ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
некој да дешифрира?

„Со денешните крвави судири во Куманово и човечките жртви, политичката криза во Македонија дојде до критична точка за иднината на земјата“ изјави Вајл за медиумите. Тој побара од политичките лидери да ја спречат ескалацијата на насилството. Вајгл е член на парламентарната група која посредува помеѓу власта и опозицијата за решавање на политичката криза.
Не е многу тешко.

Оставка на Владата и целокупното раководство, создавање мулти-етничко-техничка (експертска) влада.

Не дека тоа ќе ги реши проблемот, но со сигурност ке ја спушти тензијата.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Не е многу тешко.

Оставка на Владата и целокупното раководство, создавање мулти-етничко-техничка (експертска) влада.

Не дека тоа ќе ги реши проблемот, но со сигурност ке ја спушти тензијата.
Nikad!!
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
баш ме интересира според тебе што ќе беше од Куманово?
Ако воопшто се работеше за вакво нешто на сите телевизии ќе имаше вонредна програма (вести ) на која ќе имаше лајф снимки 24/7 додека не ги фатат и дознаат за што се работи ,а не на МТВ да ме "опуштаат" мене со Део и Тони која е национална телевизија .
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Брутусе, ти и твоите моронски портали на чело со Павловиќевата маст на Сител шибате со шпекуалции од сабајле. Идиотски шпекулации, со наслов: СДСМ со протестот за Мартин ги раздели македонските полицајци па не можат да го одбранат Куманово.

Јака логика а? Пошто иначе сите полицајци што беа во Скопје на протестите редовно престојуваат во Куманово? Абе мамицата бе, жртви има све да им ебам нечовечко у нив, каде со такви наслови кои ги шират нонстоп на фејсбук? И вие вмровчињата што ги споделувате после, со кој морал? Од една страна барате мир за загинатите а од друга им плукате врз лешовите со ширењето на ваквите вести заради ебаната партиска книшка.

Не пишав ја дека е сценарио, туку како може ваква грешка да си дозволат за да има загинати и повредени полицајци? Кој неписмен командир го водел тоа? Како е можно ЕБЕНАТА ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЈА да не ги спречила тие терористи да влезат во Македонија? За што служи? Каде е таа модерна опрема сеа да спречи терористи да се инфилтрираат во државва?

И кај кого треба да барам одговор за ова сеа? Кај ебениот Заев? Не бе брат, кај инститтуциите, институциите во кои веќе никој не верува, затоа што со своите постапки ја изгубија довербата од народот.

Заев организирал терористи, па да му ебам матер бе, што не го спречиле државните безбедносни инстиуции во тоа?

Мое мнение е дека ова може да се и прокелтите вахабисти кои во државава ги има во огромен број. А останавме држава која е единствена на балканот која сеуште не почна да ги апси. Па баш сеа им текнало на нашиве. Реков мое мнение, до душа и поарно да не е точно, оти со таквите морони вратени од Сирија никој не е сигурен, ни Албанец ни Македонец. Не бираат испраните мозоци кого пукаат.

Едно сум сигурен, дека во моментов има Македонци со позапалени мозоци кои можат сето ова да го ескалираат до неповрат. Албанаци кои до вчера (метафорички кажано) се силеа на секој меѓуетнички инцидент сега се рамнодушни. Ама ако некоја запалена будала од комитет им се срчка и нападне некој, нема да преќутат, ќе вратат и ќе ни се ебе мајката на сите.
Види не сакам да навлегувам у меѓупартиски препуцавања ама за волја на вистината на Либертас излезе ова наводно сценарио за платеници уште претпладне. Сериозен медиум не би направил такво нешто. Еден куп информации кога го добиле после еден саат? После се навлекоа другие медиуми на тоа и провладиниве за да неутрализираат почнаа да ги верглаат другите глупости. Така да занемари ги.
За другото не коментирам затоа што не сум експерт за безбедност. Знам дека на нас од 1991 ни се врзани рацете кога се работи за албанците и се се координира и се реагира само кога имаме дозвола. Ако погледнеме пообјективно вакво нешто за мене е невозможно да биде организирано во македонија без знаење на некој од надвор. Ете може сум наивен ама верувам во тоа. Сепак да почекаме барем 5 души ќе има уапсени па ќе кажат ... ваљда...
 
Член од
11 октомври 2009
Мислења
79
Поени од реакции
30
dorbo i ove u 4 sabajle kako pocnaa na so pukaa,,,,?civili policija ptici oblaci sto?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
После сите овие крекања на европските,се повеќе мислам дека има врска со рускиот гас.Сите информации го налагаат тоа.
И не ме цитирајте
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Горат две основни школи - Вук Караџиќ и Наум Фрашери.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.178
Поени од реакции
8.489
Не е многу тешко.

Оставка на Владата и целокупното раководство, создавање мулти-етничко-техничка (експертска) влада.

Не дека тоа ќе ги реши проблемот, но со сигурност ке ја спушти тензијата.
чекај бе, све убо кажано, ама военава групација кого го преставува, што тврдиш дека ке падне тензијата.
 
E

Epsilon

Гостин
Нели после Гошинце со име и презиме знаеја кои се а сега се мисли дека се истите тие?
Како што разбрав од еден пријател директно што е таму (војник е), биле истите што беа пред некое време. Но, сега биле и во поголем број.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.459
Поени од реакции
31.368
Јас живеам во такво маало со вахабистите така да можам тоа и во маало да го направам. А ти?
Епа убаво, соживот водите - заедно гледате Ал Џезеира... А сунет кога?
Или тоа го оставаш за попосле, нема лабаво - отпор до крај!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
сигурно многу се смеат на твитовите на оние болни умови што се ќе напишат само за лајкови да соберат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom