицајци или нова жртва?[DOUBLEPOST=1431246059][/DOUBLEPOST]
инаку еден од загинативе полицајци е Исамедин Османи од Студеничани
Од тие двајцата полицајци или нова жртва?
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
– Не можам да тврдам бидејќи немам доволно информации кои се точно луѓето, но оценка е на многу специјалисти и стручњаци дека се работи за платеници што е контрадикторно со она што го кажува власта. Во оваа тешка економска криза во регионот ако некој може да оди како платеник во Авганистан, во Сирија и во други земји, многу полесно ќе му биде да дојде во Македонија да дејствува и за некоја пара да дејствуваат и потоа да се повлечат. Не знам кој е организаторот и која ја контролира оваа криза, меѓутоа имам чувство дека организаторот некои работи не ги предвидел и дека работите му истекнале од контрола и затоа ги повикувам организаторите да преземат одредени мерки и активности ова да не ескалира. Не сакам ни да помислам дека некој ја провалил полициската акција, меѓутоа спрема бројот на жртвите кои се најавуваат, имам чувство дека некој полицајците ги изложил како живо месо – рече Николовски.
Еве едно интервју на Канал 5 од пензиониран армиски генерал.. добро кажано но едвај чекаше водителката да го прекине..

И Павле Трајанов со слична теза..
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.931
Човек што дава едноставен коментар од типот ДА ГО ЕБАМ ЛАТАС без да каже да го ебам КАБРАНОВ (ЛИБЕРТАС) или НАЈЧЕВСКА не е искрен човек. Исто и тој што вика да го ЕБАМ ЛИБЕРТАС или НАЈЧЕВСКА без да го пцуе ЛАТАС не е искрен човек. Забележав многумина такви на форумов на твитер на фејсбук. Јаде трици за Канал 5 и Сител а си ќути за глупостите од Либертас и А1 и обратно. Тие се две страни на иста паричка така да или не ги коментирајте или пцујте ги и двете страни.
Се сложувам со поентата само што споредбата е лоша. Едните се телевизии со национална концесија и влијаат врз стотоци илјади граѓани а другите се партали упс портали.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Опасни политички тези од генерал во моменти кога уште трае акцијата.
 
Член од
11 октомври 2009
Мислења
79
Поени од реакции
30
Малце оф топик.Ме интересира некој да не има некоја мапа или информација од каде ке поминува Турски Тек низ Македонија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom