ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Неможат да кажат дали има загинато од нашите или од нивните, ќе се створи дополнителен хаос, може и да се загрози акцијата на специјалциве, да си довлечкаат дополнителен проблем кој што ќе го решаваат уште подолго. Иначе местово е ептен добро избрано, it can get any better, албанска населба, зик зак сокаци со куќички, идеално за вакви работи, доколку е така како што прочитав тука дека ќе се преправат во цивили, тогаш многу потешко ќе се најдат и акцијава ќе трае со саати, претраги, испрашувања, испитувања дали имаат пукано доколку најдат барут на нив и така, друг начин на откривање не знам, ама како и да е, не глеам брза разрешница.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ако воопшто се работеше за вакво нешто на сите телевизии ќе имаше вонредна програма (вести ) на која ќе имаше лајф снимки 24/7 додека не ги фатат и дознаат за што се работи ,а не на МТВ да ме "опуштаат" мене со Део и Тони која е национална телевизија .
значи изјавено и кажано било да не се даваат никакви информации од терен,не знам како да ти објаснам.
Ако новинарите даваат имформации за нашите џандари,автоматски им помагаат на тие од другата страна.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
@ElNinho велиш каде е граничната полиција и дрн дрн да ги сопрат да влезат терористите. Па човек тоа во најјаките држави у светот им се инфилтрираат терористи не па во факинг македонија. Ти мислиш овие вчера дошле и одма ќе пуцаат, тие можда со месеци се тука еден по еден се инфилтрираат нормално како цивили.. нема сигурно со значки и амблеми на учк да ти се шетаат у сред центар...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Инаку се јави ОВК и вика дека немало да застанат додека владата на Грујо и Али не капитулирала безусловно.
Чудно. Луѓе од друга држава (официјално) со помагачи од Македонија, главно барање им е да се распушти македонска влада. Најди му нзс
 
E

Epsilon

Гостин
@ElNinho велиш каде е граничната полиција и дрн дрн да ги сопрат да влезат терористите. Па човек тоа во најјаките држави у светот им се инфилтрираат терористи не па во факинг македонија. Ти мислиш овие вчера дошле и одма ќе пуцаат, тие можда со месеци се тука еден по еден се инфилтрираат нормално како цивили.. нема сигурно со значки и амблеми на учк да ти се шетаат у сред центар...
Пријателе по некоја логика, во скоро време влегоа (ако веќе дефиниравме дека се истите, а не е важно), нели треба да се засили контролата на границите барем некое време?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Бараат дневница од Сорос.

Кои црни терористи жити се. Ако беа терористи знаеш што ќе беше сега со Куманово?
а дали ти знаеш што е сега во куманово ? еј каквви гомна сте бе не ми се верува....
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
значи изјавено и кажано било да не се даваат никакви информации од терен,не знам како да ти објаснам.
Ако новинарите даваат имформации за нашите џандари,автоматски им помагаат на тие од другата страна.
Имаат еден squad терористите кои пратат цело време фб, твитер и курир затоа не смеат да даваат информации новинарите , не дека потоа може да се дознае нешто повеќе за терористите .
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Чудно. Луѓе од друга држава (официјално) со помагачи од Македонија, главно барање им е да се распушти македонска влада. Најди му нзс
затоа што како и во 2001 така и сега,нивната борба е за територии.Ете ти нзс
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Убеден сум дека мнозинството од населението на Македонија (независно од нивното етничко самоопределување) сакаат да живеат во мир и се почитуваат и живеат во разбирање.
Се надеваме дека нема жртви и како што се вели - да биде "секое зло за добро". :)
Политичарите разделуваат луѓето, бидејќи имаат корист од тоа.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Денес му е свадба на прв брачед (а појќе и од брат) и место да ми е ден за веселба, јас се остајв на мобилен да читам тука дали умрел некој, умот таму ми остана.
Крвта да ви ја ебам, и грујо и зајко и било кој и најмалку вмешан во ова срање. Како шо ќе изразувате утре задутре сочуство на тие фамилии шо ги завивте во црно, така и вие за децата ваши да си дочакте шо побрзо. Копиљиња едни бездушни
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.178
Поени од реакции
8.489

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Чудно. Луѓе од друга држава (официјално) со помагачи од Македонија, главно барање им е да се распушти македонска влада. Најди му нзс
можеби им наредиле тоа да го кажат ? :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.821
Koлку има неофицијално загинати? Уште сабајле се контрав со татко ми..............ми вика тројца полицајци имаат загинато, му велам шпекулација е за семејство дека 3 загинале, а нема информација за полицјаци освен повредени. Ти че ми кажуваш мене ми рече.

Има некој некаква информација? Особено за бројот на цивили и потенцијални жртви цивили. Ептен зезнато место, блиски куќи, начукани во нив, не знаеш од која страна куршум можи да свирни, или пак од внатре некој заложник.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Од каде знаеш дека станува збор за вахабисти кои со c4 шетаат како по дома низ Куманово ? На секој доволно свесен човек не му треба да оди да прашува професори по тероризам итн (особено не што 90% се вработени партиски кои имаат наредба да ти дадат одредени контролирани информации ) .
извртуваш тези.од каде па ти знаеш дека ќе им свирнат куршум у глава на врата ?

јас само кажав дека може и тоа да се деси,а не дека ќе се деси.Ти поставив 5 видеа со пронајдени огромни арсенали на оружје,а прашај кумановци за населбата каква е и што се има таму.нЕ ЗА ЏАБЕ Е ДИВО НАСЕЉЕ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom